Zpět na » FNLiga » Sokolov válí! Pod Haškem druhý skalp mužstva z Gambrinus ligy!

FNLiga - Sokolov válí! Pod Haškem druhý skalp mužstva z Gambrinus ligy!

Sokolov válí! Pod Haškem druhý skalp mužstva z Gambrinus ligy! © -

0

30.01. - Baníkovci herně navázali na povedený zápas proti SIADu Most (2:0) a také s Kladnem sehráli slušný duel. V dresu Baníku se představila další testovaná posila, slovinský stoper Matej Šnofl, který naposledy působil v Rakousku.

První příležitost utkání měl Baník, ale útočník Ducnič zamířil ve 4. minutě napříč celou bránou těsně vedle. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, Baník vynikal v obranné činnosti a soupeře prakticky nepustil do vyložené šance.

Po změně stran šancí přibylo. V 55. minutě centroval aktivní obránce Poděbradský, balon se snesl na hlavu Saláka, ale ten zamířil nad. Na druhé straně se o pět minut později vyznamenal brankář Bertelman, který vytáhl povedenou střelu Rady z přímého kopu.

V 70. minutě se mohl radovat Baník. Po úspěšném presinku získal míč Jiráček, vyslal do úniku Duchniče, jehož střelu brankář Pošta vyrazil k Salákovi, ale ten zprvní zamířil nad šibenici prázdné brány. O dvě minuty později zacentroval před bránu Kura a jen těsně vedle pravé tyče zamířil hlavičkující Mlika.

V 76. minutě se do další šanci po špatném odkopu hostů dostal Salák, ale jeho bodlo zblokoval ve skluzu Rada. Až pět minut před koncem se diváci dočkali branky. Pohlednou akci založil Jiráček, na hranici šestnáctky prodloužil Duchnič balon před vybíhajícím brankářem na Saláka, který do prázdné brány nemohl nedat - 1:0.

V závěru zápasu ještě přihlížející roztleskal pokus Javorského z voleje, který z velké dálky jen o metr minul bránu a několik dalších kombinačních akcí Sokolova.

FK Baník Sokolov - SK Kladno 1:0

Branka: 85. Salák.

Rozhodčí: Kučka - Svatík, Novotný, ŽK 1:0 (Kura). Diváci: 380.

Sestava Sokolova: Bertelman - Kura, Šnofl, Hájovský, Poděbradský - Salák, Javorský, Jiráček, Fleišman (70. Vašata) - Mlika, Duchnič.

Sestava Kladna: Pavlík - Bartoš, Beneš, Killar, Farbák - Vršajevič, Brunclík, Szabo, Cigánek - Zachariáš, Zoubele. Střídali: Pošta, Kabele, Rada, Holub, Merganc a Gross.

S prvoligovými soupeři má v zimě jedenáctý tým druhé ligy kladnou bilanci. S Mostem sehráli fotbalisté Sokolova dvě utkání. Nejprve 13. ledna vyhrál prvoligový klub 2:3, o třináct dní později byl naopak úspěšnější klub z druhé ligy v poměru 2:0. Dnes pak v již zmiňovaném zápase přišla výhra nad Kladnem. Další přípravné utkání sehraje Baník v sobotu 2. února, to v Blšanech vyzve fotbalisty Bohemians 1905.