Zpět na » FNLiga » Bohemians Praha žaluje svaz

FNLiga - Bohemians Praha žaluje svaz

Bohemians Praha žaluje svaz © -

0

Líbilo se

30.01. - Střížkovský fotbalový klub Bohemians Praha opět podává žalobu na ČMFS. Tentokrát chce po svazu desítky milionů Kč za ušlý zisk od sponzorů.

Klub tak podal na fotbalový svaz celkově sedmou žalobu, tentokrát požaduje 51 milionů Kč jako náhradu za ušlý zisk. Pokud by ČMFS soudní spor prohrál, musel by navíc zaplatit úroky z prodlení a náklady na řízení. Konečná částka by se tak mohla vyšplhat až na šedesát milionů, to by znamenalo velký zásah do svazového rozpočtu a možné problémy.


Celý spor začal v létě 2005. To původní klub Bohemians Praha z vršovického Ďolíčku přišel o licenci. Následoval pád skoro až na dno a rázem byl vyhlášen konkurz. O práva se pak přihlásilo družstvo fanoušků. To díky mohutné mediální prezentaci rozjelo velkou sbírku na záchranu „Klokanů“. Vše se jim nakonec s velkým úsilím podařilo a byl založen nový klub Bohemians 1905.


Společně s ním ale vznikl klub s původním názvem Bohemians Praha, který do té doby hrál pod jménem Střížkov. Původní název si nechal proto, že se o používání tohoto názvu přihlásil dříve. ČMFS ale následně uznal jako nástupce „staré“ Bohemky klub Bohemians 1905 a střížkovský celek vyloučil ze svých soutěží. Ten se však u soudu bránil a vyhrál. Okamžitě se tedy vrátil do třetí ligy. Civilní soud tehdy zasáhl do rozhodování svazu a to se rozhodně nezamlouvalo UEFĚ.


S velkou pravděpodobností žalobu podal Ondřej Lněnička, který už má na svědomí všech šest předchozích žalob. Nejen on asi nemůže překousnout, že na prvoligový klub chodí tisíce lidí a má velké příjmy od fanoušků, naopak na střížkovský klub chodí jen pár set. Lidé tak jasně ukázali, jaká Bohemka je ta pravá.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Fanoušek Bohemky - 12.02. Odpovědět

Bohemians 1905 jsou trapný, už ten jejich prapodivný vznik, kde jistě sehrály nějakou roli peníze. Smajlík 14 Co vám všem na Bohemce (Střížkovu) tolik vadí? Vždyť si název Bohemians a logo koupili, tak proč by ho nemohli používat? Co se týká fanoušků, tak nezáleží pouze na kvantitě. Bohemce stačí těch 500 věrných fanoušků, kdežto 1905 mají několik tisíc chuligánů, kteří se umí akorát opíjet a rvát se (viz na podzim na Kladně)! Nezlobte se, ale tomu já neříkám fanoušci.

zakopejte střížkov

Rajchy06
bonano30 - 30.01. Odpovědět

Střížkov je trapnej Smajlík 14 .Ten by nezískal diváky ani kdyby se přejmenoval na Real Madrid Smajlík 3 BoFor!!!

ZNAK - 30.01. Odpovědět

Vždit obě bohemky mají jinej znak

no jo no kdo ji ni muze zalovat nez Praha Smajlík 15

carapina99
o - 30.01. Odpovědět

Fuj Střížkov .Bohemians 1905

klokanek - 30.01. Odpovědět

Co mám zprávy z TJ, tak byla podána žaloba na Střížkov, že neoprávněně používá logo Bohemians. Tak jsem zvědavý, kdy se k tomu soud dostane.

klokanek - 30.01. Odpovědět

Dnes se konalo jednání u Obvodního soudu pro Prahu 3 o žalobě jedné ze společností napojených na "skupinu Vejsada", kterou se tato společnost domáhala určení, že smlouva o převodu členských práv a povinností v ČMFS z FC Bohemians Praha, a.s. v konkusru na Bohemians 1905, a.s. je neplatná. Soud žalobu v celém rozsahu zamítnul, přičemž se v náš prospěch vypořádal se všemi podstatnými skutečnostmi. Rozsudek není pravomocný, je proti němu přípustné odvolání, které zcela jistě bude podáno. Je však dobrý předpoklad, že soudy v tomto duchu budou rozhodovat i nadále, protože naše pozice je argumentačně dobrá. Obdobné žaloby podala i společnost Eurogril pana Vejsady a čerstvě i JUDr. Jiří Křížek. Nevidím žádný důvod, proč i tyto žaloby by měly být zamítnuty.

honza - 30.01. Odpovědět

na bohemians 1905 chodí více lidí a to jenom proto, že hrajou o soutěž víš. Smajlík 3 a sem zvědavý jak dlouho ještě budou chodit, když jsou furt poslední a kolikrát bylo vyprodáno?? Smajlík 2 Smajlík 3

klokanek - 30.01. Odpovědět

Jsi ignorat a v...... .Bohemka je jen jedna. Bohemians 1905.Určite o tom nic nevíš Smajlík 4 Smajlík 4

GOG - 30.01. Odpovědět

Bohemacký narod uznavá jen Bohemians 1905 .

Reandra - 31.01. Odpovědět

Nevím co ty víš o Bohemce, ale na Bohemians 1905 chodilo v druhé lize víc lidí než kterýkoliv prvoligový tým ....

Vnut - 30.01. Odpovědět

Střížkov ať jde do prdele. Bohemka je jen jedna tak to taky zůstane. Stžížkov jen využil situaci. Jo a ČMFS ať ji ty prachy nedává je to banda zlodějů! Smajlík 15

Vnut
honza - 31.01. Odpovědět

když, budou na fotbal chodit tak 20 let tak řeknu jo jsou super. ale vždyt je to otázka pouhých 3 sezon. mě spíš vadí jak je ta bohemka furt v televizi a všichni jsou z nich hotoví. Smajlík 5

Bohemka je jen jedna !!! Smajlík 18 Smajlík 18

aaa auto sračka
KaPi - 30.01. Odpovědět

SOUHLAS! A to ta z Vršovic, z Ďolíčku! Smajlík 18

KaPi
Hory - 30.01. Odpovědět

Ta druhá se chce jen zviditelnit - bohužel takhle negativně.

Hory

Je to uplna blbost kupovat tymy a vubec je davat do konkurzu, pak to dopada jako u Pribrami s Duklou a nebo jako tady ,delaj v tom akorat bordel Smajlík 14

J.Bookmaker
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články