Zpět na » FNLiga » Libor Kozák je na testech v Portsmouthu

FNLiga - Libor Kozák je na testech v Portsmouthu

Libor Kozák je na testech v Portsmouthu © -

0

Líbilo se

23.01. - Výkony Libora Kozáka neušly pozornosti pozorovatelům anglického Portsmouthu. Aktuálně osmý tým Premier League si pozval útočníka SFC Opava na testy.

Talentovaný útočník poprvé okusil druhou ligu před rokem a hned na sebe výrazně upozornil. Ve své premiérové půlsezóně se trefil 8x a stal se tak nejlepším střelcem jara. Na tyto výkony navázal i na podzim. Ve čtrnácti zápasech se trefil desetkrát a po podzimu vede tabulku střelců.


Tyto výkony neunikly zahraničním pozorovatelům. Na testy si osmnáctiletého útočníka pozval anglický Portsmouth. Tam stráví týden, a pak se uvidí, jestli budou mít Angličané zájem o jeho angažování. Stejný klub má například zájem i o české duo Baroš - Berger. Po členovi reprezentační „19“ pošilhávaly i některé české kluby v čele se Slavií a Libercem, ale k žádnému konkrétnímu jednání nedošlo.


Pokud by Kozák skutečně odešel, Opava za něj určitě vyinkasuje slušný balík. Velká ztráta by to byla ale po stránce sportovní. Jeho góly se totiž budou jen těžko nahrazovat a tým bude branky v boji o postup potřebovat.


Stáž Kozáka v Anglii je dobrým důkazem dobré práce s opavského klubu s mládeží. V prvním týmu nastupuje několik mladých hráčů. Pár startů má na svém kontě devatenáctiletý Martin Uvíra, pravidelně pak hraje jedenadvacetiletý Robin Wirth a s Kozákem v útoku nastupuje dvacetiletý Milan Halaška. V kádru je pak ještě devatenáctiletý Luboš Horka, který na svou šanci teprve čeká. Tito mladíci mají kolem sebe zkušené hráče typu Bartesky, Kolínka či Pejši, kteří jim mohou v jejich kariéře jen pomoci.


Druhý tým tabulky zatím posílil jen Václav Zapletal, který přišel ze Zlína. V Opavě to dobře zná, protože už zde před rokem působil. Naopak slezský klub opustil Milan Matula do Liberce a Tomáš Dujka do Zlína. Oběma hráčům skončilo hostování a oba víceméně patřili do základu. Milan Matula na podzim nastoupil ke čtrnácti zápasům a Tomáš Dujka k deseti.


V současné době je opavský tým na kondičním soustředění v Břeclavi. V sobotu je pak čeká přípravný zápas proti Mutěnicím a o týden později pak opavští fotbalisté vyzvou slovenský Lučenec.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Nikam nepude doma bude Smajlík 2 Smajlík 1 Smajlík 3 Smajlík 7 Smajlík 6

Bazilisek22
banicek - 04.02. Odpovědět

opava do piče opava opava opava hehe slesky do piče

fcs - 24.01. Odpovědět

doufam ze odejde a doufam ze se mu bude darit jetli by odesel tak bych si byl jisty ze 14.brezna u nas by to bylo stoprocentne jebat opavu kukuruku jebat opavu Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 ale postup bych jim pral a samozrejme z druheho mista za nama fcs Smajlík 17

jeabat - 24.01. Odpovědět

JEBAT SPARTU Smajlík 15 Smajlík 15

dáda - 24.01. Odpovědět

newim no,preju ti to chlapce,ale newim newim,pod spis nekam do prvni ligy a tam se ukaz ty slezáku :-) čest a sílu najdeš v sýru

maser dc - 23.01. Odpovědět

na začátku příští sezony je ve spartě jako náhrada za doška vsatte hoši boty nejsem daleko od pravdy a v anglii mají každej měsíc v každym týmu nazkoušku takovejch borcu třeba 10 hlavně s afriky a tak takže bych to moc reálně nevyděl ale třeba za 3 roky kdo vý. sparta forever!!!

JoeSFC - 24.01. Odpovědět

jo určitě do Sparty Smajlík 5 (fubar)

JoeSFC
Issues - 23.01. Odpovědět

Banger hraje FA ten tomu rozumí :) Smajlík 2

Issues
JoeSFC - 23.01. Odpovědět

on jaro stejně dohraje u nás a možná i příští rok...snad si musí dodělat střední u nás a pak může přestoupit...ideální přestup do zahraničí(dost peněz) a k tomu hostování rok nebo dva v SFC Smajlík 3

JoeSFC
SFC - 23.01. Odpovědět

SFC and Šlansk 4ever Smajlík 5 Smajlík 5

Aaron Norris - 23.01. Odpovědět

Ja si nemyslim ze by to bylo uplne spatne pro neho kdyby odesel k pompey protoze tim ze by trenoval s tak kvalitnimi hraci jaci tam bezesporu jsou by se urcite taky vyrazne zlepsil i kdyz je pravda ze by asi toho moc neodehral a asi by sel na hostovani nekam do 2 ligy

masel - 23.01. Odpovědět

souhlasím s Bangerem at jde třeba do prumernyho českýho týmu pak do extra českýho a pak se uvidí jenže otazka že porsmout da opavě takový pěníze že český tým némá šanci

masel

právě že ne kozák je velým talentem českého fotbalu a myslim že pompey mu výrazně prospějou než nějakej českej 1.ligovej klub !!! Smajlík 7

mildanovas
Banger - 23.01. Odpovědět

Na přestup je ještě příliš brzo. Vždyť hraje 2. českou ligu !!! Ať se nejdříve ukáže aspoň v 1.lize a pak ať přestupuje. Přestup do Portsmouthu v tuto chvíli by mu zničil nadějnou kariéru.

Wyczko - 23.01. Odpovědět

Slezsky!!! Smajlík 17

PiotrIV - 23.01. Odpovědět

Kozáč Smajlík 5

PiotrIV
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články