Zpět na » FNLiga » Třinec se připravuje na záchranářské boje

FNLiga - Třinec se připravuje na záchranářské boje

Třinec se připravuje na záchranářské boje © -

0

Líbilo se

11.01. - Třinec zahájil přípravu na jarní část druhé ligy téměř před týdnem a jeho kádr doznal mnohých změn, nejznámější posilou je René Formánek.

Třinci se podzimní část vůbec nepovedla, v tabulce je pouhými devíti body na posledním místě a na čtrnáctou Duklu ztrácí pět bodů. Třineckým fotbalistům se nepovedla zvláště prostřední pasáž, kdy od 8. do 13. kola nasbírali šest porážek v řadě.


Už dříve bylo jasné, že kádr posledního celku tabulky opustí Tomáš Jakus, František Brezničan, Marek Čelůstka a Martin Dombi. Očekává se, že v průběhu přípravy ještě někteří hráči odejdou.


Nejznámější novou tváří v třineckém dresu bude René Formánek, který přichází půlroční hostování z Olomouce. Tento třiatřicetiletý obránce má na svém kontě 188 ligových startů v dresech Olomouce, Příbrami a Drnovic.


Další novou tváří je slovenský brankář Martin Lipčák, který naposledy působil v slovenském klubu Nedeď. Tento dvaatřicetiletý gólman má četné zkušenosti z nejvyšší slovenské soutěže. Působil v týmech Trnavy, Trenčína a Artmedie a nyní by se mohl stát v druholigovém Třinci jedničkou.


K druholigové záchraně přišel pomoci i Lipčákův krajan Richard Veselý, který naposledy působil v nižší rakouské soutěži v dresu Herzogenburgu. Tam byl s 11 góly v podzimní části nejlepším střelcem. Z hostování se pak ještě vrátili Kořínek a Smzek, kteří by měli společně s Veselým výrazně zvýšit konkurenci v útoku, který byl ve druhé lize nejhorší.


Koncem uplynulého roku se sportovní ředitel klubu Zdeněk Dembinný informoval, že jarní kádr by se měl skládat z 22 hráčů včetně dvou brankářů. Prozradil, že kromě čtyř hráčů z podzimní sestavy, kteří klub opustili, by mohli odejít ještě další dva, přičemž jejich setrvání se bude odvíjet od výkonů, které budou podávat v přípravě.


Očekává se, že kádr opustí jeden z brankářské dvojice Bruk - Dítě, ten druhý by pak měl dělat dvojku Lipčákovi. O Hromadu, Macečka a Kořínka pak má zájem nedaleký Frýdek-Místek, který hledá náhradu za Fujerika, který odešel do Jablonce. Nejistá je také situace okolo Jana Bergera, který vyjednává o zahraničním angažmá. Pokud by jednání ztroskotala, odehraje jaro za Třinec.


Na jaře nebude pro zranění mimo hru Miroslav Černý, který koncem roku prodělal plastickou operaci křížového vazu, a bude rád, když stihne začátek příští sezóny. Zdravotní problémy má i Ilja Zítka, který si hned na prvním tréninku obnovil dřívější zranění, a na jaře by mohl také chybět.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz, fotbaltrinec.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
opavak - 04.02. Odpovědět

třinec do 3ligi tam patři v 3 lize nebudete mit konkurenci

Reklama
Reklama
Nejnovější články