Zpět na » FNLiga » Vedení Slovácka: Nový trenér, další krok dopředu

FNLiga - Vedení Slovácka: Nový trenér, další krok dopředu

Vedení Slovácka: Nový trenér, další krok dopředu © -

0

Líbilo se

13.12. - Na dnešní tiskové konferenci klubu 1.FC Slovácko proběhlo menší bilancování prvního půlroku pod novým majitelem klubu, řešila se ale samozřejmě i otázka výměny trenéra. Nový trenér rovněž musel odpovědět na několik otázek.

Úvod tiskové konference byl ve znamení shrnutí dosavadního průběhu soutěže, kdy Marcela Mrázková, předsedkyně představenstva klubu shrnula účinkování klubu v pozimní části druhé ligy. Po sportovní stránce litovala hlavně ztráty bodů v některých zápasech. "Těchto ztracených 14 bodů by nám mohlo v jarní části soutěže chybět," prohlásila ve své úvodní řeči.

Každopádně je potřeba říct, že novému vedení se podařilo z chátrajícího klubu, který zůstal na Slovácku po odchodu bývalého majitele, udělat pomalu ale jistě se rozjíždějící stroj, který má také potenciál do budoucna. Potvrzen byl také hlavní cíl klubu, kterým je jednoznačně okamžitý postup zpět do Gambrinus ligy.

Z tohoto důvodu byla také provedena výměna na postu trenéra. Tu klub podle slov paní Mrázkové řešil zhruba od konce září, kdy se začalo vedení ohlížet po možných nástupcích trenéra Malury. "Nechtěli jsme tuto změnu dělat uprostřed podzimní části sezony, ale čekali jsme na příhodnější okamžik, kterým je právě současná přestávka. Chtěli jsme, aby měl nový trenér možnost poznat hráče, zlepšit jejich stav a kondici, předat jim své zkušenosti a přivést je na jaro do první ligy."

"Co se týká pana Malury, měli jsme výhrady k jeho práci, což jsme mu také sdělovali na pracovních poradách několikrát, ale situace se nelepšila. Navíc jsme došli k závěru, že chceme jít cestou větší zkušenosti, kterou, jak předpokládáme, pan Kalvoda přinese," doplnil sportovní ředitel Petr Pojezdný.

K případným posilám je potřeba říct, že je to plně v kompetenci trenéra, chtěli bychom ale plně využít stávajícího kádru a pokud budeme uvažovat o nákupu, měl by to být hráč do základní sestavy," připomněl dále Pojezdný, který s paní Mrázkovou poté odpovídal na několik otázek k tomuto tématu:

Přesto, nemyslíte si, že jste se k panu Malurovi zachovali nekorektně? Nebývá obvyklé, že by se měnil trenér na první příčce.

Pan Malura měl všechny prostředky, aby na tomto místě byl. Máme nejlepší zázemí z týmů druhé ligy, dostal sedm nových hráčů a ještě jednoho z dorostu. To, že jsme první je také díky štěstí, že soupeři udělali víc chyb, nežli my a my bychom se podobných chyb rádi vyvarovali do budoucna. U pana Malury jsme bohužel viděli, že se ty chyby opakují a on nebyl schopen to změnit, a protože jsme nechtěli čekat další půlrok, vyústilo to nakonec v jeho výměnu.

Konzultovali jste toto rozhodnutí s majitelem nebo panem Valentou?

Je to těžká otázka. Nejjednodušší by bylo to vůbec neudělat. Protože ale s kluem žijeme, bylo potřeba udělat změnu. Hodně riskujeme ale rozhodnutí považujeme za správné a věděli jsme, že ho musíme udělat teď a ne třeba počkat, až by se třeba nedařilo. Vše jsme konzultovali nejprve s panem Zemkem (majitelem klubu - pozn. red.) a ten s námi po krátké diskuzi souhlasil. A pan Valenta nás myslím pochopil.

Takže jste pana Zemka nemuseli moc přesvědčovat...

On nám radil spíše vyčkat, ale potom řekl: "Vy jste vedení klubu, tak rozhodněte."

Klub by měl během zimní přípravy odehrát již dříve domluvených třináct zápasů a to zejména v domácích podmínkách (Kunovicích a Nymburce) a na Slovensku. V těchto zápasech by se měla vykrystalizovat základní jedenáctka pro úvod jarní sezony. Do přípravy vyběhne také první jistá posila, kterou je záložník Jaromír Grim, který přišel (stejně jako trenér) z HFK Olomouc.

______________________________________________________________________________________


Na spoustu otázek musel během tiskové konference odpovědět i nový trenér, Leoš Kalvoda:

Když Vás poprvé oslovilo Slovácko ohledně možnosti nástupu coby hlavní trenér, musel jste se dlouho rozmýšlet nebo to byla nabídka, která se neodmítá?


Musím říct, že jsem byl telefonicky kontaktován a samozřejmě se mi, podobně asi jako fanouškům tady a dalším lidem, nezdálo, že bych střídal trenéra z týmu na prvním místě. Pak jsem si ale vzpomněl, že mně odvolali v Žilině také z druhého místa po mistrovském titulu a taky jsem musel odejít. A protože nejsem z těch trenérů, kteří by volali a nabízeli se týmům, tak jsem se vedení ptal po důvodech, které mi byly vysvětleny tak, jako dnes vám. Nerad bych totiž vypadal, jako nějaký křivák. Každopádně jsem rád, že jsem tu šanci trénovat tady dostal a rád jsem to místo i vzal. Vím totiž, jaký klub je, jaké má zázemí, možnosti, mládež a vidím v tom velkou perspektivu. A samozřejmě i výzvu, protože je mým úkolem dovést Slovácko do první ligy a na tu práci se hodně těším.


Tlak ale díky takovým cílům bude velký...

Jak už jsem jednou říkal, v Žilině jsem přebíral tým také na prvním místě, tým měl dva body náskok a když skončila soutěž, měli jsme náskok třináctibodový. Takže takovou situaci jsem zažil několikrát. Stejně tak nebylo jednoduché trénovat v Sigmě Olomouc jako její bývalý hráč a rodák z Olomouce.


Je známo, že pan Malura odešel kvůli neshodám s vedením ohledně filozofie klubu, probírali jste spolu i tuto stránku při jednání?

Ano, my jsme si prorali i kádr a když jsem viděl ty jména a ten počet, tak si myslím, že je to plně dostačující. Další věc je vychovávat i své hráče a doplňovat tým jimi, a aby klub přežil, musí některé také prodávat, což je vlastně filozofie nejen Slovácka, ale vlastně většiny klubů u nás. A na takovou práci já jsem zvyklý a musím říct, že mnohdy je lepší práce s mladšími, kteří nejsou zkaženi penězi.

Každopádně situaci kolem bývalého trenéra bych ale dál nerad rozpitvával, to je záležitost vedení a já jsem připraven mužstvo vést teď.

Co se týká zimní přípravy, ta byla naplánována už dříve. Budete dělat nějaké změny?


Zápasy už jsou domluveny, ty jsou zařazeny a co se týká dalších částí, budeme mít ohledně toho ještě nějaké porady. Vše by se mělo odehrávat v rámci republiky.


Už máte nějakou představu o případných posilách?


Tak, samozřejmě dobrých hráčů nikdy není dost, nebráníme se tomu, aby přili ještě nějací hráči, ale jak už bylo zmíněno, musí to být hráč do základní sestavy.


A případný post, který by potřeboval posílit?


Vzhledem k počtu obdržených branek, který vypovídá o dobré defenzivě, asi by to měla být posila spíše do ofenzivy. Přišel Jarda Grim, který je takový komplexní hráč, který jako střední záložník umí dopředu, má velkou kondici, v jednání jsou další hráči, kteří by ale přišli na zkoušku a rozhodlo by se o nich později.


Znáte nebo trénoval jste některé hráče současného kádru?


Znám Chmelíčka, Šultese, Inemana, teď ještě Grima.


A co realizační tým? Jaké bude složení?


Tak k tomu si ještě musíme sednout, ale byl bych rád, kdyby realizační tým zůstal pohromadě včetně asistenta. Vše je ale záležitost jednání.

Kam dál?

Stanislav Horák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
pett - 28.12. Odpovědět

Mylím,že udělali dobře.Malura mě nepřipadal tak dobrý,určitě néé jak Jarolím Smajlík 3

bluewhite - 22.12. Odpovědět

ale uprimne doufam ze postoupime my a vy a ne nejaci cechacci posrani

bluewhite - 22.12. Odpovědět

sak vas chodi 2500 nas 3700 prumerne tak shut up su zvedavy kolik vas dojede v breznu na slovacko

SFC-WKS - 21.12. Odpovědět

povídej po sezoně.... Smajlík 1

Okypa - 19.12. Odpovědět

jj 5 tisíc z toho polovina z Opavy co??? známe... Smajlík 6

FCSS - 20.12. Odpovědět

No to sotva... Pšonci zasráni Smajlík 18

bluewhite - 18.12. Odpovědět

do prdele s opavou mate tak hovno Malura je dobry Kalvoda taky ale je stokrat zkusenejsi uz se tesim na brezen u nas dostanete na prdel protoze proti dvanacti nemuzete vyhrat ten 12hrac je 5 tisic lidi co bude na stadione Smajlík 1 modrobile me srdce me slovacku zasvecene Smajlík 1

TONY - 28.12. Odpovědět

nedelej tady ostudu troubo Smajlík 14

goor - Včera 11:22 Odpovědět

Opava oproti Slovácku nemá vůůůůbec nic! Jinak konec Malury je správný krok. Malura je Jinochův poskok a teplý ostravak k tomu. Bukva Malura,Bukva Malura!

Opawica - Dnes 07:57 Odpovědět

to je no comment,už vidím jak ty bys trénoval tým dorostenců v 1.lize a plat dostal 1x za půl sezonySmajlík 19

JoeSFC - 14.12. Odpovědět

tj sice asi pravda ale když vidím jak se za rok a půl/2 roky kdy po roce stráveném v KPřeboru se zázemí zlepšilo neuvěřitelně... tak to můžem brzy dohnat Smajlík 7

JoeSFC
JoeSFC - 13.12. Odpovědět

Trochu ostrá paní předsedkyně.. Smajlík 3 uvidíme kam vás do kočíruje... chudák Malura byl tam když ste byli úpo v krachu hrál s týmem dobré zápasy i ve 2. lize se vám dařilo a teď ho vymění...tj absolutní nesmysl... Máme nejlepší zázemí z týmů druhé ligy....LOL ta si věří..asi jeste nebyla na návštěvě v Opavě...protože jen nový stadion zázemí nedělá... Smajlík 5 Smajlík 10 Smajlík 10

JoeSFC
Valheru - 13.12. Odpovědět

Ale ona ví, o čem mluví - a není to jenom o stadionu, ale o podmínkách k tréninku, regeneraci a lázních, množství tréninkových ploch a hřišť, a dalších možnostech, které klub může využívat a to nemluvím o finanční stránce, která se rapidně zlepšila. Nechci ti to vymlouvat nebo se přít, ale podle mně Opava takové podmínky opravdu nemá.

Reklama
Reklama
Nejnovější články