Zpět na » FNLiga » Disciplinární komise rozdávala tresty v kauze Bystrc

FNLiga - Disciplinární komise rozdávala tresty v kauze Bystrc

Disciplinární komise rozdávala tresty v kauze Bystrc © -

0

Líbilo se

06.12. - Disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu dnes vynesla exemplární tresty v korupční kauze utkání druhé ligy mezi mužstvy Bystrc a Vítkovicemi.Tři hráči Bystrce nesmí působyt v žádné české lize od čtyř do sedmi let, trenér Bystrce Duda dva roky a sedm let zákazu činnosti bývalý trenér, dnes šéf brněnské pobočky Tipsportu Michael Benko.

Duel se odehrál toto jaro v utkání druhé ligy mezi mužstvy Bytrc - Vítkovice. Zápas skončil 4:2 pro hosty přesto že domácí v poločase vedli 2:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by hosté výsledek otočili. Stalo se a hosté se díky výhře zachránili ve druhé lize. Domácí naopak sestoupili.

Přesto postihl trest právě domácí. Rekordní zákaz obdržel především Zdeněk Houšť, který dostal distanc na sedm let. Dalším potrestaným je Aleš Šustr, který stejně jako Houšť v Bystrci na jaře hostoval z Brna. Jemu komise vyměřila šestiletý distanc. A nakonec Tomáš Mrázek, který v Bystrci hostoval z Viktorie Žižkov dostal trest na čtyři roky.

Co se týče trenérských postů, bývalý trenér a nyní šéf brněnské pobočky sázkové kanceláře Tipsport Michael Benko dostal trest zákazu činnosti na sedm let a pouze dvouletý zákaz činnosti dostal trenér Tibor Duda.

Všechny tresty začnou s okamžitou platností platit od pátku.

Historicky nejvyšší tresty v českém fotbale padly po několikaměsíčním vyšetřování. Toto vyšetřování prokázalo, že byl zápas ovlivněn kvůli sázení. Policejní odposlechy prokázaly, že hráči měli na vlastní utkání vsazeno.

Kam dál?

Petr Pánek / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články