Zpět na » FNLiga » Představení trenérů druholigových týmů

FNLiga - Představení trenérů druholigových týmů

0

Líbilo se

07.01. - Člen Klubu ligových kanonýrů, dva bývalí hráči pražské Slavie, ale také muž, který školil egyptské trenéry. Tito všichni působí u druholigových týmů. Představme si všechny trenéry působícíí v druhé nejvyšší soutěži u nás.

Trenér Žižkova Vladimír Skalba působil od svého dětství v Baníku Ostrava, poté působil v druhé lize v týmech Bohumína a Havířova, poté zavítal zpět do Ostravy, kde odehrál dvě sezony v nejvyšší soutěži. Poté byl hrajícím asistentem juniorky Baníku, v dubnu loňského roku vystřídal u žižkovského týmu Pavla Maluru

Od této sezony působí na lavičce Jihlavy Milan Bokša. Trenér, který slavil postup do první ligy s Českými Budějovicemi v roce 2002, má za sebou zajímavou zkušenost. Při loňském Mistrovství Afriky totiž přednášel a školil egyptské fotbalové trenéry. Bokša působil jako trenér také například v Olomouci a Starém Městě.

Lavičce 1.HFK Olomouc vévodí Leoš Kalvoda, který hrával za olomouckou Sigmu, kde působil také jako trenér. Zkusil si také zahraniční angažmá, se slovenskou Žilinou získal v roce 2002 mistrovský titul. V tuzemské lize trénoval například Hradec Králové, s nímž v roce 2003 sestoupil do druhé ligy.

Bouřlivák Martin Pulpit úřaduje na lavičce čtvrtého celku tabulky Sokolova. Trénoval například Mladou Boleslav, Plzeň a také druholigové Pardubice. Je známý svou výbušností na lavičce, pro ostřejší slovo k hráčům nebo rozhodčímu nejde daleko.

Günter Bittengel začne od jarní části vést páté Jakubčovice. Tento trenér, který je známý například z působení v Blšanech trénoval naposledy Duklu Praha, tým kam by se měli Jakubčovice po sezoně stěhovat.

Bohemku vedou trenéři Zbyněk Busta a Václav Hradecký. Prvně jmenovaný vedl v tomto klubu mládežnické celky a v roce 2005 se ujal prvního mužstva. Jeho hráčská kariéra není příliš úspěšná. Hradecký působil v mužstvu Žižkova jako šéftrenér mládeže a poté také jako hlavní trenér prvního mužstva, od července je v klubu Bohemians 1905.

Na lavičce v Ăšstí nad Labem působí bývalý asistent teplického týmu Svatopluk Habanec. Právě v Teplicích působil jako hráč, zkusil si také angažmá v Chomutově.

Novým asistentem trenéra Zenitu Čáslav Luboše Zákostelského se stal Radim Nečas, který v aktivní hráčské kariéře prošel Slavií, Ostravou nebo Chebem. Jako trenér chvíli působil u Bohemians Praha, hrající třetí ligu.

Hlučínský tým trénuje Erich Cviertna, který působil na lavičce Baníku Ostrava, poprvé v roce 1991 jako asistent Jaroslava Gürtlera, naposledy před pěti lety, kdy nahradil Jozefa Jarabinského. Pětapadesátiletý kouč vedl například Olomouc nebo Vítkovice.

Po sedmém kole převzal mužstvo Hradce Králové Luděk Klusáček, který naposledy působil ve Slovácku ve funkci asistenta trenéra. Hráčskou kariéru prožil v Benešově, Bohemians a pražské Slavii. V Hradci prožil také jednu sezonu jako hráč a pomohl tak východočeskému týmu udržet se v první lize.

Slezský celek vede 56-letý Petr Žemlík, který s Opavou v roce 1995 postoupil do nejvyšší soutěže. V české nejvyšší soutěži se ukázal ještě v Olomouci a nějaký čas hledal štěstí v polském Kietrzu. Jako hráč působil v Novém Jičíně, Kladně a Příbrami.

V Třinci působí Pavel Hajný, jenž tento tým dovedl do druhé ligy. Vítkovický tým povede od jarní části Alois Grussmann, který v tomto klubu odehrál mnoho sezón. Do ostravského celku se stěhuje z Jakubčovic, kde trénoval tři a půl roku.

Rezervu Sigmy Olomouc vede z trenérské lavičky Augustin Chromý, který rovněž působí u reprezentační devatenáctky. V roce 2002 dělal v Sigmě asistenta trenéra. V Olomouci působil ve své hráčské kariéře také Oldřich Machala, trenér Dosty Bystrc. Dva roky hrál také v Německu v Hanse Rostock.

Poslední celek tabulky Blšany vede Přemysl Bičovský, člen Klubu ligových kanonýrů a bývalý československý reprezentant. Jeho hlavním působištěm v hráčské kariéře byli Bohemians Praha, hrával také za Teplice a krátce za Duklu Praha. Největší trenérský úspěch zaznamenal v roce 2005, kdy s mosteckým Siadem postoupil mezi prvoligovou elitu.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články