Zpět na » FNLiga » Olomouc vstup do druhé ligy nezvládla, Žižkovu podlehla 1:2

FNLiga - Olomouc vstup do druhé ligy nezvládla, Žižkovu podlehla 1:2

Olomouc vstup do druhé ligy nezvládla, Žižkovu podlehla 1:2 © sigmafotbal.cz - FK Viktoria Žižkov - SK Sigma Olomouc

0

03.08. - REVIEW Horkému kandidátovi na postup do nejvyšší soutěže Olomouci nevyšel vstup do Fotbalové národní ligy. V minulé sezóně prvoligové mužstvo prohrálo po gólech Podrazského a Šťastného z konce prvního a začátku druhého poločasu 1:2. Za hosty jen snižoval v 83. minutě Ordoš.

zizŽižkov 2:1 (1:0) Olomoucolo

Branky: 45+1. Podrazký, 47. Šťastný - 83. Ordoš.

FK Viktoria Žižkov: Holý - Dressler, Šťastný, Hovorka, Bartošák (13. Podzimek) - Bazal, Súkenník, Podrazký (88. Opluštil), Folprecht - Voltr, Marek (66. Karafiát). Trenér: Trpišovský.

SK Sigma Olomouc: Blaha - Hála, Dreksa, Škerle, Vepřek - Varadi (67. Navrátil), Houska, Cana, Plšek (46. Ordoš), Schulmeister (60. Zahradníček) - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

ŽK: Šťastný, Bazal, Podrazký - Vašíček, Dreksa, Navrátil.
Rozhodčí: Zelinka - Moláček, Dobrovolný.
Diváci: 2582.

Cíl Sigmy pro letošní sezónu je zřejmý. Hanácký celek se chce co nejrychleji vrátit mezi českou fotbalovou elitu. První krok k tomu chtěli svěřenci trenéra Kalvody udělat na Žižkově, kam si přijeli odbýt svoji druholigovou premiéru.

První poločas příliš krásy nenabídl. V úvodních pětačtyřiceti minutách na obou stranách zahřmělo v souhrnu pouze jednou. Podzimkův centr našel hlavu Marka, který v záklonu usměrnil míč na Blahovu bránu. Gólman Olomouce však situaci jistil, a když viděl, že balon letí nad břevno, uklidnil se definitivně.

Gólu se ale více než dvě tisícovky příchozích fanoušků do přestávky přeci jenom dočkaly. V nastaveném čase se Bazalova přihrávka z pravé strany dostala k Podrazkému, jenž přesnou ranou k levé tyči rozvlnil síť olomoucké svatyně.

Druhá půle začala ve stejném duchu, v jakém končilo úvodní dějství. Střelec první branky Podrazký se tentokráte proměnil v asistenta, když centrem vybídl Marcela Šťastného, po jehož hlavičce vedla Viktoria už 2:0.

S Hanáky to najednou vypadalo nečekaně zle. Obraz hry se změnil až s příchodem střídajícího Ordoše, který se dostal do dvou velkých šancí. V 71. minutě Holého branku ještě přestřelil, ale v 83. minutě už zaváhání Šťastného využít dokázal, a kontaktním gólem tak vrátil Olomouc do hry.

Žižkov mohl o dva ze tří bodů ještě přijít. I druhé nastavení se totiž ukázalo jako vrchol dramatické bitvy předchozích minut. Domácí obrana nechala volného Zahradníčka, avšak ten příležitostí trestuhodně pohrdl a mezi tři tyče se netrefil. Sigma tím pádem odjíždí z Prahy bez bodu a cestu za postupem začala tím nejhorším možným způsobem.