Zpět na » FNLiga » Sparta porazila Jihlavu 3:0 a v čele ligy střídá Slavii

FNLiga - Sparta porazila Jihlavu 3:0 a v čele ligy střídá Slavii

Sparta porazila Jihlavu 3:0 a v čele ligy střídá Slavii © sparta.cz - AC Sparta Praha

0

02.08. - REVIEW Fotbalisté pražské Sparty opět vévodí tabulce nejvyšší soutěže. Ve 2. kole SYNOT ligy i přes nevýrazný výkon v první půli zvítězili nad Jihlavou 3:0, a o skóre tak přeskočili svého městského rivala Slavii. Letenské spasil dvěma góly Přikryl a jednou brankou přispěl k výhře Dočkal.

spaSparta 3:0 (0:0) Jihlavajih

Branky: 47. Přikryl, 50. Přikryl, 67. Dočkal

AC Sparta Praha: Bičík - Kadeřábek, Kováč, Švejdík, Nhamoinesu - Vácha - Dočkal, Matějovský, Hušbauer (62. Vacek), Přikryl (80. Breznaník) - Lafata (69. Bednář).

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Vidlička, Krejčí, Kryštůfek, Vaculík - T. Marek, Kučera - Kukoľ, Jungr (77. Mešanović), Kosak (72. Marcin) - Harba.

ŽK: 34. Kučera
Rozhodčí: Nenadál - Jiřík, Urban.
Diváci: 6860

Sparta začala své první domácí utkání v nové sezóně aktivně. Už po deseti minutách střílel těsně vedle branky Přikryl a nebezpečný byl i přímý volný kop po faulu na Dočkala, který jihlavská zeď srazila na rohový kop.

Letenští měli šance, jenže Jihlava jim dokázala velmi dobře vzdorovat. Svůj podíl na nadějném výsledku 0:0 po první půli měl i gólman Hanuš. Ten se zaskvěl hned dvakrát za sebou. Nejprve v 26. minutě vytáhl Dočkalovu střelu z dvaceti metrů a minutu poté zlikvidoval i hlavičku Kadeřábka.

V kabině Vysočiny mohlo být o přestávce ještě veseleji. Stačilo, aby žlutí využili svoji jedinou velkou šanci v prvním poločase. Vácha přišel ve středu hřiště o míč, následovala kolmá přihrávka mezi obránci na Harbu a následný samostatný průnik jihlavského útočníka. Proti tomu zasáhl Bičík, avšak při dorážce do prázdné branky zachraňoval situaci až stoper Švejdík.

Hned zkraje druhého dějství přišly rozhodující momenty. Ve 47. minutě Matějovský našel Přikryla, a ten přesnou trefou otevřel gólový účet zápasu. Navíc to ještě nebylo ze strany sparťanského hráče vše. Po centru z pravé strany hlavou usměrnil míč za Hanuše a zvýšil na 2:0.

Pak přišla chvíle klidu, kterou v 66. minutě ukončil záložník Bořek Dočkal, jenž využil Matějovského přihrávku a laxnost jihlavské obrany. Levačkou poslal balón k tyči a vstřelil důležitý gól, jímž posunul Spartu do čela průběžné ligové tabulky.

O samostatné vedení rudí málem přišli. Po centru z dálky hlavičkoval ve vápně hostující Mešanovič. Jeho ránu Bičík vyrazil k Harbovi, který posunul míč do strany zpět na přechozího jmenovaného. Ten už doklepával do prázdné branky, jenže kvůli Harbově ofsajdu gól platit nemohl. Sparta tak porazila Jihlavu 3:0 a minimálně do zítřka vede nejvyšší soutěž.