Zpět na » FNLiga » Slovácko rozdrtilo Bohemians, Brno nedalo šanci Hradci

FNLiga - Slovácko rozdrtilo Bohemians, Brno nedalo šanci Hradci

Slovácko rozdrtilo Bohemians, Brno nedalo šanci Hradci © zlin.cz - Libor Došek (vlevo) se raduje ze vstřelené branky

1

02.08. - REVIEW Libor Došek dvěma góly pomohl k snadné výhře Slovácka nad Bohemians, domácí tým zvítězil 4:1. Podobný průběh mělo utkání i v Brně, tři inkasované branky si z moravské metropole odváží Bohemians. Duel mezi Teplicemi a Českými Budějovicemi byl kvůli tragickému úmrtí Františka Hrdličky odložen.

1. FC SlováckoSlovácko 4:1 (1:0) Bohemians 1905Bohemians 1905

Branky: 30. Došek (Valenta), 54. Šumulikoski (Kalouda), 55. Trávník (Diviš), 90+1. Došek - 86. Mikuš (Bratanovič)

1. FC Slovácko: Heča - Šimko, Rada, Košút, Kuncl - Šumulikoski - Kerbr (51. Kalouda), Valenta, Trávník (70. Havlík), Diviš - Došek (C).

Bohemians Praha 1905: Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Kalina (81. Šírl) - Moravec, Mosquera, Jindřišek (C), Rada, Engelmann (56. Bratanovič) - Mikuš.

Slovácko si s Bohemkou pohrálo, všechno ale mohlo být jinak. Už ve 4. minutě našel Engelmann před brankou volného Mosqueru, který ale hlavičkou trestuhodně tuto šanci zahodil.

V dalším průběhu už byl domácí tým lepší a po půlhodině se dočkal zasloužené branky. Valenta centrem míč nasměroval na Doška a jeho hlavička zapadla přesně k tyčce Švengerovy branky. O dvě minuty později mohl Doška napodobil Diviš, míč ho však překvapil a tak záložník domácího týmu nezakončil.

Stejné to bylo i u další hlavičky Doška, na druhou branku si musel tento útočník počkat. Rozhodující okamžiky utkání přišly po deseti minutách druhé půle. Střídající Kalouda nacentroval míč na Šumolikoskiho, který doklepl míč do brány a vlastně rozhodl utkání.

O necelou minutu později Diviš přihrál Trávníkovi, který zakončil přesně pod břevno a i ve druhém utkání sezóny se tak prosadil. Práci měl i domácí gólman Heča, pokusy Rady a Jindřiška ale dokázal vyrazit.

Přesto nakonec jednu branku inkasoval, čtyři minuty před koncem Matúš Mikuš k tyči Heču překonal a Bohemka tak bez branky nezůstala. Poslední slovo ale měl domácí tým, Diviš místo střely zvolil přihrávku na Doška, který utkání gólem načal a utkání gólem také dokončil. Slovácko zvítězilo 4:1 a po duelu se Slavií si spravilo náladu.

FC Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno 3:0 (0:0) Hradec KrálovéFC Hradec Králové

Branky: 63. Schuster (Sýkora), 77. Jugas (Sýkora), 90. Marković (Zavadil)

FC Zbrojovka Brno: Hladký - Jugas, Košťál, Schuster - Hyčka, Malík (78. Kaščák), Zavadil (C), Fischer (83. Buchta) - Sýkora, Marković, Pašek (70. Vávra).

FC Hradec Králové: Koubek - Holeš, Križko, Rolko (C), Mareš - Štípek (57. Malinský), Kotiš, Černý (78. Prokeš), Janoušek (67. Kulič), Halilovič - Dvořák.

I Brno se oklepalo z prvního nezdaru na hřišti Jablonce a doma proti Hradci Králové nezaváhalo. Vítězství 3:0 se ale rozhodně nerodilo lehce. Do vedení mohli a také měli jít hosté, po dvaceti minutách se po dobré individuální akci ke střele odhodlal Halilovič, ale branku vůbec netrefil. Navíc mohl přihrávat zcela volnému Dvořákovi.

Ve 22. minutě měl na hlavě vedoucí branku Hyčka, míč však skončil na horní tyči branky gólmana Koubka. První branku tak viděli diváci až v 63. minutě, po rohovém kopu Sýkory hlavičkoval Schuster a narozdíl od Hyčky byl přesnější.

Velkou šanci na vyrovnání měl střídající Kulič, Hladký ale míč dokázal na brankové čáře odpravit mimo dosah hradeckých hráčů. A tak místo srovnání přišla druhá pojišťující branka do sítě hradeckého Koubka. Sýkora svým dalším centrem od rohového praporku našel Jugase, který míč zasáhl ideálně a bylo tak rozhodnuto.

Brno v závěru přidalo ještě jednu branku. A byla opravdu nádherná, v poslední minutě Zavadil parádním centrem našel hlavu Miroslava Markovič, který si také zapsal první letošní ligovou branku. Brno tak zvítězilo 3:0 a na své konto připisuje tři body.