Zpět na » FNLiga » FNL souhrn 5. kola: Vítězství Frýdku-Místku vidělo přes 5 tisíc diváků

FNLiga - FNL souhrn 5. kola: Vítězství Frýdku-Místku vidělo přes 5 tisíc diváků

FNL souhrn 5. kola: Vítězství Frýdku-Místku vidělo přes 5 tisíc diváků © fchk.cz - Radost hráčů a fanoušků Hradce

1

25.08. - REVIEW Paté kolo druhé nejvyšší domácí soutěže přitáhlo na stadion Frýdku-Místku přes 5 tisíc fotbalových fanoušků. V zápase dvou ex-ligových týmů zvítězi Hradec Králové nad Českými Budějovicemi. Ze tři bodů se radovali i fotbalisté Ústí nad Labem, Sokolova, Třince a Karviné.

Nováček z Frýdku-Místku hraje líbivý a atraktivní fotbal pro diváky, který táhne na tribuny domácího stadionu. Na zápas s Táborskem přišlo do ochozu 5320 diváků, což je počet, který by mohli závidět i kluby z Gambrinus ligy. V zápase s Táborskem se hrál vyrovnaný fotbal, ale větší produktivitu v koncovce prokázali domácí fotblaisté. Ve 21. minutě proměnil penaltu Prokeš, který zvyšoval už na 2:0. Třetí potvrzovací branku vstřelil domácí Mozol v 62. minutě.

V zápase Hradce Králové s Českými Budějovicemi se představily dva týmy, které v minulé sezoně hrály Gambrinus ligu. Zápas byl ve znamení nadvládli domácích v 1. poločase, kteří vstřelili tři branky a druhý poločas ve znamení dotahování hostů. Hostům se nakonec podařilo vstřelit pouze dvě branky a tři body za vítězství 3:2 si připsali fotbalisté Hradce Králové.

Viktoria Žižkov se dál hledá, když v 5. kole prohrála 0:1 na hřišti Ústí nad Labem. Domácí fotbalisté vyhráli zaslouženě a vítězství o dvě branky odmítl Valenta, který zahodil penaltu.

Sokolov dokázal v domácím prostředí využít vyloučení a vyhrál 1:0 nad Varnsdorfem. O jedinou branku zápasu se postaral v 66. minutě domácí Čada.

Zlín si veze z Vltavína jeden bod za remízu 2:2. Fotbalisté Zlína konečně dokázali vstřelit první letošní branku.

Třinec dokázal navázat výhrou nad Bohemians na první body z Prahy, když vyhráli s Viktorkou Žižkov. Fotbalisté Třince obrátili průběh zápas na svou stranu, když vyhráli na půdě Bohemians 3:1.

Karviná rozhodla o své výhře na hřišti Vlašimi v 1. poločase, když se prosadil Vladavič a Eismann. Třetí trefu vstřelil Fiala těsně před koncem zápasu, který stanovil konečné skóre zápasu.

V zápase Mostu s Pardubicemi bylo drama až dokonce. Nakonec oba týmy braly bod za remízu 2:2, kterou zachraňoval v nastavení hostující Procházka.

FNLiga - výsledky 5. kola:

Vlašim - Karviná 0:3 (0:2)
Branky:
12. Vladavič, 15. Eismann, 88. Fiala. Rozhodčí: Marek - Arnošt, Machálek. ŽK: Putz - Svatonský, Pavelka. Diváci: 468.

Bohemians Praha - Třinec 1:3 (1:1)
Branky:
32. Kuzmanovič - 36. (pen.) a 54. Gulajev, 85. Motyčka. Rozhodčí: Jílek - J. Paták, Plesar. ŽK:Laštovka, Kuzmanovič - Čtvrtníček. Diváci: 348.

Vltavín - Zlín 2:2 (1:1)
Branky:
45. Předota, 59. Klán - 8. Malý, 72. Holík. Rozhodčí: Pechanec - Peřina, Antoníček. ŽK: Krimlák, Pečeňa, Tenkl - Elšík, Salachna, Holík. Diváci: 350.

Sokolov - Varnsdorf 1:0 (0:0)
Branka:
66. Čada. Rozhodčí: Jech - Urban, Kotalík. ŽK: Hofmann - Rudnystkyy. ČK: 27. Kouřil (VDF).Diváci: 946.

Ústí nad Labem - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)
Branka:
10. Leibl. Rozhodčí: Lerch - O. Černý, Kubr. ŽK: L. Dvořák, Martykán, Leibl, R. Novák - Mareš.Diváci: 1 083.

Hradec Králové - České Budějovice 3:2 (3:0)
Branky:
11., 32. a 34. Vaněček - 78. Kalod, 82. Rýdel (pen.). Rozhodčí: Kocourek - Mokrusch, Ratajová.ŽK: Malinský - Machovec, Ježdík, Linhart, Němec. Diváci: 1566.

Frýdek-Místek - Táborsko 3:0 (2:0)
Branky:
11. a 21. (pen.) Prokeš H., 62. Mozol. Rozhodčí: Kalenda - Pilný, Vaňkát. ŽK: Lukáš, Literák, Silveira - Toma, Sladký, Šiml. Diváci: 5320.