Zpět na » FNLiga » FNLiga - souhrn 1. kola: Frýdek-Místek deklasoval Bohemians

FNLiga - FNLiga - souhrn 1. kola: Frýdek-Místek deklasoval Bohemians

FNLiga - souhrn 1. kola: Frýdek-Místek deklasoval Bohemians © fkusti.cz - FK Ústí

0

28.07. - REVIEW Ve většině zápasech úvodního kola FNLigy dominovaly domácí týmy. Z výhry se radovali fotbalisté Českých Budějovic, Sokolova, Ústí nad Labem, Frýdku-Místku, Třince, Mostu a Karviné. Jedinou remíza 1. kola byla v zápase Hradce Králové s Pardubicemi.

České Budějovice dokázali na Střeleckém ostrově zdolat v derby Táborsko. Po bezbrankové 1. polovině dokázali domácí vstřelit dvě branky, když se nejprve v 58. minutě trefil Chmelo a v 69. minutě zvyšoval na 2:0 domácí Lengyel.

Zlín si na půdě Sokolova vypracoval několik slibných šancí, ale nedokázal ani jednou překonat domácí Dvořáka. V 1. polovině se dokázal prosadit ve 39. minutě Čada a pět minut po přestávce zvýšil na konečných 2:0 domácí Kobylík.

Ústí nad Labem vstoupil úspěšně do nové sezony, když před domácími fanoušky dokázalo porazit 3:0 Vltavín. Úvodní branku vstřelil ve 36. minutě domácí Veverka, který překvapil centrem všechny na stadionu. Po přestávce vstřelil Moulis druhou branku zápas a zvýšil na 2:0. Třetí a závěrečnou branku zápasu vstřelil Zeman, který se nejlépe zorientoval v pokutovém území.

Nováček z Frýdku-Místku dokázal v premiéře deklasovat Bohemians 5:1. Domácí rozhodli o vítězství už v 1. poločase, když první polovinu vyhráli 5:0. Domácí dokázali získat první body před velmi slušnou návštěvou.

Fotbalisté Třince uspěli na hřišti Viktorky Žižkov, když si tři body odvezli za vítězství 2:0. Úvodní branku zápasu vstřelil třinecký Ceplák ve 13. minutě a druhou branku vstřelil Matoušek ve druhém nastavení.

V zápase Mostu s Vlašimí se představily dva týmy, které mají za úkol vyhnout se sestupovým pozicím. Fotbalisté Mostu dokázali využít domácího prostředí a po brankách Řeháka a Novotného zvítězili 2:0.

Z Varnsdorfu si tři body odvezli fotbalisté Karviné. Hosté šli do vedení ve 34. minutě zásluhou Vladaviče. V 73. minutě zvyšoval na 2:0 pro hostující Fiala. Jiskřičku naděje vykřesal z penalty domácí Kotiš, ale na vyrovnání to již nestačilo.

Jediná remíza se zrodila ve východočeském derby, kdy na sebe narazil Hradec Králové s Pardubicemi. Po bezbrankovém 1. poločase padly ve 2. poločase čtyři branky.

FNLiga - výsledky 1. kola:

Frýdek-Místek - Bohemians Praha 5:1 (5:0)
Branky:
26. a 35. Prokeš H., 4. Šrom, 8. Literák, 36. Lukáš - 90. Novotný P. Rozhodčí: Hrubeš - Marek, Kubr. ŽK: Mozol - Karal. Diváci: 3552.

Viktoria Žižkov - Fotbal Třinec 0:2 (0:1)
Branky:
13. Ceplák, 90+2. Matoušek. Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Pochylý. ŽK: Mareš, Súkenník - Joukl, Matoušek.Diváci: 1018.

Hradec Králové - Pardubice 2:2 (0:0)
Branky:
76. Šisler (pen.), 77. Kraják - 54. Hundák, 84. Kakrda. Rozhodčí: Příhoda - Gallo, Vostrejž. ŽK:Rolko, Šisler, Malinský - Jeřábek, Řezníček. ČK: 14. Rolko (HKR). Diváci: 4350.

Varnsdorf - Karviná 1:2 (0:1)
Branky:
89. Kotiš (pen.) - 34. Vladavič, 73. Fiala. Rozhodčí: Kalenda - Vaňkát, Pilný. ŽK: Daníček - Ciku, Knötig, Paleček. Diváci: 610.

Baník Most - Graffin Vlašim 2:0 (0:0)
Branky:
55. Řehák, 83. Novotný. Rozhodčí: Ochotnický - Plesar, Antoníček. ŽK: Procházka, Ježdík - Sus, Jícha. Diváci: 549.

Dynamo České Budějovice - MAS Táborsko 2:0 (0:0)
Branky:
58. Chmelo, 69. Lengyel. ŽK: Hanzlík, Linhart - Šimák, Ciferský, Javorek, Kočí. Rozhodčí: Paták - Hrabovský, Zeman. Diváci: 2974.

Baník Sokolov - Fastav Zlín 2:0 (1:0)
Branky:
39. Čada, 50. Kobylík. Rozhodčí: Bílek - Urban, Kotalík. ŽK: Hofmann, Jurdík, Šamánek - Hájek, Poznar, Ruskovský. ČK: 66. Hájek (ZLN). Diváci: 1025

FK Ústí nad Labem - Loko Vltavín 3:0 (1:0)
Branky:
36. Veverka, 54. Moulis, 80. Zeman. Rozhodčí: Houdek - Černý, Fišer. ŽK: Zeman - Pečeňa, Valášek. Diváci: 1240.