Zpět na » FNLiga » Review 1. kola druhé ligy: Domácím celkům se moc nedaří, nováčci slaví vítězství

FNLiga - Review 1. kola druhé ligy: Domácím celkům se moc nedaří, nováčci slaví vítězství

Review 1. kola druhé ligy: Domácím celkům se moc nedaří, nováčci slaví vítězství © Martin Kovařík - Ústí - Bohemians

5

07.08. - REVIEW Druholigová sezona o tomto víkendu odstartovala svým prvním kolem. Střížkovští Bohemians v něm dokázali zvítězit na půdě favorizované Jihlavy 3:0, Opava doma zdolala Ústí nad Labem 3:1.

FC Vysočina Jihlava - FC Bohemians Praha 0:3 (0:1)

Natěšení fanoušci se dočkali a v Jihlavě se otevřel nový ročník druhé ligy a hned na úvod velice atraktivní duel. Favorizovaná Jihlava se střetla s černým koněm soutěže. Diváci na úvodní branku nečekali dlouho. Již ve třetí minutě se uvolnil Macháček a poslal hosty do vedení - 0:1.

To však byla jediná kloudná šance v prvním poločase. Diváci se mohli začít bavit fotbalem až v poločase druhém. Po změně stran hned hosté využili dalšího okénka v jihlavské obraně a Pšovan zdvojnásobil vedení pražanů - 0:2.

O výsledku zápasu se zdálo být rozhodnuto, ale přeci jen přišla úprava skóre. Jedenáct minut před koncem domácí faulovali v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Flachbart, který tak stanovil konečné skóre zápas na 3:0 ve prospěch Boheminas Praha.

Statistiky zápasu:
Branky: 3. Macháček, 47. Očovan, 79. Flachbart ( z. pen.). ŽK: Filip - Macháček, Očovan, Janda, Demeter. Rozhodčí: Orel - Ubias, Šecová. Diváci: 1996.

Sestavy: Jihlava: Uvarenko - Gabriel (53. Cihlář), Filip, Komárek, Šilinger - Dolejš (89. Kosak), Dort, Velický, Vaculík - Tecl, Kučera (71. Sedláček).

Bohemians Praha: Winter - Flachbart, Horáček, Drsek, Grznár - Fenyk (65. Duchnič), Macháček, Demeter, Janda - Očovan (85. Sajtl), Huňa (90. Adjei).

AC Sparta Praha B - 1. SC Znojmo 1:4 (1:1)

Rezerva Sparty vyrukovala na svého soupeře hned s šesticí hráčů, kteří reprezentovali Českou republiku na nedávno skončeném mistrovství Evropy U19 a hned se to projevilo na skóre, když ve druhé minutě zápasu zavěsil Skalák a poslal Spartu do vedení. Domácí byly na koni a Skalák mohl přidat druhou branku, ale jeho pokusu se do cesty postavil brankář Znojma.

Skalákova neproměněná šance poté musela Spartu hodně mrzet a ukázala se zároveň jako rozhodující moment zápasu. Hosté totiž o chvíli později vyrovnali a třígólovou smrští ve druhém poločase dokázali zápas otočit a z Prahy odjíždět s tříbodovým ziskem. Domácí Sparta navíc dohrávala zápas v devíti, když byl před koncem prvního poločasu vyloučen Pavelka a šest minut před koncem zápasu Polom.

Branky: 2. Skalák - 28. Vašíček, 52. Vašíček, 86. Pacanda, 90. Krhut. ŽK: Pavelka, Putz, Polom - Sukup, Zifčák. ČK: 42. Pavelka, 84. Polom. Rozhodčí: Býma - Urban, Makovička. Diváci: 300.

Sestavy: Sparta B: Kamenár - Sus(83. Kraják), Rada, Brabec, Polom - Kadeřábek, Jánoš, Pavelka, Krejčí - Skalák(73. Jirásek), Juliš(63. Putz).

Znojmo: Hrubý - Hříbek, Yonov, Mička, Sukup - Lukáš, Lacko, Hnaníček, Zifčák(71. Krhut) - Vašíček(90. Trnovec), Pacanda(87. Podzemský).

FK Baník Sokolov - FK Spartak MAS Sezimovo Ústí 0:2 (0:1)

I loňský ročník začínal pro Sokolov domácím zápasem se Sezimovým Ústím a i tentokrát musel Sokolov svému soupeři gratulovat ke zisku tří bodů. Loni vyhráli hosté 4:1, letos 2:0. A jak se vše urodilo?

Poklidný začátek utkání nenabídl větší šance a diváci si na první vážnější akci počkali do sedmnácté minuty a hned z toho byla branka. Krásný a hlavně přesný centr umístil do brány Sklenář, který větral obranu i o chvíli později a zastavit jej musel zkušený Dvorník. Domácí mohli do poločasu odpovědět a vyrovnat, ale Šilhan zamířil nad.

Počátek druhého dějství poznamenalo vyloučení Blažka a Sezimovo Ústí si hlídalo svůj náskok s statně odolávalo nájezdům sokolovských. Hosté si však nakonec vedení posjitili. V poslední minutě základní hrací doby se krásným lobem prosadil Mach a hosté mohli slavit první letošní body.

Branky: 17. Sklenář, 90. Mach. ŽK: Hanzlík, Vrtělka - Ptáček, Dobal, Kostečka, Koutný. ČK: 49. Blažek. Rozhodčí: Lerch - Lhoták, Kovařík. Diváci: 1070.

Sestavy: Sokolov: Buček - Blažek, Dvorník, Hájovský, Hanzlík - Vrtělka, Šindelář, Vaněček - Geňo(70. Glaser), Šilhan(57. Dřížďal), Mlika.

Sezimovo Ústí: Fryšták - Dobal, Nesvadba, Sklenář(65. Vyhnal), Koutný - Vukadinovič(81. Kočí), Kostečka, Javorek, Ciferský, Ptáček - Mach.

MFK Karviná - FC Čáslav 1:2 (1:2)

Jasný favorit zápasu byl dán předem a byl jim domácí celek. První útočná akce však vzešla z kopaček hostujícího Šilhana a skončila v náručí Kafky. Poté udeřilo na druhé straně. Látal vyslal krásný pas na Miloslavljeva, který poslal Karvinou do vedení. Karviná byla na koni, ale po chvíli jako by se hráči spokojili s jednobrankovým náskokem a přišel trest z kopaček Voltra. Čáslav vycítila velkou šanci a o pár minut později Džafič vývoj zápasu otočil.

Druhý poločas přinesl velký tlak domácích, kteří dokázali dvakrát zazvonit na tyče čáslavské branky, ale do sítě se jim míč dostat nepodařilo a Čáslavi se tedy podařilo výsledek z prvního poločasu ubránit a odváží si tři body.

Branky: 17. Milosavljev - 26. Voltr, 33. Džafič. ŽK: Bolf, Ficek - Kunášek, Fikejz, Rakovan. Rozhodčí: Nenadál - Kocián, Paták. Diváci: 1655.

Sestavy: Karviná: Kafka - Jursa, Motyčka, Bolf, Knötig - Hrtánek, Ficek (83. Cverna), Bartošák, Milosavljev - Látal (59. Presl), Chovanec (46. Mišinský).

Čáslav: Ducheček - Hečko, Němeček, Šisler, Kunášek - Džafič, Voltr, Špidlen, Jukl(61. Prášil), Rakovan - Fikejz (88. Hejný).

SFC Opava - FK Ústí nad Labem 3:1 (2:0)

Zajímavý zápas dvou celků, které mají vysoké ambice nabídl i zajímavou podívanou a to především v domácím provedení. Domácí celek hýřil aktivitou a byl také po zásluze odměněn, když míč dostal do brány již v 8. minutě Cigánek. Podařený začátek prvního poločasu umocnil druhým gólem Sedláček a Opava mohla hrát hned o něco uvolněněji a to sebou přinášel další šance, ale již žádnou domácí neproměnili a poločasové vedení 2:0 muselo stačit.

I ve druhém dějství se pokračovalo v nastavením tempu a domácí diváci se musei bavit pohledným fotbalem, kterým se Opava prezentovala. Své šance však nedokázala využít a přišlo snížení, když se hlavou prosadil hostující Dragoun.

Opava se však nezalekla a nezaváhala a o pár minut později Radzinevičius dokázal že má čich na góly a vrátil Opavě zpět dvoubrankový náskok, který již domácí udrželi až do konečného hvizdu.

Branky: 8. Cigánek, 19. Sedláček, 71. Radzinevičius - 66. Dragoun. ŽK: Džuban, Novák, Hyčka (všichni Ústí n. Labem). Rozhodčí: Adámek - Vysloužil, Hájek. Diváci: 1805.

Sestavy: Opava: Blaha - Vyskočil, Riška, Čáp, Cigánek, Formánek, Radzinevičius (89. Neubert), Křeček, Sedláček (84. Wirth), Partyš, Mrázek (74. Halaška).

Ústí nad Labem: Novák - Martykán, Jablonský, Džuban, Valenta, Zachariáš (35. Moulis), Vaneček (61. Holek), Volek (72. Benčík), Brunclík, Dragoun, Hyčka.

FC Tescoma Zlín - FK Fotbal Třinec 2:0 (1:0)

Sobotní večerní utkání nabídlo dva góly, výpadek elektrického proudu a sedmnácti minutové nastavení. Úvod utkání se více vyvedl hostům a v 11. minutě mohl skórovat Lisický, ale branku minul. Pro domácí to bylo velké varování a odpovědí bylo nastřelené břevno třinecké branky z kopaček Dobeše.

Domácí tato šance povzbudila a do další šance se po přihrávce od Dobeše hnal Železník, ale samostatný nájezd zakončil pouze střelou do vyběhnuvšího brankáře. Ve 31. minutě se však již Železník nemýlil a poslal domácí do vedení. Poté se hra uklidnila a poločasové skóre se nezměnilo.

Domácí začali druhý poločas aktivněji než ten první a hned z toho byla branka. Polách pláchl po pravé straně a předložil míč Dobešovi, který zvýšil náskok Zlína. Zlín si hlídal své vedení a náhle udeřilo. Zlínský stadion Letná zůstal zahalen ve tmě po výpadku elektrického proudu. Sudí utkání přerušili a poté co se podařilo opět zprovoznit přísun elektřiny zápas se dohrál. Sudí nastavili sedmnáct minut, ve kterých se nic mimořádného nestalo a Zlín si připisuje první letošní výhru.

Branky: 31. Železník, 52. Dobeš. ŽK: Maroši (Třinec). Rozhodčí: Proske - Jiřík, Pilný. Diváci: 2023.

Sestavy: Zlín: Dostál - Jugas, Malý, Hájek, Jelínek - Elšík, Švach, Polách (90+17. Motal), R. Dobeš - Poznar, Železník (66. J. Dobeš).

Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Kuděla, Matoušek (76. Ceplák) - Malíř, Siegl (66. Maroši), Pospíšil (55. Surynek), Hanus, Joukl - Szmek.

FK Varnsdorf - FC Graffin Vlašim 0:1 (0:0)

Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka vstoupili do sezóny na výbornou, neboť hned na úvod vybojovali tři body a navíc na hřišti soupeře. Utkání ve Varnsdorfu bylo spíše bojem taktickým a po prvním poločase bylo takřka jisté, že utkání rozhodne jedna chyba. V úvodním poločase sice domácí drželi míč více na svých kopačkách, ovšem do nějaké větší příležitosti se nedostali.

Na branku se nakonec čekalo do 62. minuty. Po chybě domácích využil přihrávku Miloslava Strnada v rozhodující branku utkání Tomáš Matějka, který byl na hřišti v tu dobu necelou minutu. Domácí o deset minut později měli velkou šanci na srovnání, jenže ránu Matějova za svá záda nepustil pozorný Michal Toma.

Jistotu Vlašimi mohl dát v závěru Miloslav Strnad, ale v šanci neuspěl. Domácí to v nastavení zkoušeli i s gólmanem Radkem Porcalem ve vápně Graffinu, nicméně marně. Tým Romana Nádvorníka tak stejně jako v minulé sezoně na úvod nového ročníku shodně zvítězil 1:0.

Branky: 62. Matějka. ŽK: Kotiš, Rudnytsky, Procházka, Martan - Janda, Průcha, Kotyza. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Blažej. Diváci: 1089.

Sestavy: Varnsdorf:

Vlašim: Toma - Vebr, Petrů, D. Nešpor, Mareš - Janda (70. M. Nešpor), Kotyza, Pokorný, Průcha (84. Norek) - Strnad, Vrťo (61. Matějka).

FK Baník Most - FC Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Brňenská Zbrojovka měla sice v úvodu zápasu více ze hry, ale své šance nevyužila a iniciativu tedy začali přebírat domácí, ale ani těm se nepodařilo skórovat.

Úvod do druhého poločasu přinesl hned několik zajímavých šancí. Domácí od pohromy uchránil Bohata, který vykopával míč z prázdné branky a poté hostujcící forvard Doležal zamířil nad. Lekci z produktivity tedy ušťědřil Most, který se v 65. minutě zápasu ujal díky trefě Rusetskyho. To Zbrojovce vzalo vítr z plachet a mostečtí si v klidu svůj náskok pohlídali.

Branky: 65. Rusetski. ŽK: Rosendo, Nikovski - Král. Rozhodčí: K. Hrubeš - Košec, Zeman. Diváci: 885.

Sestavy: Most: Pokorný - Jendruščák, Hofmann, Bohata, Řehák - Rusetski (83. Christof), Nikovski, Rosendo, Oboya (66. Bednář) - Danoski, Frnoch (78. Vodička).

Brno: Bureš - Pašek, P. Buchta, Zbožínek, Král - Fall (73. Radinovič), Simerský (75. Buchta), Hromek, Sedláček - Došek, Doležal (79. Šamánek).