Zpět na » FNLiga » Představujeme druholigové kluby: FC Zbrojovka Brno

FNLiga - Představujeme druholigové kluby: FC Zbrojovka Brno

Představujeme druholigové kluby: FC Zbrojovka Brno © fczbrno.cz - Zbrojovka Brno

4

Líbilo se

04.08. - Posledním klubem, který vám představíme před startem druhé ligy je Zbrojovka Brno, tedy klub, který ve druhé lize nebyl již celou řadu let.

Poslední působení brněnské Zbrojovky ve druhé lize se datuje k roku 1992, kdy tým druhou ligu vyhrál a postoupil do nejvyšší soutěže, kde se držel až do letošního jara. PO nepřesvědčivých výsledcích se klub musel s první ligou rozloučit a musí tedy bojovat o návrat do nejvyšší soutěže mezi druholigovými celky.

Klub z Brna bude mít však silnou konkurenci a to především v celcích jako je Jihlava, Bohemian Praha, Ústí nad Labem Karviná. Zbrojováci však nic nevzdávají a pomýšlejí na co nejrychlejší návrat zpět mezi prvoligovou elitu.

Své působení v klubu ukončil Jílek, který se rozhodl ukončit profesionální kariéru a hostování skončilo brankáři Krbečkovi a Filupu Rýdelovi z Plzně. Do Maďarska odešel Střeštík, na Slovensko Kalabiška a Hodek, do Zlína odešel Polách, v Opavě zůstává Křeček, Trousil do Slovácka. Klub opustil i obránce Pejič.

V brněnské Zbrojovce se také rozhodli o možnosti spolupráce s divizními Rosicemi, které se tak stali farmou druholigového Brna.

Naopak tým posílil o Švancaru ze Slovácka, Iva Zbožínka ze Zlína, Kasálka z Hradce Králové a Poláka z HFK Olomouc, Tito hráči budou v Brně na přestup. Na hostování klub z jihu Moravy získal Doležela a Tomečka ze Sigmy Olomouc, Michala Sedláčka z Mladé Boleslavi, Hromek z Kroměříže a Krále z Líšně.

Příprava Zbrojovky:

SK Šlapanice -Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)
Zbrojovka Brno - Zemplín Michlovce 1:0 (0:0)
Zbrojovka Brno - Dunajská Streda 3:1 (0:1)
FK Senica - Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)
Zbrojovka Brno - 1. SC Znojmo 1:0 (0:0)
Zbrojovka Brno - Bohemians 1905 0:2 (0:1
Zbrojovka Brno - Dosta Bystrc 7:1 (3:0)
1. HFK Olomouc - Zbrojovka Brno 2:4 (2:1)

Kam dál?

Jiří Paýr / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
burluck - 04.08. Odpovědět

Byl sem v hospodě, přišel tam borec s brekem, ptám se ho co je a on, že je všechno v prdeli Brno sestoupilo, kdosi ho uklidňoval, že všechno bude vpohodě a příští rok bude zase všechno v pohodě, ale on se rozbrečel a říká, že nic nebude v pohodě, že se tam uzž brno nikdy nevrátí a hlavu zabořil do rukou. A měl pravdu, aspoň tuto sezonu ne... Smajlík 13

burluck
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články