Zpět na » FNLiga » Představujeme druholigové kluby: FC GRAFFIN Vlašim

FNLiga - Představujeme druholigové kluby: FC GRAFFIN Vlašim

Představujeme druholigové kluby: FC GRAFFIN Vlašim © graffinvlasim.cz - Roman Nádvorník (vpravo)

3

Líbilo se

31.07. - Druhá liga klepe na dveře a dnes, šest dnů před jejím začátkem vám představíme další druholigový celek a to ten vlašimský.

Jistě si vzpomínáte, kdy vlašimský fotbalový celek v roce 2009 postoupil do druhé ligy po suverénním vítězství v ČFL. Mnoho fotbalových odborníků tipovalo, že se tento klub bude opět poroučet zpět do třetí ligy, ale blaničtí řytíři ukázali, že fotbal hrát umí a v první sezoně obsadili na nováčka vynikající sedmé místo.

Loňská podzimní spanilá jízda pod trenérem Nádvorníkem dokonce tým vyšvihla až na samý vrchol tabulky, ale poté bohužel pro Vlašim přišlo zranění obou golmanů Tomy a Drápely a také odchod trenéra Romana Nádvorníka a to s týmem zahýbalo a pod novým kouče Matejkou tým čtyřikrát prohrál a ani na jaře pod trenérem Kočím se tým nedokázal výrazněji zvednout a skončil na sedmém místě.

Po sezoně se vedení dohodlo s Borisem Kočím na jeho odchodu a k radosti všech vlašimských příznivců se k týmu vrátil oblíbený trenér Roman Nádvroník a v týmu se začali dít věci. Kádr posílil o hostujícího záložníka Radostu z Dukly, středopolaře Macka z Příbrami, obránce Mareše ze Slavie, útočníka Vrťa z Ostravy, dalšího záložníka Pokorného ze Žižkova a také o mladého obránce či záložníka Jana Dvořáka z Hradce Králové. Na přestup přišel také z balkánského poloostrova Kolašinace z NK Travnik a hostování v přestup se změnilo Miloslavu Strnadovi. „Stále jednáme o příchodu jedné zajímavé posily,“ uvedl sportovní ředitel klubu Milan Kuklík.

Klub naopak opustili hráči, kteří zde hostovali: Zlomislič, Nádeníček, Bálek, Frydrych, Kulovaný, Norek. Na přestup na ostravské Bazaly zamířil Lukáš Droppa. V klubu také po vypršení smlouvy skončil bek Schuster. Njevětši ztrátou pro vlašimský fotbal je jednoznačně odchod stopera Milana Krmpotiče, který byl také fanoušky zvolen za nejlepšího hráče Vlašimi uplynulé sezony. Naopak hostování ve Slovácku skončilo Nešporovi, který se tak vrátil do Vlašimi.

V létě vedení Vlašimi zrušilo rezervní celek a v souladu se stanovami FA ČR si “zřídilo“ farmu v divizním Kolíně. Původně Vlašim chtěla rezervu zachovat na úrovni I. B třídy, ale nakonec z tohoto plánu sešlo a mladí dorostenci se budou rozehrávat ve Zdislavicích, které budou I. B třídu hrát.


Příprava FC GRAFFIN Vlašim:

Přípravný turnaj Tis:

Semifinále:

FC GRAFFIN Vlašim - FK Spartak MAS Sezimovo Ústí 1:2 po pen.

O 3. místo:
FC Vysočina Jihlava - FC GRAFFIN Vlašim 3:2 (1:1)

Přípravné zápasy:

FC GRAFFIN Vlašim - FC Slovan Liberec 2:3 (1:3)
FC Hradec Králové - FC GRAFFIN Vlašim 3:2 (1:1)
FC GRAFFIN Vlašim - SK Kladno 3:2 (0:1)
FC GRAFFIN Vlašim - FK Madá Boleslav B 4:1 (2:0)
FC GRAFFIN Vlašim - SK Slavia Praha B 5:2 (2:1)
FC GRAFFIN Vlašim - AC Sparta Praha B 3:0 (2:0)
FK Baumit Jablonec - FC GRAFFIN Vlašim 4:1 (2:0)

Kam dál?

Jiří Paýr / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články