Zpět na » FNLiga » Představujeme druholigisty: FK Baník Most

FNLiga - Představujeme druholigisty: FK Baník Most

Představujeme druholigisty: FK Baník Most © - Logo FK Baník Most

7

Líbilo se

27.07. - Nová sezona druhé ligy se nezadržitelně blíží a náš portál vám představuje další ze šestnácti týmů. V tomto příspěvku se věnujeme Baníku Most.

Ještě před startem letní přípravy mosteckých fotbalistů bylo jasné, že hráče na prvním tréninku uvítá nový trenér, kterým se nakonec stal Michal Zach, jenž nahradil dosavadního kouče Baníku Róberta Barboríka. Další ztrátou pro Most byl odchod několika hráčů. Po ukončení smlouvy odešli Badalyan a Jedinák, do mistrovské Plzně přestoupil Jakub Hora. Velkou ztrátou pro Most také jednoznačně byl odchod brankářské jedničky Palečka a nejen jeho. Hostovat na Žižkov totiž odešli Lafranc a Schut a v týmu také skončili Loos a Tancoš, kteří jsou nyní v Chomutově.

Mostecký trenér Zach měl možnost také vyzkoušet některé nové hráče. Mezi ně patří: mladý devatenáctiletý brankář Pechatý, o rok mladší záložník Česlák a rovněž záložník Faust. I zahraniční akvizice se ukázala v kádru Mostu během přípravy. Byl jím francouzský útočník Nessoumou, který však trenéra nepřesvědčil a vrátil se zpět do Francie.

Baník Most byl také jedním z klubů, který měl potíže se získáním licence, ale podobně jako u ostatních i Most s odvoláním uspěl a licenci nakonec obdržel. Vedení fotbalového svazu také pro nadcházející sezonu přichystalo možnost využití tzv. farem a po vzoru jiných, chopil se této příležitosti i Most. Klub ze severu Čech uzavřel spolupráci s třetiligovým Arsenalem Česká Lípa.

V loňské sezoně se mostecký kub nepotkal s oslnivou formou a nakonec z toho bylo dvanácté místo a trenér Zach bude mít jistě za úkol pozvednout mostecký fotbal do vyšších pater tabulky a určitě to nejsou nereálné cíle, i když na druhou stranu letošní ročník druhé ligy slibuje velice vyrovnané boje a také napínavý boj o každý bod, tak uvidíme, jak dopadne mise trenéra Zacha.

Přípravné zápasy:

Turnaj v Berouně:

semifinále:
FK Baník Most - FC Tescoma Zlín 0:2 (0:0)

O 3. místo
FK Baník Most - FK Baník Sokolov 3:2 po pen.

Ostatní přípravné zápasy:

FK Teplice - FK Baník Most 5:3 (4:1)
FK Baník Sokolov - FK Baník Most 0:1 (0:1)
FK Baník Most - Arsenal Česká Lípa 4:4 (4:0)
FK Baník Most - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:2)
FK Baník Most - Akademická reprezentace ČR 3:0 (2:0)

Kam dál?

Jiří Paýr / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
canl - 28.07. Odpovědět

velmi zajímavé zápasy

http://gase.iprostor.cz

canl
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články