Zpět na » FNLiga » Druhou ligu ukončila dohrávky rezervy Sparty s Mostem

FNLiga - Druhou ligu ukončila dohrávky rezervy Sparty s Mostem

Druhou ligu ukončila dohrávky rezervy Sparty s Mostem © -

4

14.11. - REVIEW Druholigový podzim sice drtivé většině týmů skončil již minulý týden, ale včera se dohrával poslední zápas a to dohrávka . Kola mezi Spartou B a Mostem. Tři body si nakonec připsala rezerva Sparty.

AC Sparta Praha B - FK Baník Most 2:1 (1:1)

Již ve druhé minutě zápasu muselo domácím hráčům pořádně zatrnou, protože ve skrumáži před brankou se podařilo Fraňkovi nastřelit tyč a odražený míč naštěstí pro domácí neposlal Rusetski do branky. Sparta jakoby se poučila a o tři minuty později prošel mezi obránci míč na Putze, který jej následně uklidil do sítě - 1:0.

Sparta měla míč častěji na svých kopačkách, ale vyrovnání Mostu mohlo přijít ve 22. minutě po přímém kopu Hofmanna, který trefil břevno. Sparta se do šance dostala po půlhodině hry, ale Putze vychytal Paleček a odražený míč Putzovi sebral jeden z obránců. O minutu později se však sparťané mohli radovat, ale kvůli ofsajdu banka Krcha neplatila.

Toho Most využil a po následné akci vybojoval rohový kop, který ve vyrovnání proměnil svou přesnou trefou Franěk. Do poločasvé přestávky se na hřišti nic výrazného nedělo a do kabin se tedy odcházelo za nerozhodného stavu.

I v úvodu druhého poločasu měli nejprve šanci hosté. Konkrétně Rusetki, který postupoval sám na Zicha, ale mostecký forvard prováhal ideální možnost pro zakončení a domácí brankář mu míč nakonec sebral. A o chvíli později si mohl drbat hlavu dvojnásob, protože odražený míč dostal do mostecké branky Pavelka a Sparta vedla. Most se ještě snažil vyrovnat, ale Sparta si své hubené vedení pohlídala a připisuje si tři body.

Statistky zápasu:
Branky: 5. Putz, 54. Pavelka - 32. Franěk. ŽK: Pavelka - Schut, Rusetski, Franěk, Běloušek. Rozhodčí: Ardeleánu - Večeřa, Kocian. Diváci: 380.

Sestavy: Sparta B: Zich - Hašek, Krch, Rada, Kraják (77. Skalák) - Kadeřábek, Pavelka, Glaser (90. Sus), Krejčí - Putz, Krob.

Most: Paleček - Lafrance, Bohata, Běloušek, Jendruščák - Rosendo, Hofmann, Rusetski (68. Frnoch), Schut, Christof (61. Danoski) - Franěk (80. Badalyan).