Zpět na » FNLiga » Neporažená Vlašim opět v čele tabulky

FNLiga - Neporažená Vlašim opět v čele tabulky

Neporažená Vlašim opět v čele tabulky © -

3

27.09. - REVIEW Je za námi již 9. kolo II. ligy a Graffin Vlašim stále nepoznal hořkost porážky, tentokrát to odskákal Zlín a díky nedělní remíze Dukly ve Varnsdorfu se Vlašim opět vyšvihla do čela tabulky.

FC Graffin Vlašim - FC Tescoma Zlín 3:1 (1:0)

V úvodu sice byli o něco málo aktivnější, ale to se změnilo a Vlašim převzala otěže hry. Velké potíže hostům dělal především navrátilec v dresu Vlašimi Bálek a jeho útočný kolega Bukač, ale nejprve neuspěl dvakrát Bálek, a když se netrefil ani Bukač hlavou vzal an sebe roli střelce stoper Petrů a Vlašim poslal ve 27. minutě do zaslouženého vedení.

I druhá půle byla v režii Vlašimi. Útočníkům se však opět nedařilo své šance proměňovat, tak se opět prosadil Petrů a tři body byli hodně blízko. V 78. minutě to konečně klaplo i útočníkům a krásným lobem se prezentoval Bálek. Hosté již pouze v závěru snížili a odjížděli s prázdnou.

Statistiky zápasu:
Branky: 27. a 68. Petrů, 78. Bálek - 85. Poznar. ŽK: Krmpotič - Poznar, Malý. Rozhodčí: Hrubeš - Jiřík, Nádvorník. Diváci: 920.

Sestavy: Vlašim: Toma - Schuster, Krmpotič, Petrů, Broschinský (46. Vebr) - Kotyza, Jungr, Süsser, Průcha (82. Janda) - Bukač (81. Boháč), Bálek.

Zlín: Skácel - Pazdera, Malý, Zbožínek, Jelínek - Šrom (66. Novák), Dobeš, Elšík, Šmahaj (71. Švach), Borák (71. Bačík) - Poznar.

SK Slovan Varnsdorf - FK Dukla Praha 0:0

Vlašimští fanoušci by se nejraději rozjeli do Varnsdorfu podpořit domácí tým, ale nakonec zůstali doma a drželi pěsti na dálku. Varnsdorf mohl udělat vlašimským radost v první půli hned dvakrát, ale bohužel Mach i Jordák netrefili v dobrých pozicích branku. Šest minut před koncem poločasu tedy mohl přijít trest. Kanonýra Dukly Chigoua ale vychytal vynikající Porcal.

Kamerunský forvard se nedokázal prosadit ani ve druhém poločase a nikdo jiný jej nedokázal zastoupit a Dukla tedy remizovala ve Varnsdorfu 0:0, protože domácí se soustředili ve druhém dějství spíše na defenzivu. Jedinou vážnější šanci poslal Kotiš nad branku.

ŽK: Kotiš, Jordák - Vrána, Hašek. Rozhodčí: Makovička - Štěrba, Pilný.

Sestavy: Varnsdorf: Porcal - Mach, Stehlík, Pimpara, Hozda - Kotiš, Kulhánek (80. Rudnickij), Jordák, Procházka - Chod (75. Čemba), Jakobovský.

Dukla Praha: Rada - Hašek, Šmíd, Vorel, Pospíšil - Hanousek, Šiml, Malý (90. Laczkovich), Svaonský (65. Přeučil) - Vrána, Chigou (88. Kučera).

FK Viktoria Žižkov - AC Sparta Praha B 3:1 (0:1)

Na terénu, který spíš připomínal bahenní lázně, byla v prvním poločase lepší Sparta. Právě ona udeřila z jediné šance prvního poločasu, když se hlavou trefil Pavelka. Po změně stran však přišel žižkovský uragán a Sparta nestíhala. Nejprve vyrovnal Bořil, poté se čtvrt hodiny před koncem trefil parádně Folprecht a deset minut před koncem upravil na konečných 3:1 z pokutového kopu kanonýr Markovič. Žižkov tedy dokázal parádní obrat a získal tři body.

Branky: 58. Bořil, 76. Folprecht, 80. Markovič (z pen.) - 35. Pavelka. ŽK: Bořil - Krob, Pavelka. Rozhodčí: Možíš - Lhoták, Paták. Diváci: 1135.

Sestavy: Žižkov: Vaclík - Štastný, Kropík, Klimpl, Mójta - Folprecht, Procházka, Novotný (46. Bořil), Čermák - Markovič (86. Houžvička), Mašek (49. Štoček).

Sparta B: Zítka - Jánoš, Hejda, Doležal, Krob - Kadeřábek, Pavelka (81. Putz), Rada, Krejčí (86. Glaser) - Lačný, Skalák.

FC Hlučín - SK Spartak MAS Sezimovo Ústí 1:3 (0:1)

Hlučín nedokázal bodovat ani proti nováčkovi soutěže a se třemi body se krčí na posledním místě tabulky. Premiéra tedy nevyšla ani třetímu trenérovi Hlučína Jiřímu Bartlovi, který nahradil Jaroslava Gütlera. Sezimovo Ústí bylo lepším týmem od začátku a po prvním poločase se zaslouženě radovalo z vedení 1:0, které obstaral Kostečka.

Ve druhém poločase přidal ještě dva hřebíčky do rakve domácích Nesvadba a to v 52. a 53. minutě. Domácí se již vzmohli pouze na snížení minutu před koncem z kopaček Bogdaně.

Branky: 89. Bogdaň - 52. a 53. Nesvadba, 28. Kostečka. ŽK: Bogdaň, Nuc, Hošek - Nesvadba. Rozhodčí: Kovařík - Kocián, Koval. Diváci: 753.

Sestavy: Hlučín: Václavík - Nuc, Bogdaň, Ulma (31. Gulajev), Mareš - Zahálka (78. Hošek), Hrtánek, Mozol, Bartošák - V. Schulmeister, J. Schulmeister.

Sezimovo Ústí: Doležal - Rožboud, Novák, Nesvadba, Čupr - Kočí (84. Mašek), Javorek, Kostečka, Jasanský - Simr (72. Mach), Horka (81.Círeský).

FK Fotbal Třinec - FC Zenit Čáslav 2:0 (0:0)

V prvním poločase byla trochu překvapivě lepším týmem hostující Čáslav a trefit se mohl těsně před přestávkou Kopic, ale Lipčák si s jeho pokusem poradil a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Čtyři minuty po započetí druhého dějství se trefil kanonýr Radzinevičius a od té doby hrál prim Třinec, který ještě v závěru zúročil svou převahu gólem Ebuse Onuchukwa. Před druhým gólem Třince mohli hosté sice vyrovnat, ale Brožík Lipčáka nepřekonal. Třinec tak slaví výhru 2:0.

Branky: 49. Radzinevičius, 85. Onuchukwu. ŽK: Haniak, Šisler. Rozhodčí: Nenadál - Marek, Lakomý. Diváci: 621.

Sestavy: Třinec: Lipčák - Joukl, Kuděla, Hupka, Cihlář (45. Lisický) - Malíř, Hanus, Rehák, Byrtus - Onucukwu, Radzinevičius (66. Štyvar).

Čáslav: Bárta - Kotrba, Haniak, Dragoun, Kazár - Kopic, Šisler, Prášil, Fikejz (73. Brožík) - Kunášek (43. Bartl), Džafič (62. Petr).

FK Baník Most - FK Baník Sokolov 0:2 (0:0)

Celý zápas se hrál za hustého deště a především ve druhém poločase se hrálo spíše vodní pólo než fotbal. Paradoxně však ve druhém poločase padali branky. Po bezbrankovém prvním poločase se ve druhém poločase prosadil hostující Knakal a po něm i Čada a hosté si odváželi tři body.

Branky: 49. P. Knakal, 83. Čada. ŽK: Lafrance, Danoski - Ditrich, Javorský, Knakal, Vaněček, Duchnič. Rozhodčí: Lerch - Zlámal, Vnuk. Diváci: 385.

Sestavy: Most: Paleček - M. Knakal, Bohata, Lafrance, Rosendo - Ruseckij (46. Jendruščák), Schut, Jedinák, Oboya - Danoski (78. Badalijan), Franěk (84. Hofmann).

Sokolov: Zacharda - Šmerda (46. Kaplan), Kura, P. Knakal, Hanzlík - Podrazký, Čada, Javorský (90. Blažek), Dittrich (88. Studík), Vaněček - Duchnič.

FC Vysočina Jihlava - SK Kladno 2:1 (1:0)

Kladno v utkání na jihlavském stadionu poprvé představilo svou novou posilu, kterou je Štěpán Kučera, ale ani ten nedokázal zabránit domácímu Krutému ve 23. minutě skórovat a poslat tak Vysočinu do vedení.

Zpočátku druhé půle se trefil Šimonek a kladenské naděje byly ty tam. Ovšem hosté se přeci jen dočkali jiskřičky naděje, kterou vykřesal sedm minut před koncem Vukovič, ale více hosté nezvládli a naopak mohli v závěru ještě inkasovat, ale Šimonek netrefil po obejití brankáře prázdnou bránu.

Branky: 23. Krutý, 52. Šimonek - 83. Vukovič. ŽK: Bartoš, Kučera. Rozhodčí: Jílek - Chytil, Handlíř. Diváci: 1750.

Sestavy: Jihlava: Rožník - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrič (80. Halama) - Dort (88. Bača), Karlík, Görner, Dolejš - Šimonek, Krutý (86. Tecl).

Kladno: Tesař - Procházka, Kučera, Coufal (57. Zoubek), Hyský - Bartoš, Wojnar (78. Cigánek), Holub, Kabele - Vukovi, Zachariáš (55. Klinka).

KFK OKD Karviná - 1. SC Znojmo 3:3 (1:0)

Přestřelka jak má být. Přesně takový zápas se odehrál v Karviné. Domácí vstoupili do prvního poločasu lépe a odměnou jim byla vedoucí branka Ficka. Podobný začátek měla i druhá půle. Ciku trefil vedení 2:0 a se Znojmem to vypadalo bledě, ale Krhut snížil a necelou čtvrt hodinu před koncem přišlo vyrovnání z kopaček Zapalače. Karvinou sice poslal deset minut před koncem ještě jednou do vedení Opic, ale ani to nestačilo na výhru, když v poslední minutě udeřil hostující Mička.

Branky: 9. Ficek, 47. Ciku, 80. Opic - 55. Krhut, 76. Zapalač, 90. Mička. ŽK: Slončík, Jursa - Yonov, Mička, Kováč, Podzemský. Rozhodčí: Zelinka - Večeřa, Čecháček. Diváci: 1218.

Sestavy: Karviná: Pulen - Jursa, Mihaník, Homola, Hoffman - Pavlík, Ciku (87. Knötig), Slončík (64. Motyčka), Ficek - Milosavljev, Opic.

Znojmo: Hrubý - Hříbek, Yonov, Mička, Šilinger - Sukup (69. Minarecho), Podzemský, Trnovec, Zapalač - Krhut, Kováč.