Zpět na » FNLiga » 2. liga: Zlín doma vyhořel, vede stále Vlašim

FNLiga - 2. liga: Zlín doma vyhořel, vede stále Vlašim

2. liga: Zlín doma vyhořel, vede stále Vlašim © -

2

06.09. - REVIEW Již šesté kolo druhé ligy bylo o tomto víkendu na programu. V něm dokázali fotbalisté Vysočiny Jihlava doslova vyplenit zlínskou Letnou. V čele tabulky je po bezbrankové remíze ve Varnsdorfu stále Vlašim.

FC Tescoma Zlín - FC Vysočina Jihlava 1:4 (0:2)

Hrůzostrašný start zlínských do zápasu načal v 7. minutě Radek Görner, který poslal hosty do vedení. Druhou branku Jihlavy přidal po dalších čtyřech minutách Dolejš a Zlín byl zralý na ručník. Vysočina byla i nadále lepší a do zakončení se dostal Tlustý a také Dort, ale ani jeden náskok hostů nezvýšil.

Z kraje druhé půle vykřesal jiskru naději pro Zlín přesným zásahem Poznar, ale Jihlava v 62. minutě opět odskočila díky trefě Tecla opět na rozdíl dvou branek. V 75. minutě mohl ještě zápas zdramatizovat Novák, ale zamířil mimo. V 87. minutě tedy na konečných 1:4 upravil Tecl.

Statistiky zápasu:
Branky:
56. Poznar - 62. a 87. Tecl, 7. Görner, 11. Dolejš. ŽK: Švach, Dobeš - Tecl, Bača. Rozhodčí: Hájek - Wilczek, Čecháček.

Sestavy: Zlín: Skácel - Pazdera, Malý, Čelůstka (71. Šrom), Jelínek - Švach (71. J. Dobeš), Elšík, Šmahaj, Novák (83. Železník) - Poznar, Borák.

Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Veselý - Dort (79. Šimonek), Dolejš, Karlík, Görner - Bača, Tecl (90. Zelinka).

SK Slovan Varnsdorf - FC Graffin Vlašim 0:0

Jasným favoritem zápasu byla rozjetá Vlašim a to také bylo znát od úvodních minut, kdy měli hosté převahu, ale většina jejich akcí končil na defenzivě domácích, a nebo nepřesnou přihrávkou. Diváci tedy mnoho příležitostí ani na jedné straně neviděli.

Druhá půle již branku přinesla, ale Vlašim se neradovala dlouho, rozhodčí totiž branku kvůli faulu na brankáře neuznal. Poté se diváci ve Varnsdorfu nudili. Vlašim byla horší než v prvním poločase a nedokázala se výrazněji prosadit. Varnsdorf zahrozil pouze jednou, ale míč zamířil mimo. Jedinou pořádnou šanci lze označit ta vlašimská, kdy po skrumáži v pokutovém území nastřelil jeden z hostujících hráčů tyč.

Statistiky utkání:
ŽK: Hozda, Mach, Kulhánek, Jakobovská - Schuster, Strnad. Rozhodčí: Lerch - Mencl, Koval.

Sestavy: Varnsdorf: Porcal - Kotiš, Pimpara, Kulhánek (82. Jordák), Mach, Stehlík, Jiří Procházka, Jakobovský, Novotný (46. Čemba), Hozda, Rudnytskyy (74. D.Procházka).

Vlašim: Toma - Schutser, Petrů, Krmpotič, Vebr - Průcha (90. Petr), Süsser, Jungr (85. Broschinský), Kotyza - Bukač (70. Nádeníček), Strnad.