Zpět na » FNLiga » Hlučínu nepomohl ani nový trenér, Vlašim zvítězila hladce 5:0

FNLiga - Hlučínu nepomohl ani nový trenér, Vlašim zvítězila hladce 5:0

Hlučínu nepomohl ani nový trenér, Vlašim zvítězila hladce 5:0 © -

1

29.08. - REVIEW Před tímto kolem druhé ligy došlo na lavičce Hlučína ke změně trenéra a ani ta nepomohla, jak se v sobotu ukázalo. Namísto zlepšení přišel na domácí půdě debakl 0:5 od Vlašimi, která se tak vyhoupla na čelo druholigové tabulky.

FC Hlučín - FC Graffin Vlašim 0:5 (0:3)

Zápas začal opatrně a na obou stranách bylo k vidění několik nepřesností. Vlašim se však brzy oklepala a začala být lepší. Vše vyústilo v branku Jungra ve 14. minutě zápasu. O osm minut později měla hrstka věrných fanoušků Vlašimi další důvod k radosti, když se trefil kanonýr Strnad. Poté přišla velká šance Hlučína. Uml však zamířil do tyče. Poté nechal vyniknout Tomu Milutinovič. A přišel trest. Sedm minut před koncem poločasu již na 3:0 zvyšoval opět Strnad.

Klidní tedy mohli být fanoušci Vlašimi, kterým dobrá nálada jistě nescházela. Tu jim mohl pokazit Schulmeister, ale jeho branka nebyla správně pro ofsajd uznána. V 55. minutě zahrávala Vlašim roh a Radek Bukač zaznamenal premiérovou trefu v dresu Vlašimi. Hlučínští hráči i fanoušci rezignovali a zápas se již pouze dohrával. Skóre se však ještě měnilo. Na konečných 5:0 pro Graffin zvyšoval Strnad, který tak zaznamenal druhý hattrick během dvou zápasů.

Statistiky zápasu:
Branky:
22., 38. a 84. Strnad, 14. Jungr, 55. Bukač. ŽK: Bogdaň, Mareš - Petrů, Strnad. Rozhodčí: Hájek - Marek, Adámková. Diváci: 320.

Sestavy: Hlučín: Berkovec - Kindel, Ulma (46. Mozol), Hajčík, Mareš (70. Rožman) - Bogdaň - Nuc, Milutinovič, Bartošák - Hošek (57. Gulajev), Schulmeister.

Vlašim: Toma - Petrů, Nešpor, Krmpotič, Schuster - Kotyza (67. Janda), Jungr (c), Süsser, Průcha - Bukač (61. Boháč), Strnad (86. Nádeníček).

FC Vysočina Jihlava - FK Baník Sokolov 2:1 (1:0)

Favorizovaná Jihlava se v 17. minutě ocitla v prekérní situaci, když se do šance dostal Duchnič, ale brankář Uvarenko naštěstí pro domácí výtečným zákrokem svůj tým podržel. Tento souboj se ještě jednou opakoval a i tentokrát byl úspěšný Uvarenko. První branku viděli diváci těsně před koncem poločasu, kdy penaltu po faulu na Šmerdu proměnil Dort - 1:0.

Ve druhém poločase mohl vyrovnat Podrazký, ale z jeho šance nic nebylo. Skórovat mohli i domácí, ale Tecl střílel mimo. Poté trefil Dolejš pouze tyč. V poslední desetiminutovce domácí polevili a hosté dvě minuty před koncem vyrovnali zásluhou Pilaře. Hosté už zřejmě viděli bod doma, ale to byla chyba v poslední minutě zápasu vystřelil tři body Jihlavě Bača - 2:1.

Branky:
43. Dort (z pen.), 90. Bača - 88. Pilař. ŽK: Karlík, Gába - Šmerda, Hanzlík. Rozhodčí: Kocourek - Večeřa, Kocián. Diváci: 1250.

Sestavy: Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Veselý - Dort (77. Bača), Karlík, Gába (81. Krutý) - Dolejš (90. Gavrić), Šimonek, Tecl.

Sokolov: Zacharda - Šmerda (84. Čada), Knakal, Kura, Hanzlík - Podrazký (66. Ditrrich), Javorský, Pilař, Vaněček - Šilhan, Duchnič (69. Mlika).

FK Fotbal Třince - 1. SC Znojmo 0:3 (0:1)

Převahu v úvodu zápasu měl favorizovaný Třinec, ale hosté překvapili a postupem času se oklepali. Nejprve to zkoušel Yonov a poté Zapalač, ale ani jeden neuspěl. PO čtvrt hodině zápasu však přišel šok pro domácí. Sukup se dostal k centru a ten vstřelil premiérový druholigový gól Znojma. Domácí mohli vyrovnat, ale Joukl míč do odkryté brány nedostal. Výrazná posila Třince Patrik Siegel mohl vyrovnat z přímého kopu, ale brankář Hrubý byl proti. Poté se Znojmo oklepalo a mělo několik šancí, ale ani jedna brankou neskončila.

Druhé dějství začali lépe hosté a Látal mohl samostatným únikem zvýšit náskok hostí, ale nepodařilo se. Domácí se snažili o vyrovnání, ale nedařilo se. Naopak šest minut před koncem hosté svůj náskok zvýšili. Yonov vymetl pavučinu a hosté mohli slavit tři body. V závěru ještě na konečných 3:0 pro Znojmo upravil Yonov.

Branky:
15. Sukup, 84. a 90. Yonov. ŽK: Lisický, Malíř, Ceplák - Trnovec, Šilinger.

Sestavy: Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Kuděla, Cihlář - Malíř, Ceplák, Siegl (76. Hanus), Bednarek (46. Onuchukwu) - Joukl, Karlík (46. Doležal).

Znojmo: Hrubý - Hříbek, Yonov, Mička, Šilinger - Sukup (65. Krhut), Vavřík, Trnovec, Zapalač - Látal, Podzemský (71. Šichor).

AC Sparta Praha B - FC Tescoma Zlín 2:0 (1:0)

V úvodu zápasu zahrozila Sparta, ale poté hráli lépe hosté, kteří ale paradoxně inkasovali po půlhodině hry z kopačky Podaného. Hra se poté vyrovnala a do konce poločasu se již skóre neměnilo.

V úvodu druhé půle přišel pro hosty druhý šok. Skácel podcenil centr Podaného a Skalák posla Spartu do dvoubrankového vedení. Zlín se snažil něco s výsledkem dělat, ale vše ukončila 63. minuta, kdy byl vyloučen Zbožínek a zápas se již více méně dohrával.

Branky:
29. Podaný, 48. Skalák. ŽK: Pavelka - Elšík, Dobeš. ČK: 63. Zbožínek. Rozhodčí: Drábek - Tacina, Szarowski. Diváci: 402.

Sestavy: Sparta: Zich - Jánoš, Krch, Doležal, Polom - Glaser, Pavelka, Rada, Podaný - Kraják (69. Putz), Skalák (89. Zeman).

Zlín: Skácel - Pazdera, Malý, Zbožínek, Dobeš J. (89. Jugas) - Novák, Dobeš R., Elšík, Švach (52. Štrom), Šmahaj (68. Motal) - Poznar.

FK Baník Most - SK Slovan Varnsdorf 1:1 (0:0)

Úvodní poločas nabídl dvě šance a obě byly z dílny mosteckých hráčů. Nejprve to zkoušel Danovski a poté Rosendo, ale ani jeden neuspěl. Poločas tedy skončil bezbrankovou remízou. Ve druhé půli se opět do šance dostal Most, ale Danovski opět vyhořel. Poté se měnilo už skóre. Dočkali se hosté, kterým vedení zajistil Jordák. O tři minuty později však na konečných 1:1 srovnal Knakal.