Zpět na » FNLiga » 2. liga: Vlašim rozstřílela Karvinou, Znojmo stále bez bodu

FNLiga - 2. liga: Vlašim rozstřílela Karvinou, Znojmo stále bez bodu

2. liga: Vlašim rozstřílela Karvinou, Znojmo stále bez bodu © -

0

23.08. - REVIEW Zajímavý zápas byl ve 4. kole II. Ligy k vidění ve Vlašimi, kam přicestovala ambiciózní Karviná a utkala se s tamním celkem, který za tři kola jedinkrát neprohrál a co více ani jednou neinkasoval. Konečné skóre bylo však hodně překvapivé, Vlašim totiž zvítězila 4:1. Své první body nezískalo po čtyřech kolech Znojmo, které doma podlehlo Mostu.

FC Graffin Vlašim - MFK OKD Karviná 4:1 (2:1)

První šance utkání skončila hned brankou. Graffin dokázal zastavit útok Karviné a posléze se řítil z vlastní poloviny hřiště sám na Kafku Miloslav Strnad, který nezaváhal a karvinského gólmana s přehledem přehodil - 1:0. O tři minuty později mohlo být srovnáno, a to když Radek Slončík trefil z přímého kopu těsně za šestnáctkou Vlašimi tyč Tomovy brány. Jenže nedáš - dostaneš. Po dalším rychlém brejku sprintoval opět sám na „kasu“ Strnad, který obstřelil Kafku a zvýšil vedení svého týmu - 2:0. Ve čtrnácté minutě centroval zleva Daniel Tchuř a hlavou zakončujícího Radka Slončíka vychytal Michal Toma. Odpověď přišla i na straně druhé, a to když si z několika protihráčů udělal dobrý den Marek Jungr, ovšem poté z velkého úhlu nedokázal Kafku překonat a byl z toho alespoň roh. Šance se střídali jak na běžícím pásu. Nejdříve byl ve stoprocentní pozici Gonda a poté mířil po nechtěném prodloužení Tchuře sám na bránu Strnad. Oba však své šance zahodili. Hostům se nakonec před poločasovou pauzou podařilo alespoň snížit. Ondřej Ficek si narazil na hranici vápna s Vladimírem Mišinským a poté překonal Michala Tomu - 2:1. Ficek tak mohl slavit nejen důležité snížení, ale i fakt, že je prvním hráčem, který překonal v této sezoně Michala Tomu.

Do druhého poločasu naskočili hosté nabuzení vstřelenou brankou, nicméně další jejich plány se začaly rychle hatit. Po zmatku v karvinském pokutovém území přiběhl kapitán Marek Jungr a přesnou ranou k tyči zvýšil vedení - 3:1. O osm minut později se Strnad radoval potřetí. Po přihrávce od Marka Jungra se totiž tváří v tvář proti Jakubu Kafkovi nemýlil - 4:1. Ihned po gólu o sobě dali vědět hosté, kteří dvakrát stříleli. Na Michala Tomu si však nepřišli. V 75. minutě se do zakončení procpal Vladan Milosavljevic a v 83. minutě tvrdě střílel v pokutovém území Vladimír Mišinský. S oběma pokusy si však znovu poradil 22letý gólman Graffinu. Především druhý zmíněný projektil měl parametry gólu, nebýt skvělého zásahu Tomy, bylo by sníženo. V závěru utkání pak ještě utíkal od poloviny hřiště sám Marek Jungr, kterého však doběhl a odzbrojil Milosavljev. Graffin tak vyhrál své druhé domácí utkání po sobě a po skvělém předvedeném výkonu si tak mohl vychutnat poděkování od fanoušků, kteří během celého zápasu výborně podporovali.

Statistiky zápasu:
Branky:
7., 12., a 62. Strnad, 55. Jungr - 40. Ficek. ŽK: Suchý. Rozhodčí: Býma - Lakomý, Vnuk.

Sestavy: Vlašim: Toma - Broschinský, Krmpotić, Nešpor, Schuster - Kotyza (66. Průcha), Jungr, Droppa, Vebr - Bukač (56. Süsser), Strnad (89. Petr).

Karviná: Kafka - Hoffman, Gonda, Slončík (58. Gottwald), Ficek (72. Jursa), Štajer, Tchuř (46. Suchý), Mišinský, Motyčka, Mihálík, Milosavljev.

1. SC Znojmo - FK Baník Most 0:1 (0:1)

V počátku zápasu měli míč na kopačkách domácí fotbalisté, ale nedokázali z toho nic vytěžit a Most přidával na otáčkách a zlepšili se. Z toho také pramenil gól Hofmanna z 36. minuty. Znojmo mohlo vývoj zápasu otočit, ale Yonov s Látalem své šance nedokázali využít.

Druhý poločas byl na šance hodně chudý a není tedy divu, že zápas skončil výhrou Mostu. Znojmo tak zůstává po čtyřech kolech bez jediného bodu.

Branky:
36. Hofmann. ŽK: Helebrant, Yonov - Rosedno, Christof. Rozhodčí: Možíš - Čecháček, Paták.

Sestavy: Znojmo: Hrubý - Hříbek (62. Lukáš), Yonov, Helebrant, Šilinger - Šichor (67. Schneider), Vavřík, Zapalač - Látal, Minarech, Kováč (81. Trnovec).

Most: Paleček - Jedinák, Knakal, Lafrance, Hofmann (70. Christof), Rosendo, Schut, Bednář, Jendruščák (80. Frnoch), Franěk (56. Rusetski), Bohata.