Zpět na » FNLiga » Druhá liga odstartovala, nováčkům se nedařilo

FNLiga - Druhá liga odstartovala, nováčkům se nedařilo

Druhá liga odstartovala, nováčkům se nedařilo © -

2

01.08. - REVIEW Druholigová soutěž se naplno rozjela o tomto víkendu, kdy bylo na programu její první kolo. V něm se představili tři nováčci a moc dobře se jim nevedlo. Nejhůř dopadlo Sezimovo Ústí, které obdrželo v Sokolově debakl 1:5. V dalších zápasech například Karviná deklasovala Most 4:0 a Vlašim vyloupila Žižkov.

FK Baník Sokolov - FK Spartak MAS Sezimovo Ústí 5:1 (3:0)

Nováček z jihu Čech se v Sokolově probudil do druholigové reality. Konečný debakl 1:5 v neprospěch jihočechů započal již ve dvanácté minutě zápasu domácí Šilhan, který se trefil premiérově v dresu Sokolova po svém příchodu z Kladna - 1:0. Sokolov měl od té doby jasně více ze hry a Sezimovo Ústí se převážně bránilo. Ve 23. minutě zvýšil náskok Baníku Podrazký - 2:0. Ani to Baníku nestačilo a ve třicáté minutě se trefil Podrazský podruhé v zápase- 3:0. To bylo do poločasu vše důležité. Snad jen nutno podotknout, že hosté se ani jednou nedostali k ohrožení domácí svatyně a tak po pětačtyřiceti minutách bylo rozhodnuto, kdo bude mít tři body.

Druhý poločas změnu nepřinesl. Domácí stále hráli prim a hosté se nevzmohli na nic. Ve 49. minutě dokonce zvýšil Pilař na 4:0. Hráči Sokolova však neustávali v tlaku a hosté byli uzamčeni na své polovině. V 56. minutě završil Podrazský hattrick a v síti Sezimova Ústí to byl již pátý gól. To byl poslední gól Sokolova. Naopak dvacet minut před koncem hosté nastřelili břevno a závěru se přeci jen dočkali gólu, kdy zakončil hlavou Kočí a dal tak skóre konečnou podobu - 5:1.

Statistiky zápasu:
Branky:
23., 30. a 56. Podrazký, 23. Šilhan, 49. Pilař - 90. Kočí. Rozhodčí: Ardeleánu - Pospíšil, Moláček. ŽK: Vaněček - Javorek. Diváci: 1310.

Sestavy: Sokolov: Bertelman - Šmerda, Knakal, Kura, Hanzlík - Podrazký, Javorský (78. Čada), Pilař, Vaněček (73. Dittrich) - Šilhan (63. Mlika), Duchnič.

Sezimovo Ústí: Šimon - Mašek, Macháček, Nesvadba, Rožboud - Kočí, Předota (46. Jasanský), Javorek, Kostečka (66. Mach) - Horka, Vukadinovič.

FC Vysočina Jihlava - FK Slovan Varnsdorf 1:0 (0:0)

O poznání lépe si vedl druhý nováček, kterým je Slovan Varnsdorf. V prvním poločase se první šance zrodila hned v úvodní pětiminutovce, kdy se málem radovali domácí, ale varnsdorf podržel skvělým zákrokem brankář Porcal. To bylo v prvním poločase to nejzajímavější. Od této doby totiž diváci čekali na další šance marně a není tedy divu, že se skóre neměnilo. Hosté se celkem logicky spoléhali na poctivou defenzivu a domácí si s neprostupnou obranou nevěděli rady.

Až důrazná domluva domácího trenéra zřejmě domácí nakopla a najednou začalo být před brankou hostí pořádně horko. Dort dokonce zacílil přesně a vstřelil branku, ale sudí viděl ofsajd a branku neuznal. V tu dobu se hrálo převážně pouze na jednu branku a hosté se bránili. Čeká na regulérní branku tak ukončil v 77. minutě domácí Šimáček, který hlavou vystřelil pro Vysočinu tři body - 1:0.

Branka:
77. Šimáček. Rozhodčí: Možíš - Vysloužil, Paták. ŽK: Karlík - J. Procházka, Hyka. Diváci: 1690.

Sestavy: Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrič - Dort (64. Bača), Karlík, Görner, Krutý (83. Halama) - Dolejš, Šimonek (57. Tecl).

Varnsdorf: Porcal - Hyka, Hozda, Pimpara, Stehlík - Koblížek, Chod, Rudnickyj (66. Kotiš), D. Procházka (80. Čemba) - J. Procházka, Jordák (74. Kulhánek).

AC Sparta Praha B - 1. SC Znojmo 1:0 (0:0)

Ještě lépe než oba předešlí nováčci se dařilo Znojmu, třetímu novicovi v letošním ročníku druhé ligy. V prvním poločase byli k vidění dvě zajímavé akce na každé straně. Nejprve zahrozila Sparta poté i hostující Znojmo, ale nikdo se nedokázal prosadit a když domácí Podaný zamířil pouze do stojícího obránce, tak první poločas skončil bezbrankovou remízou.

Ve druhém dějství již tolik příležitostí k vidění nebylo a hosté dokonce sahali na bod, ale vše změnila 89. minuta. Z 20-ti metrů napřáhla Glaser otřel míč o tyč a ten zapadl do sítě - 1:0.

Branky:
89. Glaser. Rozhodčí: Ochotnický - Lakomý, Santarius. ŽK: Kadeřábek - Mička. Diváci: 383.

Sestavy: Sparta B: Švenger - Jánoš, Krch, Doležal, Podaný - Kadeřábek, Pavelka (67. Glaser), Hašek, Krejčí - Skalák (90. Rada), Kraják (76. Putz).

Znojmo: Hrubý - Šilinger, Jonov, Mička, Sukup - Zapalač, Podzemský (68. Šichor), Schneider - Minarech (78. Lukáš), Kováč, Krhut.

FK Fotbal Třince - FC Hlučín 1:0 (1:0)

Nečekaně mohli jít v úvodní čtvrt hodině do vedení hosté, když domácí propadli po rohovém kopu v obrané fázi, ale Nuc dokázal trefit pouze tyč. Trest dlouho nepřicházel i když domácí měli několik šancí, Především byl vidět třinecký Onuchukwu. Právě on byl ve 45. minutě za hrdinu. Přímý kop Joukla uklidil právě on do sítě a zajistil tak Třinci tříbodovou radost, protože ve druhém poločase se nikdo i přes řadu šancí nedokázal prosadit.

Branka:
45. Onuchukwu. Rozhodčí: Nenadal - Večeřa, Nádvorník. ŽK: Mareš, Milutinovič. Diváci: 652.

Sestavy: Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek (80. Hupka), Kuděla, Cihlář - Malíř, Ceplák, Rehák, Joukl (90. Bednarek) - Onuchukwu, Doležal (73. Karlík).

Hlučín: Berkovec - Ulma, Bogdaň, Hajčík (81. Cousens), Mareš - Nuc (66. Šupolík), Hrtánek, Milutinovič, Vaněk (46. Hošek), Bartošák - Gulajev.

FC Tescoma Zlín - SK Kladno 2:1 (0:0)

Jeden z nejzajímavější duelů druholigového víkendu. Zápas začal lépe domácí Zlín, který se první půlhodinu držel převážně na polovině Kladna, ale bohužel svou převahu nedokázal vyjádřit gólově. Své štěstí postupně zkoušeli Poznar, Dobeš a Elšík. Šancí měl Zlín dost a dost, ale k jeho smůle vše končilo mimo tři tyče a nebo na brankáři Pavlíkovi. Kladno v prvním poločase téměř neohrozilo branku Zlína.

Druhý poločas pokračoval stejně a konečně již přišly i branky. Ta první již ve 47. minutě, kdy se prosadil novic na hřišti Novák - 1:0. Vedení Zlín nabudilo snad ještě víc a na kladenskou bránu se hnal jeden útok za druhým a zejména defenziva Kladna měla o zábavu postaráno. V 62. minutě přišel zákonitě druhý gól Zlína. A opět u toho byl Novák, který našel skórujícího Zbožínka - 2:0. Kladno se dokázalo výrazněji prosadit až v závěrečné desetiminutovce a vzmohlo se již pouze na úpravu skóre Hyským v 86. minutě - konečných 2:1.

Branky:
47. Novák, 63. Zbožínek - 86. Hyský. Rozhodčí: Makovička - Handlíř, Tacina. ŽK: Šmahaj - Procházka. Diváci: 2046.

Sestavy: Zlín: Skácel - Pazdera, Malý, Zbožínek, Jelínek - Borák (46. Novák), R.
Dobeš, Elšík, Šrom (90. Železník) - Šmahaj, Poznar (72. Bačík).

Kladno: Pavlík - Bartoš, Hyský, Coufal, Procházka - Hajník, Kober, Hlava, Cigánek (59. Mašanský), Holub - Zachariáš (71. Svoboda).

FK Viktoria Žižkov - FC Graffin Vlašim 0:1 (0:0)

Oba celky prošly během letního přípravného období mnoha změnami a v prvním zápase se tedy nedal očekávat nikterak pohledný fotbal, spíše podprůměrná kopaná. Ovšem žádný podprůměr se pod vysílačem nehrál. K vidění byly dvě šance na obou stranách. Ovšem ani jedna ze střel, jak hostujících hráčů, tak i domácích borců v síti neskončila, a proto první poločas nabídl pouze bezbrankovou remízu.

Ve druhém poločase bylo šancí více, ale opět se jednalo spíše o slabé a nebo nepřesné pokusy. Až střídání Vlašimi, kdy Vebra nahradil Průcha přineslo oživení. Právě Průcha výrazně oživil hru hostí a obrana Žižkova měla zejména na levé straně plné nohy práce. Ovšem domácí měli největší šanci na skórování a to čtyři minuty před koncem, kdy se k odraženému míči dostal v minulé sezoně ještě hráče Vlašimi Michal Kropík a míč napálil do břevna. A právě to se stalo domácím osudné. Průcha otřel svůj zpětný centr o břevno a Marek Jungr uklidil odražený balon do sítě a Vlašim si odvážela tři body.

Branky:
88. Jungr. Rozhodčí: Adámek - Slavík, Čecháček. ŽK: Schuster, Nešpor. Diváci: 1 612.

Sestavy: Žižkov: Vaclík - Rabiňák, Procházka, Markovič (46. Kadlec), Kučera, Bořil, Bodeček, Novotný (65. Folprecht), Kropík, Heidenreich (90. Laušman), Hřebeček.

Vlašim: Toma - Schuster, Nešpor, Krmpotič, Broschinský - Kotyza (90. Petr), Jungr, Droppa, Vebr (70. Průcha) - Boháč (86. Süsser), Strnad.

MFK OKD Karviná - FK Baník Most 4:0 (1:0)

Zápas začala lépe domácí Karviná, která se v 11. minutě dostala díky přesnému zásahu Slončíka do vedení. Po zbytek prvního poločasu byla Karviná o něco málo aktivnější, ale k ničemu to nevedlo. Hostující Most si připsal jednu nebezpečnou akci, kterou však v poslední možný moment zastavil domácí obránce a míč uklidil do zámezí. První poločas tedy skončil 1:0 ve prospěch Karviné.

Do druhého poločasu poslal domácí trenér Mišinského, který se mu za několik okamžiků za důvěru odvděčil. V 52. to byl právě on kdo našel přesně zakončujícího Milosavljeva - 2:0. O pět minut později dokonce Mišinský sám překonal brankáře hostí a s Mostem to vypadalo hodně bledě. Hosté byli od té doby neškodní a když v 75. minutě Da Silva obdržel červenou kartu bylo po zápase. Deset minut před koncem dokonce ještě Karviná završila Mišinským skóre zápasu na konečných 4:0 a připsala si tak hladké vítězství.

Branky:
57. a 80. Mišinský, 12. Slončík, 52. Milosavljev. Rozhodčí: Býma - Pelikán, Kocián. ŽK: Motyčka - Rosendo. ČK: 75. Da Silva. Diváci: 1 725.

Sestavy: Karviná: Kafka - J. Hoffmann, Mihalík, Jursa, Tchuř - Milosavljev (73. Ciku), Pavlík, Slončík, Štajer (63. Ficek), Motyčka - Gottwald (46. Mišinský).

Most: Paleček - Lafrance, Bednář, Bohata - Rosendo (60. Knakal), S. Hofmann, Da Silva, Jedinák, Jendruščák - Danovski (72. Schut), Rusetski.

FC Zenit Čáslav - FK Dukla Praha 0:2 (0:1)

Domácí hráči dopláceli v úvodu zápasu na nesehranost a lepší hosté šli trefou Svatonského v šesté minutě do vedení. Ovšem po čtvrt hodině hry se domácí oklepali a začali se prosazovat, ale pokus Bartla zamířil nad. Dukla se soustředila na pevnou obranu a vyčkávala na rychlé brejky. Ve 32. minutě jeden takový málem zakončil Svatonský, ale brankář Čáslavi se vyznamenal. Po následném rohu Svatonský gól dal, ale z ofsajdu a tudíž nebyl uznán. O minutu později málem Čáslav vyrovnala, ale i brankář hostí byl mrštný a střelu Haniaka vyškrábl mimo. Poločas tedy skončil výhrou hostí 1:0.

Úvod druhého dějství nabídl opět větší aktivitu hostí, kteří jsou zkušeným týmem a svůj náskok si hlídali. Ovšem domácím hráčům nešla upřít snaha o vyrovnání či obrat. Vyrovnat mohl v 78. minutě Brožík, ale zamířil mimo. V nastaveném čase poté utnul veškeré naděje na vyrovnání Chigou a Dukla vyhrála 2:0.

Statistky zápasu:
Branky:
6. Svatonský, 90+3. Chigou. Rozhodčí: Kocourek - Kovařík, Pilný. ŽK: Hašek, Svatonský.

Sestav: Čáslav: Bárta - Haniak, Kotrba, Kunášek, Brožík, Šisler, Růžička, Štětina (71. Breite), Bartl (58. Racko), Dragoun Kopic (74. Fikejz).

Dukla: Rada - Šmíd, Hanousek, Hašek P., Vorel, Berger T., Vrána (61. Chigou), Šiml, Svatonský (75. Nečas), Malý (89. Kučera), Mičic.