Zpět na » FNLiga » Vítkovice doprovodí o patro níž Opava

FNLiga - Vítkovice doprovodí o patro níž Opava

Vítkovice doprovodí o patro níž Opava © -

1

06.06. - REVIEW Včerejší zápasy posledního kola druhé ligy rozhodly o tom, že do třetí ligy se společně s Vítkovicemo podívá i celek Opavy, který díky prohře ve Vlašimi a ostatním výsledkům sestupuje.

Zápas ve Vlašimi přitom začala Opava aktivně, ale bohužel góly střílela Vlašim. Konečné skóre zápasu bylo 3:1 pro domácí Vlašim. Po skončení zápasu proto propukl na stadionu ve Vlašimi velký smutek a hostující hráči zůstali ještě dlouho na hrací ploše, nikdo z nich nechtěl situaci komentovat. I trenér Horák byl zklamán. „Pro Opavu je to velká škoda, je zde velice pěkný stadion a kvalitní zázemí a hrát tady třetí ligu je ostuda,“ pronesl na tiskové konferenci po zápase.

Přitom vše nasvědčovalo tomu, že dolů půjde Hlučín, který prohrával ještě v devadesáté minutě 1:2, ale poté vyroval z penatly a jelikož Sparta B dokázala doma také uhrát bod se Sokolovem (1:1) a Opava má horší vzájemné zápasy, tak musí minimálně na rok druhou ligu opustit. „Je to smutné, že Hlučín se zachrání v poslední minutě gólem z penalty,“ mrzelo trenéra sestupujícího celku Horáka.

Dalším týmem, který hrál o záchranu byla Čáslav, která podlehla v Karviné tamnímu celku 0:3, ale díky lepším vzájemným zápasům zůstal celek Čáslavi jen těsně nad propastí.