Zpět na » FNLiga » Druhou ligu opouštějí Vítkovice, postup Zlína již téměř nemožný

FNLiga - Druhou ligu opouštějí Vítkovice, postup Zlína již téměř nemožný

Druhou ligu opouštějí Vítkovice, postup Zlína již téměř nemožný © fctescomazlin.cz - Ladislav Minář

1

14.05. - REVIEW Dnešní předehrávky 27. kola druhé fotbalové ligy rozhodli o tom, že jistým sestupujícím se stávají Vítkovice, které doma dokázali remizovat s Karvinou. Druhý zápas nabídl prohru Zlína na Julisce a tím pádem se postup Zlína přesunul z rovin reálných do rovin téměř nemožných.

FC Vítkovice - MFK OKD Karviná 1:1 (1:0)

První poločas dokázal důležitost zápasu a k vidění nebylo příliš krásy. Fotbalu neprospěl ani mokrý terén a k vidění byla řada nepřesností. Přesto se ve 39. minutě dokázal prosadit domácí Reinberk, který hlavou poslal Vítkovice do vedení a jejich maličká naděje na záchranu ožila.

Domácí byli i přes snahu Karviné o něco málo lepším týmem, ale stejně se jim nepodařilo vedení udržet. V 69. minutě napřáhl k dalekonosné střele Kostoláni a jeho pokus vymetl pavučinu vítkovické svatyně. Hosté, kteří se začali snažit, již nedokázali skórovat a utkání skončilo remízou, což znamená, že tým Vítkovic, který má stadion s prvoligovými parametry, opouští druhou ligu po 14 letech a příští sezonu bude hrát pouze v MSFL:

Statistiky zápasu:
Branky:
39. Reinberk - 69. Kostoláni. Bez ŽK. Diváci: 230.

Sestavy: Vítkovice: Vaclík - R. Vlk, Čelůstka, Cverna, Silveira - Reinberk (72. Mach), Motyčka, Kučerňák, Janda - Hritz (88. Drábek), Kovář (72. Sládek).

Karviná: Kučera - Kostoláni, Hoffmann, Buryán, Staš - Ciku (46. Suchý), Mišinský, Pavlík, Ficek (66. Pontus) - Opic, Milosavljev.

Rozhodčí: Býma - Wilczek, Tacina.

FK Dukla Praha - FC Tescoma Zlín 3:2 (2:1)

Domácí na svého soupeře vlétli a již ve druhé minutě se sám na bránu hostí řítil kanonýr Chigou, ale jeho střela nakonec nemusela brankáře Zlína stresovat, protože mířila mimo. Zlín poprvé zahrozil až v 17. minutě, kdy rohový kop skončil u dlouhána Kroupy, který však míč napálil jen do tyče. Nedáš - dostaneš! Malý napřáhl a jeho dalekonosný projektil zastavila až síť za zády brankáře Tobolíka - 1:0. O pár minut později našel míč Kroupu, který se poučil a tentokrát se z voleje nemýlil a bezpečně zavěsil - 1:1. Dukla se však přeci jen radovala z poločasového vedení. Ve 32. minutě si narazil Šiml s Chigouem a prvně jmenovaný poslal míč do sítě - 2:1.

Druhý poločas nabídl stejně jako ten první dobrý fotbal a vyrovnat mohl Vozábal, který však trefil stejně jako jeho kolega Kroupa tyč. Na druhé straně byl v tutovce nachytán Malý, ale jeho pokus Tobolík výtečně vyrazil. U branky Dukly bylo také dusno zejména, když jeden z obránců musel míč vykopávat z brankové čáry. 78. minuta konečně přinesla branku. Katonského pokus Tobolík vyrazil před Chigoua, který se z dorážky nemýlil - 3:1. Hosté vše vsadili na ofenzivu a to se částečně vyplatilo. Šest minut před koncem upravil na konečných 3:2 Žůrek. Po tomto prohraném zápase zůstává postup Zlína mezi fotbalovou smetánku pouze v rovině teorií.