Zpět na » FNLiga » Vlašim podlehla v dohrávce Jihlavě

FNLiga - Vlašim podlehla v dohrávce Jihlavě

Vlašim podlehla v dohrávce Jihlavě © -

1

29.04. - REVIEW Celky Jihlavy a Vlašimi se měly utkat původně v březnu, nicméně kvůli nezpůsobilému terénu byl zápas přeložen právě na dnešní den. Graffin tak utkání odcestoval zrovna v době, kdy se Vysočině daří. Svěřenci Romana Nádvorníka nakonec i přes sympatický první poločas prohráli 0:3 a Jihlava si připisuje čtvrtou výhru v řadě.

Tým vedený Romanem Nádvorníkem se v prvním poločase prezentoval velmi sympatickým výkonem. První nebezpečná situace pro jihlavské mužstvo přišla v sedmé minutě, kdy se po přihrávce Daniela Nešpora a obtočení kolem obránce dostal ke střele Tomáš Petr. Proti tomuto pokusu Uvarenko ještě zasahovat nemusel, nicméně proti Svátkově střele z jedenácté minutě již ano. Do zakončení, tentokráte hlavou, se o tři minuty později dostal i Süsser - neuspěl.

Jihlava se do zakončení dostala až v sedmnácté minutě, a to nebylo bůhvíjaké - Dort mířil hlavou vedle. Pak ale znovu zahrozila Vlašim. Jan Svátek napřáhl zhruba z dvaceti metrů a Uvarenka pořádně protáhl. I přes velkou aktivitu hostujícího celku a jeho několik nebezpečných situací se do vedení dostali domácí. V dvacáté minutě zahrával přímý kop od pravé postranní čáry Peter Krutý a jeho centrovaný balon proskákal pokutovým územím bez jakékoliv teče až do brány Michala Tomy - 1:0.

Dobrou příležitost k vyrovnání měl nejlepší jarní střelec Graffinu Marek Jungr, avšak po narážečce s Petrem mířil z velkého vápna mimo. Vlašim v třicáté třetí minutě podržel Michal Toma. Domácí útočník Mešanović si poradil se dvěma protihráči, dostal se do vápna a nebezpečně vypálil. Gólman Graffinu střelu vyrazil alespoň na břevno, od kterého mířil míč mimo branku.

Do dalšího zakončení Nádvorníkova týmu se po kolmici Vladimíra Pokorného dostal Jan Svátek. Jeho málo razantní střelu bez potíží kryl domácí gólman Uvarenko. Ještě než skončil první poločas stihli domácí podruhé v utkání orazítkovat břevno. Po centru Krutého jej hlavou nastřelil stoper Tlustý. Po prvním poločase Vysočina Jihlava vedla 1:0.

Zkraje druhého poločasu se proti střele Mešanoviće musel předvést zákrokem Michal Toma a na druhé straně řešil závar před brankou Vysočiny odkopem Karlík. Vlašim v Jihlavě neměla co ztratit, a tak se vrhla ze všech sil do útoku. V 51. minutě ovšem tak trochu zapomněla na zadní vrátka, což Jihlava potrestala. Akci dva na jednoho zakončil povedeným lobem přes Tomu Petr Dolejš - 2:0. O deset minut později se domácí radovali potřetí. Centrovaný balon Gabriela srazil na Tomu Marek Nešpor, gólman Graffinu sice stihl zasáhnout, nicméně balon vyrazil přesně pod nohy Mešanoviće, který se do prázdné brány nemýlil - 3:0.

K vůbec první velké šanci se Vlašim ve druhém dějství dostala až v sedmdesáté třetí minutě. Šanci Miroslava Markoviče ovšem zhatil Maksims Uvarenko, který proti srbskému útočníkovi včas vyběhl. V závěru utkání se ještě do několika náznaků šancí dostali domácí fotbalisté. Nebezpečné zakončení na vlašimskou branku neletělo, nicméně to domácí nemusí mrzet. Tečku za utkáním udělal Maksims Uvarenko, který vychytal v šanci Marka Jungra.