Zpět na » FNLiga » 2. Liga: Opava veze tři body z Mostu, Hlučín přehrál Ústí

FNLiga - 2. Liga: Opava veze tři body z Mostu, Hlučín přehrál Ústí

2. Liga: Opava veze tři body z Mostu, Hlučín přehrál Ústí © -

1

24.04. - REVIEW Dvacátým čtvrtým kolem pokračuje druhá liga. V dnešních zápasech vyhrála Opava v Mostě a Žižkov porazil Vlašim a oplatil Graffinu podzimní potupnou porážku 0:4. Během pátečního večera a sobotního dne se odehrálo celkem šest zápasů. Zbylé dva jsou na programu zítra.

FK Baník Most - SFC Opava 0:1 (0:1)

Diváci v Mostě zažili rušný první poločas. Sice padl pouze jeden gól, ale k vidění byl pohledný fotbal. Úvodní a jediná trefa přišla již v 9. minutě, kdy Opava udeřila. Dlouhý výkop Nováka se dostal až za obránce, přetlačovanou s Fleišmanem vyhrál útočník David Korčian a následně přehodil gólmana Palečka - 0:1. Za necelých deset minut se dostal do zakončení na druhé straně Rosendo, mířil však nad. Následně se blízko druhé brance ocitla opět Opava. Ve velmi zajímavé pozici se objevil Kiša, jenže na Palečka nevyzrál a stav byl stále 0:1. To fotbalistům Baníku Most při zakončení chyběla hlavně přesnost. Mimo mířil Bodeček i jeho kolega Hora.

Ve druhé půli začali domácí hodně aktivně, jenže jejich tlak po pár minutách opadnul a Opava se bez problémů bránila. K vidění byl opravdický boj bez špetky fotbalové krásy. První šance v podstatě přišla až v 73. minutě. Nepožitek zkoušel překvapit Palečka, ale nevyzrál na něj. Most po čase poslal do útoku hned tři útočníky, ale ani to nepomohlo a zápas skončil výhrou Opavy.

Statistiky zápasu:
Branky:
9. Korčian. ŽK: Bodeček, Jedinák - Čáp.

Sestavy:Most: Paleček - Knakal, Bodeček, Nesvadba, Fleišman - Rusetski (85. Jendruščák), Jedinák, Hofmann, Rosendo (63. Sigmund) - Loos (56. Andrei), Hora.

Opava: Novák - Kolínek, Uvíra, Cigánek, Čáp - Partyš (82. Bíro), Kiša, Furik, Gonda, Schaffartzik (90. Wirth) - Korčian (60. Nepožitek).

Rozhodčí: Královec - Moláček, Moudrý.

FC Graffin Vlašim - FK Viktoria Žižkov 1:2 (0:1)

Ještě než utkání začalo, do sektoru domácích vnikli hostující příznivci a došlo k potyčce mezi nimi a pořadateli. Situace se uklidnila až zhruba v desáté minutě, kdy se po příchodu policistů žižkovští fanoušci odebrali do svého sektoru. Ve druhém dějství se situace opakovala znovu, tentokráte ale na opačné straně stadionu. První poločas utkání byl bez výraznějších šancí a u balonu byli především hosté z Prahy. Oba týmy si vytvořily náznaky šancí, ale ani jednomu z nich se nedařilo dostat do nebezpečného zakončení. První výrazná šance přišla až třicáté minutě a hned skončila gólem. Nejdříve proti hlavičce hostí dobře zasáhl Michal Toma, na dorážku Richarda Culka však již nestačil - 0:1.

Na začátku druhého poločasu mohl vyrovnat Matěj Štochl, ale k centrovanému balonu se nakonec nedostal. V 58. minutě motal hlavu zadákům Žižkova Tomáš Petr, nicméně k zakončení se nakonec nedostal, stejně jako o osm minut později Daniel Nešpor. A tak přišlo potrestání. Střelou k tyči z penaltového puntíku nedal Tomovi šanci Jiří Novák - 0:2. Dobrou příležitost měla v 75. minutě Vlašim. Centrovaný balon Pokorného mířil do brány, nicméně nakonec jej zasáhl Michal Kropík a skončil mimo. Deset minut před koncem utkání se do šance dral Marek Jungr, kterého po kličce skolil hostující gólman Hruška a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Miroslav Markovič - 1:2. V závěru utkání byl ještě faulován Markovič, ale Vladimír Pokorný z přímého kopu hned za šestnáctkou mířil pouze do zdi.