Zpět na » FNLiga » 2. liga: Jihlava si poradila se Žižkovem, Ústí vyhrálo ve Zlíně.

FNLiga - 2. liga: Jihlava si poradila se Žižkovem, Ústí vyhrálo ve Zlíně.

2. liga: Jihlava si poradila se Žižkovem, Ústí vyhrálo ve Zlíně. © fctescomazlin.cz - Ladislav Minář

0

10.04. - REVIEW Dvacátým kolem pokračuje o tomto víkendu druhá liga. Odehráno je již přesně pět zápasů. Dva se odehráli včera a zbylé tři byly na programu dnes. Například šlágr kola dopadl překvapivě výhrou Ústí. Zbylé tři zápasy se hrají zítra.

FK Dukla Praha - SFC Opava 1:1 (1:1)

Vstup do zápasu se lépe podařil týmu ze Slezska. Po patnácti minutách hry zahrávali hosté přímý kop, který dokázal v úvodní branku přetavit Schaffartzik - 0:1. Opava i nadále pokračovala v aktivní hře, ale domácí se přeci jen dokázali prosadit. Ve dvacáté třetí minutě se ke střele odhodlal Malý a jeho pokus zapadl do sítě - 1:1. Dukla mohla dokonce první půle ještě skóre otočit, ale Chigou se sám před brankářem nedokázal prosadit.

Ve druhém dějství byla zpočátku aktivnější hostující Opava, která celkem překvapivě sahala i na tři body. Ovšem Bíro po přihrávce od Zapletala trefil pouze boční síť. Nedokázala se prosadit ani domácí Dukla a zápas tedy skončil remízou 1:1.

Statistiky zápasu:
Branky:
22. Malý - 15. Schaffartzik. ŽK: Gedeon - Mezlík, Čáp, Klesnil. Diváci: 250

Sestavy: Dukla: Svoboda - Vorel, Šmíd, Mičic - Hašek, Gedeon, Šiml, Malý, Berger (61. Kulvajt) - Chigou (73. Vrána), Svatonský (83. Hanousek).

Opava: Novák - Mezlík, Uvíra, Čáp - Wirth, Kolinek (64. Horka), Schaffartzik, Gonda, Zapletal - Klesnil (90. Tkadleček), Korčian (46. Bíro).

Rozhodčí: Bílek - Ubias, Koval.

FC Vysočina Jihlava - FK Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)

V úvodu zápasu se hrálo převážně ve středu pole a oba celky čekaly, s čím přijde soupeř. Jako první se v šanci ocitli domácí, ale jak Görner tak i jeho spoluhráč Mešanovič neuspěli. Ve 24. minutě brankář Uvarenko sestřelil prchajícího Kaloda, ale sudí zůstal klidný a pokračovalo se ve hře. Domácí udeřili v posední minutě první půle. Krutého přímý kop poslal do sítě hlavou Karlík - 1:0.

Ve druhém poločase mohl Mešanovič skóre navýšit, ale Hruška svůj tým držel stále ve hře o body. Hosté tedy hru otevřeli a snažili se s výsledkem něco dělat. Hosté se dokonce dostali i do tlaku, který však zůstal bez využití. Udeřili tedy domácí. Gabriel unikl po pravé straně a poslal centr na Mešanoviče, který se prosadil - 2:0 a tím bylo rozhodnuto.

Branky:
45. Karlík, 71. Mešanovič. ŽK: Krutý, Karlík - Procházka. Diváci: 1250.

Sestavy: Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrić - Dolejš (60. Zelinka), Görner, Karlík, Krutý (89. Gába) - Mešanović, Franěk (74. Veselý).

Žižkov: Hruška - Šťastný, Procházka, Balík, Vepřek - Culek, Novák (69. Martan), Vaculík - Koukal (83. Kočí), Kalod, Pulkert (52. Zengue Herve).

FC Hlučín - AC Sparta Praha B 0:1 (0:0)

Záchranářský souboj nabídl v prvním poločase větší aktivitu týmu Hlučína. Ovšem vážnější ohrožení branky Sparty se nedařilo. Sparta se prezentovala v prvním poločase pouze jednou nebezpečnější střelou Kaloudy, ale ani ten branku nezaznamenal.

Ve druhém poločase mohl domácím tři body zajistit Sokol, ale na Švagra nevyzrál. Po rohu mohl Hlučín poslat do vedení Hrtánek, ale neuspěl podobně jako Sokol. Pět minut před koncem přišel trest. Kadlec nacentroval do vápna, kde číhal Belaid a levačkou vystřelil Spartě důležité záchranářské body - 0:1.

Branky:
85. Belaid. ŽK: Hrtánek - Putz. Diváci: 703.

Sestavy: Hlučín: Hanuš - Bogdaň, Žižka (46. Žižka), Šiklič, Švrček - Javorek , Gulajev, Dzierzega (73. Koubek), Dohnálek - Dobeš (60. Ondrušík), Hrtánek.

Sparta B: Švenger - Švec, Valíček, Rada, Droppa - Folbrecht (66. Glaser), Kadlec, Putz (80. Belaid), Krejčí (90. Divíšek) - Kalouda, Sus.

Rozhodčí: Hájek - Večeřa, Peřina.

FK Baník Most - FC Vítkovice 1:0 (0:0)

Oba týmy chtěli tento zápas jednoznačně vyhrát. Vítkovice potřebují body nutně k záchraně a Most na jaře ještě nevyhrál a chtěl proti poslednímu celku zvítězit. Zpočátku ovšem obě obrané čtveřice pracovali na výbornou a ani jeden tým se nedostal k vážnějšímu ohrožení branky. Postupem času si přeci jen nějaké šance Most vytvořil. Ale Běloušek a ani Rosendo neuspěli. Poté přišla bouřek plná vážných akcí. Tu největší měl hostující Rygel, jehož pokus však na poslední chvíli vykopl z brány jeden z obránců. Poločas tedy skončil nerozhodně.

Na konec prvního poločasu se navázalo i v tom druhém, ale opět se ukázalo, že koncovka je slabinou obou celků. Třináct minut před koncem se však přeci jen branky diváci dočkali. Rusetski našel Hofmanna, který se nemýlil - 1:0. PO obdrženém gólu Vítkovice dostaly Most pod tlak, ale k vyrovnání to bohužel nevedlo a zápas skončil výhrou Mostu.

Branka:
77. Hofmann. ŽK: Běloušek - Drábek, Motyčka.

Sestavy: Most: Paleček - Knakal, Jedinák, Nesvadba, Běloušek (73. Bodeček) - Hrechishka, Hofmann, Rosendo (68. Schut) - Hora, Loos, Rusetski (84. Jendruščák).

Vítkovice: Vaclík - Vlk, Čelůstka, Reinberk, Juřátek (86. Kučerňák) - Rygel, Motyčka, Kovář, Mach - Drábek (76. Ujčík), Sládek.

Rozhodčí: Hrubeš - Filípek, Mencl.

FC Tescoma Zlín - FK Ústí nad Labem 1:2 (1:2)

Šlágr kola nabídl v úvodu utkání větší aktivitu hostí a Zlín si o gól koledoval. Hosté tedy svého soupeře vyslechli a ve 20. minutě potrestal Jindráček hrubku brankáře Stejskala a Ústí šlo do vedení - 0:1. Vyrovnat mohl domácí Kroupa, který se ujal zahrávání penalty. Ovšem jeho pokus si nenašel cestu na bránu natož do sítě. Další šance Zlína skončila na tyči. Poté dostali možnost zahrávat penaltu i hosté a Valenta Kroupovi ukázal, jak se to dělá - 0:2. Ovšem dvoubrankové vedení hostům nevydrželo dlouho. Za chvíli srovnal Kroupa, jenž do sítě dostal míč hlavou - 1:2.

Bouře, hurikán a tajfun. Přesně tak by se dala charakterizovat poločasová přestávka v kabině domácího celku, který vstoupil do druhé půle hodně aktivně. Nejprve to zkoušel Abraham a po něm Kroupa, ale ani jeden vyrovnat nedokázal. Poté se hra trochu uklidnila a hosté se začali soustředit hlavně na brejky. Zlín po zbytek zápasu aktivnější, ale vyrovnat či dokonce otočit skóre se mu nepodařilo.