Zpět na » FNLiga » 2. liga: Čáslav veze bod z Opavy, Vlašim třemi brankami vyprovodali Hlučín

FNLiga - 2. liga: Čáslav veze bod z Opavy, Vlašim třemi brankami vyprovodali Hlučín

2. liga: Čáslav veze bod z Opavy, Vlašim třemi brankami vyprovodali Hlučín © -

1

03.04. - REVIEW Druholigové odpoledne nabídlo svá zápas. V prvním dokázala Opava remizovat s předposlední Čáslaví a ve druhém klání Vlašim porazila Hlučín 3:0 a dokázala si tak před domácím publikem napravit reputaci.

SFC Opava - FC Zenit Čáslav 1:1 (1:1)

Úvod zápasu nabídl aktivitu domácí Opavy, ale paradoxně to byli hosté, kteří se radovali. Jako blesk z čistého nebe udeřil v deváté minutě Šisler - 0:1. Domácím týmem však inkasovaná branka výrazně neotřásla a nadále byla Opava lepším týmem. Z toho pramenilo i vyrovnání. Ve dvacáté sedmé minutě se k míči dostal Gonda a zavěsil - 1:1. V závěru poločasu mohli domácí skóre otočit, ale nepodařilo se.

V úvodu druhé půle zahrozil hostující Ivan Hašek ml., ale hlavou nezamířil přesně. Poté se oba týmy zřejmě spokojily s remízou a hrál se nezáživný fotbal. Ke konci zápasu mohl rozhodnout ještě domácí Partyš, ale Poštulka jej vychytal a zápas dospěl do remízového konce.

Statistiky zápasu:
Branky:
27. Gonda - 9. Šisler. ŽK: Partyš, Gonda, Furik - Dobal. Diváci: 1948.

Sestavy: Opava: Novák - Kolínek, Mezlík, Uvíra, Čáp - Partyš, Gonda, Furik, Zapletal - Halaška (20. Schaffartzik), Klesnil.

Čáslav: Poštulka - Hlava, Haniak, Ricka, Růžička - Hašek (74. Pacák), Dobal, Šisler(61. Fikejz), Pilař, Nitrianský - Džafič (61. Pešír).

Rozhodčí: Býma - Moláček, Štěrba.

FC Graffin Vlašim - FC Hlučín 3:0 (1:0)

První poločas nabídl v úvodu vyrovnanou partii, ale postupem času zápasu dominovala Vlašim, která se také ve 28. minutě dostala díky přesné havičce Svátka do vedení - 1:0. Před tím ovšem ještě zahodil tutovku hostující Švrček. I ve zbytku poločasu byla Vlašim aktivnější, ale své vedení nenavýšila.

Ve druhém poločase pokračovala Vlašim v aktivitě a pramenilo z toho několik vyložených šancí, které brankou neskončily. Až v 64. minutě se dokázal prosadit z rohu vápna Jungr - 2:0. Vlašim byla jako na koni a Hlučín byl pozbytek zápasu pod tlakem a sám se dostal pouze k několika pološancím, které jistil Toma a nebo pozorná obrana domácích. Vlašim dlouho nedokázala své šance proměnit, až pět minut před konce míč po rohu napálil do sítě Daniel Nešpor - konečných 3:0.