Zpět na » FNLiga » Ohlédnutí za druholigovou nedělí

FNLiga - Ohlédnutí za druholigovou nedělí

2

28.03. - REVIEW Druhá liga měla v neděli na programu pouze dvě utkání. V prvním zápase na sebe narazili o záchranu bojující Čáslav a poslední Vítkovice. Druhý zápas nabídl souboj rozjetého Hradce s nováčkem z Vlašimi.

FC Zenit Čáslav - FC Vítkovice 0:1 (0:0)

Zápas dvou týmů bezprostředně ohrožených sestupem poznamenal i samotný zápas. V prvním poločase to byl spíše boj o střed pole a nepřesnost střídala nepřesnost. První větší šance přišla osm minut před koncem. Hostující Ujčík však poslal míč pouze do připraveného Poštulky. Poločas tedy skončil bezbrankovou remízou.

Do druhého poločasu vstoupli Vítkovice opatrně a vycházeli především ze zabezpečené obrany. Čáslav ale marně dobývat obraný val soupeře. Hosté se zaměřili především na rychlé brejky. Jeden z nich skončil málem brankou v sedmdesáté první minutě, ale Rygelova střela v síti neskončila. Pět minut před koncem se konečně ke gólovce dostali i domácí. Špidlen z přímého kopu orazítkoval pouze tyč. O minutu později hosté udeřili z nenápadné situace. Sládek zaskočil Poštulku a míč skončil v síti - 0:1. Hosté si připsali velmi důležité tři body a zaslouženě zvítězili.

Statistiky zápasu:
Branky:
86. Sládek. ŽK: Pilař, Šisler - Cverna, Kovář. Diváci: 452.

Sestavy: FC Zenit Čáslav: Poštulka - Pešír (75. Džafič), Haniak, Špidlen, Kotrba, Kunášek, Fikejz, Hlava (61. Šisler), Rybka, Hašek (49. Pcák), Pilař.

FC Vítkovice: Vaško - Vlk, Čelůstka, Jeřábek, Cverna, Mach, Motyčka, Rygel, Kovář (78. Janda), Drábek (84. Sládek), Ujek (64. Hritz).

Rozhodčí: Možíš - Pospíšil, Novák.

FC Hradec Králové - FC Graffin Vlašim (2:0)

Zápas ovlivnila situace z osmé minuty. Hostující Patka zahrál na brankové čáře rukou a rozhodčí tasil červenou kartu a pískal penaltu, kterou Černý bez potíží proměnil - 1:0. A zápas se mohl pouze dohrávat. Domácí diktovali tempo hry a hosté byli zaskočeni úvodem zápasu. Po půlhodině hry domácí zakombinovali a Hochmeister poslal míč za Tomu - 2:0. Od této doby bylo jasné, že se bude rozhodovat, pouze jaká bude výše skóre. Na 3:0 mohl zvýšit Poděbradský, ale míč mu nesedl a poločas tak skončil výhrou Hradce 2:0.

Po poločasové přestávce se nic nezměnilo a domácí pokračovali a pouze navyšovali své skóre. Nejprve se v 51. minutě prosadil Pilař a deset minut na to se mezi střelce zapsal podruhé Černý - 4:0. Hosté mohli Štochlem snížit, ale hostující hráč míč jen těsně minul. Domácí si ze zápasu udělali doslova exhibici, ale ke konci zápasu se do hry dostala i Vlašim a snížit mohl Petr, ale branku minul. Zápas tedy skončil jednoznačným vítězstvím domácího Hradce 4:0.