Zpět na » FNLiga » Review zbylých zápasu 19. kola druhé ligy

FNLiga - Review zbylých zápasu 19. kola druhé ligy

1

14.03. - REVIEW Dva zápasy měla dnes na programu druhá liga, Zlín s Hlučínem se utkali včera večer. Nejsledovanější duelem byl zápas mezi Hradcem Králové a dosavadním lídrem tabulky Ústí. Druhý zápas nabídl souboj Čáslavi s Viktoríí Žižkov. Sobotní večerní zápas vyzněl jasně pro Zlín.

Zlín - Hlučín 2:0 (0:0)

Přes dva tisíce fanoušků si našlo cestu na zlínský stadion. Zlínu nešla upřít snaha, ale centrované míče, které mířily do pokutového území hostí, se k adresátům přes obranu nedostaly. Největší šanci prvního dějství promarnil Žůrek, který se zjevil sám břed bránou Hlučína, ale míč napálil pouze do brankáře.

V úvodu druhé půle málem udeřili hosté, když si po rohovém kopu Jelínek málem vstřelil vlastní gól. Poté však přebraly otěže zápasu domácí, kteří brankami Zbožínka a Kroupy rozhodli o svém vítězství. Zlínu se tedy domácí premiéra na novém vyhřívaném trávníku podařila a tři body si do tabulky připisují i ve druhém jarním kole.

Statistiky zápasu:
Branky:
53. Zbožínek, 68. Kroupa. ŽK: Malchárek - Hrtánek. Diváků: 2162.

Sestavy: Zlín: Skácel - Kroča, Zbožínek, Jelínek - Pazdera (46. Křiva), Vozábal, Bača (60. Malcharek), Šmahaj, Elšík - Žůrek (88. Švach), Kroupa.

Hlučín: Hanuš - Dohnálek, Tomáš, Švrček, Šiklič - Sokol, Dobeš, Javorek, Žižka - Hrtánek, Gulajev (44. Dzierzega, 79. Hošek).

Rozhodčí: Jílek - Urban, Adámková.

Čáslav - Žižkov 0:3 (0:1)

Již před zápasem hosté říkali, že si do Čáslavi jedou pro tři body a po zápase se jim tedy logicky nemohl nikdo vysmát. Ani zimní průvan v kádru Čáslavi zlepšení nepřinesl a hosté si díky třem přesným zásahům Richarda Kaloda odvážejí tři body pod vysílač.

Branky:
13. Kalod, 62. Kalod, 73. Kalod. ŽK: Hlava, Pešír, Haniak - Brabec, Kalod, Hruška. ČK: Brabec.

Sestavy: Čáslav: Poštulka - Pešír, Haniak (64. Džafič), Kotrba, Hlava (46. Fikejz), Šisler, Růžička, Dobal (46. Kunášek), Ricka, Pacák, Hašek.

Žižkov: Hruška - Janek, Vaculík, Brabec, Schneider (34. Petrů), Kalod, Procházka, Pulkert, Šulek, Vepřek, Martan (46. Novák).

Rozhodčí: Bílek - Ibias, Koval.

Hradec Králové - Ústí nad Labem 3:2 (1:1)

Domácí hráči měli v úvodu zápasu více ze hry, ale gólově se prosadili první hosté. Ve dvacáté osmé minutě proměnil nařízenou penaltu Valenta - 0:1. Domácí se nenechali zahanbit a o dvě minuty později Hradec vyrovnal, když Černý dopravil do sítě centr z pravé strany - 1:1. Zbytek poločasu se dohrál v klidu ve středu pole.

Druhý poločas začal pro Hradec výborně. Ve čtyřicáté osmé minutě proměnil další centr v gól Pilař - 2:1. Poté se domácí stáhli spíše do obrany a to se jim vymstilo. V šedesáté druhé minutě vyrovnal Martykán - 2:2. Domácí se však s bodem nechtěli spokojit a čtvrt hodiny před koncem zápasu se po závaru v pokutovém území prosadil podruhé v zápase Pilař - 3:2. Závěr zápasu si již Hradec pohlídal a ve šlágru kola zvítězil.