Zpět na » FNLiga » 2. liga: Most přestřílel Jihlavu, Sparta B nečekaně vyhrála v Opavě

FNLiga - 2. liga: Most přestřílel Jihlavu, Sparta B nečekaně vyhrála v Opavě

2. liga: Most přestřílel Jihlavu, Sparta B nečekaně vyhrála v Opavě © -

5

14.11. - REVIEW Odpolední zápasy druhé ligy nabídly dva zápasy. První nabídl velice zajímavou podívanou, narazily na sebe celky Mostu a Jihlavy. Domácí Most třikrát vedl, ale Jihlava vždy vyrovnala, ale na ránu Andreie z osmdesáté osmé minuty již odpovědět nedokázala. Druhý zápas nabídl souboj Opavy se Spartou B, která nečekaně v Opavě vyhrála.

Most - Jihlava 4:3 (2:2)

Podle předpokladů nabídly oba celky ofenzivní fotbal a jako první šel do vedení celek Mostu. V desáté minutě Thomas našel Frnocha a ten rozvlnil síť - 1:0. Poté měla navrch Jihlava, ale vyrovnat se jí podařilo až devět minut před koncem poločasu. Rohový kop usměrnil za Šavola Tlustý - 1:1. Domácí odpověděli za pět minut. Rosendův rohový kop dotlačil do sítě Frnoch - 2:1. Ani tohle vedení domácí neudrželi a dvě minuty před koncem poločasu vyrovnal na 2:2 Karlík.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Most šel opět do vedení. V padesáté třetí minutě vypálil Andrei, jeho pokus brankář Jihlavy vyrazil a na dorážku Thomase byl krátký - 3:2. Ani tohle vedení domácí neudrželi a hosté se opět dostali k vyrovnání. V šedesáté osmé minutě našel Gabriel Karlíka a ten potřetí vyrovnal - 3:3. Poté přišel možná zlomový okamžik celého zápasu. Po faulu na Andreiho byl vyloučen hostující Kadlec. Poté měl Baník několik velkých příležitostí a po jedné z nich dokonce zvonilo břevno, ale gólu se dočkali fanoušci Baníku až dvě minuty před koncem. Andrei ukončil hrůzostrašnou přestřelku a zajistil svým gólem tř body pro domácí celek - 4:3.

Statistiky zápasu:
Branky:
10. a 41. Frnoch, 53. Thomas, 88. Andrei - 43. a 68. Karlík, 36. Tlustý. ŽK: Andrei - Kadlec. ČK: 74. Kadlec (Jihlava).

Sestavy: Most: Šavol - Knakal, Běloušek, Lafrance, Fleišman - Andrei, Hofmann (72. Jedinák), Rosendo (90. Trup), Thomas (69. Sigmund) - Franěk, Frnoch.

Jihlava: Štěpanovský - Gabriel (89. Korčian), Tlustý, Kadlec, Caha - Veselý, Karlík, Gruber (85. Simr), Hrutý - Mešanovič (79. Gába), Tecl.

Rozhodčí: Drábek - Košec, Pospíšil.

Opava - Sparta B 2:3 (0:2)

V úvodu zápasu dominovali zápasu jasně domácí hráči, ale své příležitosti neproměnili a to Sparta trestala. PO necelé půlhodině hry se po standartní situaci prosadil Jánoš - 0:1. Ve třicáté čtvrté minutě byl ve vápně faulován Glaser a nařízenou penaltu proměnil Třešňák, i když domácí brankář si na míč sáhl, vyrazit jej nedokázal - 0:2. Zbytek prvního poločasu byl pro domácí spíše trápením, protože byli vývojem zcela šokováni a do kabin neodcházeli zrovna v nejlepším rozpoložení.

Hned z kraje druhého poločasu přišel pro domácí další šok. V padesáté minutě vymysleli hosté rychlý kontr, který přesně zakončil Glaser - 0:3. O vítězi zápasu zřejmě nebylo pochyb, ale domácí se přeci jen dočkali gólu. V šedesáté šesté minutě snížil Půda - 1:3. To domácí tak trochu nakoplo a na rozdíl jediné branky mohl snížit čtvrt hodiny před koncem Zapletal, ale jeho pokus skvěle zlikvidoval brankář Švenger. Poté byl na hřišti k vidění klasický obrázek. Hosté si zuby nehty bránili svůj náskok a Opava se snažila dobývat branku soupeře a zápas ještě zdramatizovat či dokonce zremizovat. Domácím se povedlo to první. V devadesáté minutě proměnil penaltu nařízenou za faul na Halašku Půda - 2:3. Závěr zápasu byl poté hodně hektický, ale domácím se již vyrovnat nepodařilo.