Zpět na » FNLiga » 2. liga: Review dopoledních zápasů

FNLiga - 2. liga: Review dopoledních zápasů

2. liga: Review dopoledních zápasů © -

1

14.11. - REVIEW V sobotu dopoledne byli na programu druhé ligy dva zápasy. V prvním se utkali Sokolov s Vlašimí a i jejich druhý letošní souboj skončil remízou. Druhý zápas nabídl souboj Třince s Hlučínem a domácí nakonec po dramatickém závěru dokázali dát dvě minuty před koncem rozhodující branku a vyhrát 2:1. V páteční předehrávce zvítězil Žižkov ve Vítkovicích

Vítkovice - Žižkov 0:1 (0:0) - páteční předehrávka

V prvním poločase byl ve Vítkovicích k vidění nepříliš pohledný fotbal. Více ze hry měla hostující Viktoria, ale žádnou ze svých akcí nedokázali svěřenci trenéra Pertželi přetavit ve vedoucí branku.

Druhý poločas již byl o něco zajímavější, ale žádný festival šancí se nekonal. Vesměs se jednalo o střely ze střední vzdálenosti, které brankáři vždy jistili. Nakonec se přeci jen pár stovek diváků branky dočkalo. V osmdesáté druhé minutě Šťastný našel na malém vápně osamoceného Martana, který rozhodl o exportu tří bodů pod žižkovský vysílač - 0:1.

Statistiky zápasu:
Branky:
82. Martan. ŽK: Hritz, Bednář - Balík. Diváci: 356.

Sestavy: Vítkovice: Vaško - Krejčíř, Sládek, Cverna, Jungman (85. Lokša), Švestka, Motyčka, Hritz, Reinberk (57. Bednář), Mikulenka, Mach.

Žižkov: Hruška - Vaculík, Kalod (87. Ujec), Procházka, Pulkert, Culek, Kučera (26. Balík), Novák, Šťastný, Petrů, Martan (90. Hřebeček).

Rozhodčí: Adámek - Vysloužil, Peřina.

Vlašim - Sokolov 0:0

První poločas bylo lepší mužstvo domácího Baníku a hosté zahrozili pouze jednou. Domácí v prvním poločase měli hned dvě jasné šance, ale ani jedna brankou neskončila, a tak se odcházelo do kabin za stavu 0:0.

Druhý poločas nabídl podobný obrázek hry, hosté se soustředili především na obranou fázi a domácí Sokolov nedokázal najít ten správný recept na její překonání a zápas tedy skončil bezbrankovou remízou.

ŽK:Kura
, Studík - Borák, Vebr. Diváci: 1290.

Sestavy: Sokolov: Bertelman - Šmerda, Kura, Studík, Hanzlík - Podrazký, Čada, Pilař, Vaněček (81. Nádeníček) - Dejmek, Habai (67. Javorský).

Vlašim: Toma - M. Nešpor, Kropík, D. Nešpor, Švamberg - Borák (90. Schuster), Křeček, Stejskal (61. Vebr), Průcha (86. Brožík) - Bálek, Kalabiška.

Rozhodčí: Kovařík L. - Teuber, Kovařík T.

Třinec - Hlučín 2:1 (0:1)

První poločas byl nebezpečnějším celkem překvapivě Hlučín a ve třinácté minutě se dokonce dostal do vedení, když závaru ve vápně dokonale využil Zelinka - 0:1. Po zbytek prvního poločasu se sice domácí dostali k několika možnostem, ale ani jedna vyrovnáním neskončila a veseleji tedy bylo o poločase v šatně hostí.

Druhý poločas přinesl velkou snahu domácích o vyrovnání, ale toho se ne a ne dočkat. Je nutno také podotknout, že několik nebezpečných akcí měl i Hlučín a domácí se dočkali vyrovnání až v sedmdesáté minutě, kdy se dokázal prosadit Hanus - 1:1. Když už to vypadalo, že si hosté odvezou alespoň bod, tak přišla dvě minuty před koncem tvrdá rána. Tří bodovou radost domácím vystřelil Cepák - 2:1.

Branky:
70. Hanus, 88. Ceplák - 13. Zelinka. ŽK: Joukl - Čelůstka, Švrček, Hrtánek. Diváci: 832.

Sestavy:Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednarek - Malíř (46. Joukl), Ceplák, Stýskala (67. Hanus), Eismann - Matůš, Doležal (46. Szmek).

Hlučín: Kosmál - Žižka, Bogdaň, Čelůstka, Javorek (70. Kovář) - Švrček, Zelinka (79. Sokol), Juřátek, Dobeš - Vlček (62. Prokeš), Hrtánek.

Rozhodčí: Zelinka - Dobrovolný, Kubáň.