Zpět na » FNLiga » Review nedělních zápasu 2. ligy

FNLiga - Review nedělních zápasu 2. ligy

Review nedělních zápasu 2. ligy © fkvz.cz - Žižkov dává gól...

3

08.11. - REVIEW Pouze dva zápasy měla na programu druhá liga v neděli. V prvním se utkali fotbalisté Viktorie Žižkov s Opavou a remízu pro Žižkov zachraňoval v posledních vteřinách Martan. Druhý, odpolední souboj nabídl bitvu mezi Karvinou a Třincem.

Žižkov - Opava 2:2 (1:1)

Domácí Žižkov byl v úvodu zápasu aktivnějším celkem a po zásluze šli fotbalisté Viktorie do vedení. Ve dvacáté třetí minutě vyslal Xavier Zengue dělovku z dvaceti metrů a pod vysílačem bylo veselo. Na další vzruch na hřišti se čekalo až do čtyřicáté čtvrté minuty, kdy Pulketrův pokus skluzem zblokoval obránce hostí Mezlík. V nastaveném čase přišla pro domácí krutá rána. Hráči se již viděli v šatně, když udeřil Mezlík po rohovém kopu - 1:1.

Jak skončil první poločas, začal druhý. Ve čtyřicáté šesté minutě se k míči dostal Schaffartzik a nevěděl co s ním, tak jej vyslal na bránu a Hruška se natahoval marně - 1:2. Domácí se nesložili a hnali se za vyrovnáním, ale nebylo jim přáno. Hlavně Martanovi, který spálil dvě šance. Až v nastaveném čase druhého poločasu se to Martanovi povedlo a vyrovnal na konečných 2:2.

Statistiky zápasu:
Branky:
21. Xavier, 90+2. Martan - 45+1. Mezlík, 46. Schaffartzik. ŽK: Brabec, Martan, Ujec - Partyš, Halaška. Diváci: 1280.

Sestavy: Žičkov: Hruška - Kučera, Brabec, Procházka, Šťastný - Vaculík, Culek, J. Novák (61. Koukal), Zengue (60. Martan) - Pulkert - Kalod (84. Ujec).

Opava: Květoň - Kolínek, Mezlík, Horka, Čáp - Partyš, Kiša (75. Půda), Uvíra, Schaffartzik - Halaška (90+1. Neubert), Nepožitek (89. Wirth).

Rozhodčí: Gallo - Čecháček, Melichar.

Karviná - Třinec 3:0 (2:0)

V úvodu se hrálo především ve středu hřiště a první vážnější akci přivála desátá minuta. Opic sklepl míč pro Mišinského, který jej poslal nekompromisně k tyči - 1:0. Hosté se okamžitě snažili odpovědět, ale to se nepodařilo a v devatenácté minutě se opět prosadil Mišinský - 2:0. O dvě minuty později mohli domácí zvýšit na 3:0, ale brankář hostí Lipčák včas zasáhl. Šest minut před koncem zahrozili i hosté, konkrétně Szmek, ale s jeho pokusem neměl Kafka větší problémy. První poločas tedy skončil výhrou Karviné 2:0.

Druhý poločas nabídl raketový nástup domácích. Ve čtyřicáté sedmé minutě napřáhl Jursa a jeho dělovka skončila za zády bezmocného Lipčáka - 3:0. Netrvalo dlouho a mohlo to být o čtyři branky, ale Novák nedokázal míč procedit přes klubko hráčů do sítě. Poté se hra přesunula do středu hřiště a nebylo k vidění nic zajímavého. Až v sedmdesáté minutě zahrozil domácí Ficek, ale jeho dalekonosný pokus Lipčák vyrazil. Hostům se podařilo v závěru pouze snížit zásluhou Doležala na konečných 3:1.

Branky:
10. a 19. Mišinský, 47. Jursa - 83. Doležal. ŽK: Chlebek, Doležal (oba Třinec). Diváci: 2275.