Zpět na » FNLiga » 2. Liga: Dukla přestřílela Jihlavu, Ústí deklasovalo Sokolov

FNLiga - 2. Liga: Dukla přestřílela Jihlavu, Ústí deklasovalo Sokolov

2. Liga: Dukla přestřílela Jihlavu, Ústí deklasovalo Sokolov © -

2

07.11. - REVIEW Dosavadní průběh patnáctého kola druhé ligy nabídl jedno překvapení. Je jím včerejší výhra Dukly v Jihlavě, Dukla dokázala vyhrát na Vysočině 4:3. V dalších zápasech například dokázalo Ústí deklasovat Sokolov 4:0 a tím potvrdit svou roli lídra tabulky. Ovšem ne jen o těchto dvou zápasech je patnácté kolo druhé ligy.

Zlín - Hradec králové 1:1 (0:1) - hráno v pátek

Zápas o druhé místo nabídl v úvodu opatrný fotbal. Jako první se osmělil tým hostů, konkrétně Fischer, jehož pokus zastavila tyč. Poté byl faulován ve vápně Vozábal, ale sudí zůstal klidný. To však neplatilo ve dvacáté druhé minutě ve vápně Zlína, kde skončil na zemi Pilař a penalta se kopala. Domácí brankář sice vystihl směr Černého střely, ale nedokázal míč vytěsnit - 0:1. Domácí se do hry dostali výrazněji až po půlhodině hry. K jejich smůle však nedokázali vyrovnat a do kabin odcházeli hosté veselejší.

Úvod druhého dějství nabídl šanci domácího Jelínka a Lind měl plné ruce práce, aby tečovaný pokus vyrazil. Poté zahrozili hosté, ale Hochmeister nedokázal míč ve skluzu dopravit do sítě. Poté se vrhli domácí do útoku a nakonec se dočkali zaslouženého vyrovnání. V šedesáté páté minutě nacentroval Šmahaj a Zbožínek se prosadil hlavou - 1:1. To domácím nestačilo a stále se hnali do útoku, bohužel se však diváci žádné branky nedočkali a zápas skončil remízou.

Statistiky zápasu:
Branky:
65. Zbožínek - 22. Černý (z pen.). ŽK: Pazdera, Görner - Karal, Fischer. Diváci: 671.

Sestavy: Zlín: Kořínek - Pazdera, Kroča, Zbožínek, Jelínek - Šmahaj, Görner, Vozábal (57. Bača), Lukaštík (62. Novák) - Kroupa, Žůrek. Trenér: Minář.

Hradce Králové: Lindr - Fischer, Chleboun, Wozniak, Poděbradský (83. Rezek) - Hochmeister, Karal, Černý (87. Dvořák), Kasálek - Pilař, Dorotík (63. Janoušek).

Rozhodčí: Franěk - Tacina, Koval.

Jihlava - Dukla 3:4 (2:2) - hráno v pátek

Do utkání vstoupili domácí aktivněji, ale prvního gólu se dočkali hosté. Ve dvacáté první minutě uděl brankář Jihlavy hrubku, které využil Chigou - 0:1. Tento stav vydržel necelých pět minut. Ve dvacáté šesté minutě zahrával Krutý přímý kop a jeho pokus zamířil přímo do sítě - 1:1. Hosté však ve třicáté čtvrté minutě sehráli povedenou kombinaci, kterou zakončil Vrána - 1:2. Domácí se však opět dokázali s tímto stavem vypořádat a do konce poločasu ještě zásluhou Mešanoviče vyrovnat na 2:2.

Skóre se měnilo dost často i ve druhém poločase. Jako první jej změnili hosté, kteří byli v počátku druhé půle aktivnější. Další hrubku Wintera potrestal Vrána - 2:3. Ovšem v sedmdesáté druhé minutě dokázali domácí potřetí vyrovnat. Veselý poslal zpět do vápna odražený míč a centr dokázal umístit do brány Karlík - 3:3. Ani tento stav však nevydržel dlouho. V sedmdesáté čtvrté minutě Winter sice dokázal vyrazit střelu Svatonského, ale na dorážku Kulvajta byl krátký - 3:4. Domácí již nedokázali na tento gól odpovědět a hosté si odvážejí celkem překvapivě tři body.

Branky:
26. Krutý, 41. Mešanovič, 72. Karlík - 21. Chigou, 34. Vrána, 67. Vrána, 74. Kulvajt. ŽK: Penc, Caha - Gedeon, Vorel, Kučera, Vrána, Kulvajt. Diváci: 1150.

Sestavy: Jihlava: Winter - Tlustý, Penc, Kadlec, Caha (61. Gába) - Vydra (62. Veselý), Karlík, Gruber (88. Korčián), Krutý - Mešanovič, Tecl.

Dukla Praha: Rada - Hašek, Kučera, Vorel, Mičič (78. Macháček) - Gedeon - Malý, Hanousek - Vrána, Chigou (71. Svatonský), Kulvajt (90. Berger).

Rozhodčí: Matějek - Jiřík, Szarowski.

Sparta B - Vítkovice 3:1 (2:0)

Úvod zápasu jednoznačně patřil domácím, kteří se již ve třetí minutě dostali do šance, ale Třešňáka vychytal Václík. Ovšem v patnácté minutě byl Václík na pokus Jirouše - 1:0. Po chvíli mohl zvýšit opět aktivní Třešňák, ale Václík jej opět vychytal. Po půlhodině hry se osmělili i hosté, ale Mach míč i ideální pozici netrefil. Zákonitě přišel trest, ve čtyřicáté minnutě se konečně prosadil Třešňák - 2:0. První poločas tedy skončil zaslouženou výhrou Sparty B.

Po devíti minutách druhé půle už nebylo co řešit, na 3:0 zvýšil Folprecht. Ve zbývajícím průběhu zápasu si domácí své vedení hlídali a soupeř si vypracoval pouze jednu šanci. V devadesáté minutě ji využil Bednář a upravil výsledek na konečných 3:1.

Statisiky zápasu:
Branky:
15. Jirouš, 39. Třešňák, 54. Folprecht - 90. Bednář. ŽK: Putz (Sparta B). Diváci: 169.

Sestavy: Sparta B: Švenger - Kuncl, Sus (76. Valíček), Švec, Droppa - Glaser, Hejda, Folprecht, Belaid (66. Smetana) - Třešňák (87. Putz), Jirouš.

Vítkovice: Vaclík - Krejčíř (46. Hritz), Švestka, Bednář, Reinberk - Krása, Klimek (61. Jungmann), Motyčka, Mikulenka - Sládek (76. Plešek), Mach.

Vlašim - Most 2:0 (1:0)

Utkání nezačalo pro vlašimské fotbalisty moc dobře a od prvních minut se jim příliš nedařilo. Už ve čtvrté minutě utkání mohlo být pro Graffin zle, ale špatnou rozehrávku zadáků Vlašimi nedokázal využít Hora. Mířil těsně vedle Tomovy brány. V následujících minutách Vlašim zahrávala několik standardních situací, ale ani jednu z nich nedokázala využít. V devatenácté minutě poté Vladimír Bálek dobíhal takřka ztracený balon, jelikož byl u něj Šavol dříve. Brankář Mostu ale zachyboval, míč totiž v pádu nedokázal chytit a následně se útočník Bálek do prázdné branky nemýlil - 1:0. Ve třicáté osmé minutě byli blízko vyrovnání hosté, ale stoper Michal Kropík situaci uklidnil. O čtyři minuty později mohli ale naopak skórovat domácí, když Borákův průnik zakončil střelou z hranice vápna Jindřich Stejskal, ale pouze vedle.

Krátce po zahájení druhého dějství se do šance dostával Jan Kalabiška, ale vybojoval pro domácí pouze rohový kop. Skórovat mohli také hosté, ale Fleišmanova střela skončila těsně nad. Šedesátá pátá minuta přinesla po faulu pro hosty přímý volný kop z ideální pozice, zhruba metr za velkým vápnem. Ten rozehrál Franěk a trefil břevno brány Vlašimi. Hra se přelévala ze strany na stranu, hosté čím dál více otevírali obranu, z čehož těžili hlavně domácí. V další šanci se po Stejskalově přihrávce objevil Bálek, ale tentokráte mířil vedle. Závěr utkání byl ještě hodně vyhecovaný, zatímco Vlašim si chtěla udržet vedení, tak mostečtí fotbalisté chtěli minimálně vyrovnat. To se jim nakonec nepovedlo, neboť čtyři minuty před koncem do vápna hostů vnikl Bálek a skluzem našel Kalabišku, který pod padajícím Šavolem míč zasunul do brány - 2:0. V závěru se ještě v šanci objevil Jaroslav Borák, ale stav skóre již nezměnil.

Branky:
19. Bálek, 86. Kalabiška. ŽK: Průcha - Běloušek. Diváci: 1080.

Sestavy: Vlašim: Toma - Schuster, Kropík, D. Nešpor, Švamberg - Borák (90. Veselý), Křeček, Pokorný (10. Stejskal), Průcha (89. J. Jícha) - Bálek, Kalabiška.

Most: Šavol - Fleišman, Knakal, Rosendo, Běloušek, Franěk, Onyango, Tonev (51. Frnoch), Sigmund, Hora, Lafrance.

Rozhodčí: Damková - Lhoták, Urban.

Ústí nad Labem - Sokolov 4:0 (2:0)

Pokud někdo věřil, že by Sokolov mohl v Ústí něco uhrát, byl po zápase hodně zklamaný. Domácí totiž potvrdili roli lídra tabulky a v utkání zvítězili pohodlně 4:0, když se dvěma přesnými zásahy prezentoval Džuban. Po jednom gólu přidali Veverka a Valenta, který proměnil pokutový kop.

Branky:
16. a 49. Džuban, 39. Valenta (pen.), 56. Veverka ŽK: Džuban, Karlík, Zachariáš - Šmerda, Hrabáč, Hanzlík. Diváci: 1742.

Sestavy: Ústí n.L.: Novák - Hyčka, Džuban, Valenta (K), Dvořák - Franc, Martykán, Zachariáš, Benčík (66. Volek) - Karlík (76. Rudnytskyy), Veverka (63. Jindráček).

Sokolov: Zacharda (22. Bertelman) - Hrabáč, Kura, Šmerda, Hanzlík - Podrazký (K), Čada (84. Javorský), Pilař, Vaněček (60. Nádeníček) - Habai, Dejmek.

Rozhodčí: Hrubeš - Mencl, Košec.

Hlučín - Čáslav 3:0 (0:0)

V prvním poločase se hrál ne příliš pohledný fotbal a oba týmy produkovali hodně nepřesností a žádný tým si nedokázal vytvořit žádnou brankovou příležitost. Druhý poločas vše změnil. Hlučín si vytvořil uzemní převahu a v šedesáté páté minutě poslal domácí zaslouženě do vedení Dobeš, který pochvíli přidal i druhou branku. Na konečných 3:0 upravil Javorek.

Branky:
65. a 67. Dobeš, 87. Javorek. ŽK: Dohnálek, Vlček, Žižka, Hrtánek - Markovič, Vít, Vlasko. Diváci: 539.

Sestavy: Hlučín: Kosmál - Bogdaň, Drozd, Žižka (69. Juřátek), Švrček - Javorek, Zelinka(81.Prokeš), Sokol (46. Dobeš), Dohnálek - Vlček, Hrtánek.

Čáslav: Houdek - Dubský, Haniak, Vít, Kotrba - Brunclík (68. Fikejz) , Markovič (75. Okleštěk), Ricka, Klučiar - Kotyza, Vlasko.

Rozhodčí: Hájek - Drastík, Santarius.