Zpět na » FNLiga » 2. Liga: Review sobotních zápasů

FNLiga - 2. Liga: Review sobotních zápasů

2. Liga: Review sobotních zápasů © FK Baník Sokolov - Oleg Duchnič (vlevo)

6

31.10. - REVIEW Pět zápasů měla dnes na programu druhá liga. Konkrétně její čtrnácté kolo. Dopoledne se hrály celkem tři zápasy a odpolední program nabídl dvě klání.

Sparta B - Žižkov 1:4 (0:0)

První dvacetiminutovka nabídla vyrovnaný souboj s minimem šancí. První obrovskou šanci měl ve dvacáté minutě na kopačkách hostující Procházka, ale míč dokázal poslat vyložené pozice nad. O tři minuty později zahrozila opět Viktorka, ale Pulkertova dělovka mířila mimo. To už měl Žižkov jednoznačně navrch a domácí se spíše bránili. Ovšem před koncem první půle mohl rezervu Sparty poslat do vedení Švec, ale jeho pokus zablokoval jeden z obránců. Z následného protiútoku zahrozil Pulkert, kterého na poslední chvíli čistě zastavil Kuncl. První poločas tedy skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas začal dobře pro hosty, v padesáté druhé minutě byl faulován aktivní Pulkert a z nařízeného pokutového kopu se trefil Procházka - 0:1. A bylo to, od té doby dominovali hosté a na 2:0 pro ně zvýšil v šedesáté třetí minutě Kalod, který přesně zakončil samostatný úprk na Pávka. O tři minuty později mohli domácí snížit, ale Punovu hlavičku brankář Hruška kryl. V sedmdesáté druhé minutě však domácí přeci jen zažili gólovou radost. Jirout dostal prostor ve vápně a dostal Spartu zpět do hry. Hosté však nenechali nic náhodě a v sedmdesáté sedmé minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Kučera - 1:3. Konečnou podobu výsledku dal deset minut před koncem Kalod a hosté si odváželi zaslouženě tři body za výhru 4:1.

Statistiky zápasu:
Branky:
72. Jirouš - 65. a 80. Kalod, 53. Procházka (z pen.), 77. Kučera. ŽK: Pávek, Smetana, Jirouš - Procházka, Pubert. Diváci: 337.

Sestavy: Sparta B: Pávek - Kuncl, Hejda, Švec, Smetana (66. Belaid) - Folprecht, Droppa, Sus, Glaser - Jirouš, Putz (73. Třešňák).

Žižkov: Hruška - Kučera, Procházka, Brabec, Šťastný - Vaculík, Pulkert (89. Kočí), Novák, Culek, Zengue (68. Martan) - Kalod (84. Matějka).

Rozhodčí: Hrubeš - Tacina, Santarius.

Sokolov - Karviná 2:0 (1:0)

Úvod zápasu nabídl větší aktivitu Karviné, domácí se sice snažili kombinovat, ale jejich přihrávky nebyly nejpřesnější. Ovšem první šanci si vypracoval právě domácí Sokolov. Nádeníček však nedokázal míč usměrnit do brány a následnou dorážku poslal mimo Dejmek. Hosté odpověděli Mišinským, který si poradil s obráncem Kurou, ale tváří v tvář Zachardovi selhal. To bylo na dlouhou dobu vše podstatné, ale více ze hry měli sokolovští. Další zajímavou situaci přinesla až čtyřicátá první minuta. Podrazký našel přesným pasem Čadu, který poslal míč do sítě a domácí se mohli radovat - 1:0. Hosté se snažili ještě do konce poločasu odpovědět, ale to se jim nepodařilo.

V úvodu druhého poločasu vstřelili domácí gól, ale ten nebyl díky ruce jednoho útočícího hráče uznán. Domácí byli nadále aktivnější, ale zvýšit náskok se jim nedařilo. Vše mohl změnit v šedesáté minutě Dejmek, který ovšem nedokázal zužitkovat luxusní přihrávku od Hanzlíka. O dvě minuty později zazvonilo po ráně Podrazkého dokonce břevno hostující svatyně. Sokolov měl řadu dalších šancí a soupeř hrál dokonce od sedmdesáté třetí minuty bez vyloučeného Suchého, ale druhou branku se domácím podařilo vstřelit až v poslední minutě zápasu. Vaněček rozehrál roh nakrátko s Podrazký a následný druhého jmenovaného skončil až v brance - 2:0. Domácí Sokolov se tedy raduje zaslouženě z výhry v hornickém derby.

Branky:
41. Čada, 90. Podrazký. ŽK: Vaněček - Hoffmann, Suchý. ČK: Suchý (Karviná), Diváci: 1325.

Sestavy: Sokolov: Zacharda - Kaplan, Kura, Studík, Hanzlík - Podrazký (K), Čada, Pilař (85. Javorský), Vaněček (90. Čupr) - Nádeníček (72. Habai), Dejmek.

Karviná: Kafka - Jursa, Hoffmann (K), Suchý, Staš - Ficek, Pavlík, Mišinský, Ciku (76. Tchami) - Milosavljev, Pontus (56. Medjedovič).

Rozhodčí: Benedikt - Hojsík, Pospíšil.

Třinec - Jihlava 0:0

Zápas nabídl několik zajímavých šancí, ale bohužel efektivita v koncovce byla nulová, a proto je konečná remíza 0:0 naprosto zasloužená a více vyhovuje hostujícím fotbalistům.

ŽK:
Gába (Jihlava). Diváci: 650.

Sestavy: Třinec: Lipčák - Hrdlovič, Hupka, Buzek, Bednarek - Joukl (83. Malíř), Ceplák, Stýskala, Eismann - Onuchukwu (72. Matůš), Doležal (66. Szmek).

Jihlava: Štěpanovský - Tlustý, Penc , Kadlec, Caha - Šisler (79. Gába), Karlík, Gruber, Krutý (90. Lovětínský) - Mešanovič (63. Vydra), Tecl.

Rozhodčí: Mikel - Handlíř, Večeřa.

Most - Hlučín 4:0 (3:0)

Již od začátku měl zápas očekávaný průběh. Ve třetí minutě sice zahrozili hosté, ale to bylo vše. V osmé minutě Rosendo našel přesným centrem Horu a ten poslal Most do vedení - 1:0. O pět minut později zahrával Andrei přímý kop, jeho centr se snesl na hlavu Fraňka a ten rozvlnil síť podruhé - 2:0. Hosté tedy měli před sebou těžký úkol, ale na hráčích Hlučína byla vidět snaha, ale přihrávkám chyběla větší přesnost a protiútokům rychlost. Proto nebylo divu, když ve třicáté osmé minutě opět nacentroval Andrei a Hora uklidil míč za bezmocného Kosmála - 3:0. Po prvním poločase tedy nebylo co řešit, snad jen o kolik gólů Most vyhraje.

I po poločasové přestávce pokračovali domácí v gólových hodech. Ve čtyřicáté deváté minutě přeloboval Kosmála Franěk a zvýšil na 4:0. Poté byl vyloučen hostující Čelůstka a nebylo co řešit. Domácí si vytvořili ještě několik šancí, ale žádná již gólem neskončila a Most tedy zaslouženě zvítězil 4:0.

Branky:
8. a 38. Hora, 13. a 49. Franěk. ŽK: Andrei, Hora - Čelůstka, Bogdaň. ČK: Čelůstka (Hlučín). Diváci: 400.

Sestavy: Most: Šavol - Knakal, Běloušek, Lafrance (82. Jedinák), Sigmund - Andrei (75. Frnoch), Hofmann, Franěk (65. Oboya), Rosendo - Tonev, Hora.

Hlučín: Kosmál - Bogdaň, Žižka (58. Drozd), Švrček, Prokeš (46. Vlček) - Javorek, Sokol, Juřátek (46. Dobeš), Dohnálek - Čelůstka, Hrtánek.

Rozhodčí: Jech - Marek, Peřina.

Opava - Zlín 1:2 (1:1)

První desetiminutovka nabídla klasickou oťukávanou, míč se pohyboval především ve středu pole a oba týmy předváděli, kdo vytvoří větší nepřesnost. V devatenácté minutě se konečně začalo něco dít. Roh Opavy obránci Zlína odvrátili, ale pouze ke Kolínkovi, který našel lépe postaveného Cigánka, který sklepl ještě na Pospěcha, který rozvlnil síť - 1:0. Dvacáté čtvrtá minuta přinesla likvidační faul Malcharka a rozhodčí neváhat ukázat hráči Zlína červenou kartu. Domácí měli najednou snažší cestu za třemi body, ale byl to omyl. Deset minut před koncem prvního dějství Žůrek napřáhl, jeho střelu tečoval Kroča a bylo vyrovnáno - 1:1. O pět minut později se vyrovnal i počet hráčů n hřišti, vyloučen byl totiž domácí Pospěch.

Začátek druhé půle nepřinesl žádnou vážnější akci. Diváci se ale nenudili, oba týmy se snažili vstřelit rozdílovou branku, ale to se ani jednomu týmu dlouho nedařilo. Až přišla osmdesátá sedmá minuta a gól Zlína. Žůrek se prosmýkl mezi obránci a samostatný úprk na Květoně proměnil ve vedoucí branku Tescomy - 1:2. Hosté si tedy odvážejí z Opavy tři body, ale zápasu by více slušela remíza.

Branky:
19. Pospěch - 35. Kroča, 87. Žůrek. ŽK: Jelínek, Pospěch, Cigánek - Kroupa, Žůrek. ČK: Pospěch - Malcharek. Diváci: 1674.

Sestavy: Opava: Květon - Kolínek (75. Nepožitek), Mezlík, Cigánek, Wirth - Partyš, Uvíra, Zapletal, Schaffartzik - Pospěch, Halaška.

Zlín: Kořínek - Kroča, Lukaštík (84. Novák), Elšík (46. Pazdera), Jelínek - Zbožínek, Gorner, Šmahaj, Malcharek - Žurek, Kroupa (76. Bačík).

Rozhodčí: Královec - Zlámal, Wilczek.