Zpět na » FNLiga » Druholigový pátek přinesl samé remízy

FNLiga - Druholigový pátek přinesl samé remízy

Druholigový pátek přinesl samé remízy © cs.wikipedia.org - Na Julisce

3

30.10. - REVIEW Pátek měl na programu dvě předehrávky čtrnáctého kola druhé ligy a oba zápasy skončili remízou. V prvním zápase remizovali poslední Vítkovice s Vlašimí 1:1 a zápas Dukly s Hradcem Králové skončil bez branek.

Vítkovice - Vlašim 1:1 (0:1)

Zápas začal podle předpokladů. Vlašim se do první šance dostala již v deváté minutě, ale Průcha rozvlnil pouze boční síť. Domácí se snažili hrozit především po pravé straně, ale většina jejich akcí končila nepřesnou přihrávkou a nebo centrované míče chytal brankář Toma. V sedmnácté minutě zahrával Kalabiška přímý kop a jeho ránu Václík s vypětím všech sil vyrazil na roh. Ve dvacáté první minutě přišla hrubá chyba domácího Bednáře a toho dokonale využil Bálek, který technickou střelou překonal Václíka a poslal Vlašim do vedení - 0:1.Domácí byli po inkasované brance v útlumu a lepším týmem byla Vlašim. Ovšem vlašimští se o další šance připravovali nepřesnostmi. V poslední minutě poločasu se dostal do střelecké pozice Daniel Nešpor, ale jeho pokus mířil hodně nad. První poločas tedy skončil výhrou Vlašimi 1:0.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí Vítkovice a v padesáté druhé minutě přišlo vyrovnání. Odražený míč po rohovém kopu dokázal propasírovat do sítě Motyčka - 1:1. Domácí byli od té doby na koni a snažili se dát vedoucí branku, ale to se jim nepodařilo. Poté hra z obou stran trochu opadla a oba týmy jako by byly spokojeny s remízou. Čím více se však blížil konec zápasu, narůstal tlak Vlašimi a přišlo i několik šancí. Tu první zlikvidoval Václík Pokornému, který to zkoušel ze střední vzdálenosti. Poté Bálek centroval a hlavou to zkoušel Vebr, ale ani jeho pokus se do sítě nedostal. Zápas tedy skončil remízou 1:1.

Statisiky zápasu:
Branky
: 52. Motyčka - 21. Bálek. ŽK: Motyčka, Krása - Vebr, M. Nešpor. Diváci: 191.

Sestavy: Vítkovice: Václík - Krása, Krejčíř, Jungman (41. Klimek), Švestka (49. Hesek) - Mach, Bednář, Hritz, Reinberk - Mikulenka, Motyčka.

Vlašim: Toma - D. Nešpor, Kropík, M. Nešpor, Průcha (81. Švamberg) - Vebr, Křeček, Pokorný, Borák (60. Schuster) - Kalabiška, Bálek.

Rozhodčí: Hájek - Kordula, Adámková.

Dukla Praha - Hradec Králové 0:0

Zpočátku měli míč na kopačkách častěji hosté a domácí se snažili dostat do šancí pomocí nakopávaných míčů, které však nebyli přesné. K ohrožení branky došlo ve čtrnácté minutě a byl z toho hned gól Dukly, ale ten nebyl kvůli ruce uznán. Hosté odpověděli až po třiceti minutách hry. Fischer zasáhl míč ve vápně a naštěstí pro domácí míč sblokoval Kučera a zachránil Duklu. První poločas tedy skončil 0:0.

Úvod druhého poločasu přinesl větší aktivitu domácích hráčů, ale šancí mnoho k vidění nebylo. Na první vážnější šanci druhé půle se čekalo až do sedmdesáté deváté minuty, ale hostující Grim nedokázal z pěti metrů míč poslal do sítě. Zápas nakonec skončil zaslouženou remízou.