Zpět na » FNLiga » Ohlédnutí za druholigovou nedělí

FNLiga - Ohlédnutí za druholigovou nedělí

Ohlédnutí za druholigovou nedělí © fkvz.cz - Žižkov dává gól...

2

26.10. - REVIEW Neděli měla druhá liga na programu celkem čtyři zápasy. Dopoledne dokázala na domácí půdě získat tři body Viktorie Žižkov a odpoledne dokázaly první dva týmy uhájit své pozice a připsat si další tři body. V posledním duelu dokázala Karviná přehrát Vítkovice.

Žižkov - Sokolov 3:1 (1:1)

Hosté nečekaně udeřili po třinácti minutách zápasu, z kopačky Pilaře domácí inkasovali a opět doma začali nedobře - 0:1. Ovšem podobný scénář jako v minulých domácích zápasech Viktoriány nepotkal. Ti totiž hned v osmnácté minutě vyrovnali zásluhou Vaculíka. Ve dvacáté druhé minutě obdržel hostující Oleg Duchnič červenou kartu a domácí měli výhodu přesilové hry na téměř sedmdesát minut zápasu. Do poločasu ovšem nedokázali po druhé rozvlnit síť za brankářem Zachardou. Místo toho odvezla hostujícího Knakala sanitka do nemocnice kvůli zlomenině lýtkové kosti. Poločas tedy skončil remízou 1:1.

Druhý poločas byl výhradně v režii domácích fotbalistů a v padesáté čtvrté minutě je posla do vedení Novotný. O necelých deset minut později přidal třetí zásah do sítě hostí Kočí a bylo po zápase. Viktorka ve zbytku zápasu svůj náskok pouze kontrolovala a hosté odjížděli z Prahy bez bodů zcela oprávněně.

Statistiky zápasu:
Branky:
18. Vaculík, 54. Novotný, 64. Kočí - 13. Pilař. ŽK: Knakal (Sokolov). ČK: Duchnič (Sokolov). Diváci: 1620.

Sestavy: Žižkov: Hruška - Kučera, Procházka, Brabec, Šťastný - Vaculík, Pulkert, Novotný (57. Kočí), Culek, Zengue (82. Matějka) - Kalod (82. Martan).

Sokolov: Zacharda - Kaplan, Knakal (45. Kura), Studík, Hanzlík - Podrazký, Pilař (73. Javorský), Čada, Vaněček (78. Habai) - Dejmek, Duchnič.

Rozhodčí: Damková - Ubias, Urban M.

Ústí nad Labem - Sparta B 1:0 (0:0)

První poločas mnoho šancí nenabídli. Zpočátku hrozili domácí akcemi hlavně po straně hřiště, ale finální přihrávku či centr bohužel nikdo nedokázal usměrnit za záda Švengera. Hosté se dostali do ojedinělé šance, ale Volek promarnil ideální čas pro přihrávku. Ke konci prvního poločasu se Ústí dostalo do tlaku a hosté se horo, těžko bránili. Poločas tedy skončil bezbrankovou remízou.

Jak skončil první poločas tak začal ten druhý. Domácí měli opět jasnou převahu, ale gólu se ne a ne dočkat. Nakonec však přišla osmdesáté sedmá minuta, kdy se míče ujal Jindráček a střelou po zemi překonal Švengera - 1:0. Tento výsledek také domácí uhájili a připsali si tři body do tabulky, které i nadále kralují.

Branky:
87. Jindráček. ŽK: Volek, Dvořák, Zachariáš - Kuncl, Belaid. Diváci: 1032.

Sestavy: Ústí n. L.: Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Dvořák (K) - Benčík (90+3. Rudnytskyy), Martykán, Zachariáš, Volek (79. Franc) - Veverka (67. Jindráček), Karlík.

Sparta "B": Švenger - Valíček (90. Krč), Kuncl, Švec, Droppa - Glaser, Sus, Sadikovič (88. Hrubý), Belaid - Třešňák, Putz (79. Jurdík).

Rozhodčí: Ochotnický - Koval, Šecová.

Karviná - Vítkovice 4:0 (2:0)

Domácí sice jasně Vítkovice přehráli, ale úvod patřil právě hostům. Konkrétně Hirtzovi, který běžel sám na Kafku, ale hráč hostí v zakončení vyhořel a od té doby to bylo jednoznačné. V šesté minutě brankář hostí míč pouze vyrazil k volnému Mišinskému, který nezaváhal a otevřel gólový účet zápasu. Poté měli domácí ještě několik nadějných šancí, ale na další gól se čekalo do třicáté deváté minuty, kdy nařízenou penaltu proměnil Opic - 2:0. Hostům se tedy neodcházelo do kabin zrovna vesele.

V začátku druhé půle opět zahrozili hosté, ale pokus z přímého kopu Kafka chytil. Od té doby hráli prim opět domácí. V šedesáté minutě zvýšil na 3:0 Pontus. Gólový účet zápasu uzavřel ten, kdo jej začal, tedy Mišinský, který upravil na konečných 4:0 v sedmdesáté sedmé minutě.

Branky:
6. a 77. Mišinský, 39. Opic (z pen.), 60. Pontus. ŽK: Opic, Hoffmann - Hritz, Krejčíř. Diváci: 2226.

Sestavy: Karviná: Kafka - Jursa, Suchý, Hoffmann, Staš - Ciku (61. Tchami), Slončík (22. Pontus), Pavlík, Milosavljev - Opic (76. Medjedovic), Mišinský.

Vítkovice: Vaško - Krejčíř, Bednář, Krása, Reinberk - Mach, Förster (48. Hesek), Motyčka, Mikulenka, Klimek (81. Lacina) - Hritz (86. Lokša).

Rozhodčí: Bíma - Čecháček, Drastík.

Hradec Králové - Most 2:0 (1:0)

Již od samého počátku zápasu bylo jasné, kdo je favoritem a ve třetí minutě to mohlo být 1:0, ale Kásálkův pokus gólem neskončil. Vše napravil v jedenácté minutě Černý, který dokonale zužitkoval výhodu přímého kopu z dvaceti metrů - 1:0. Poté se do ojedinělé šance dostal hostující Hora, ale jeho pokus Lindr v poklidu lapil. Do konce první půle měli domácí převahu, ale druhou branku již nepřidali.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale gól vstřelili domácí. Sedm minut před koncem pečetil výhru Hradce přesnou trefou Dvořák.

Branky: 11. Černý, 83. Dvořák. ŽK: Černý, Poděbradský (oba Hradec). Diváci: 1556.

Sestavy: Hradec Králové: Lindr - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Pilař (79. Dvořák), Janoušek, Karal, Fischer, Poděbradský - Dorotík (68. Rezek), Černý ( 86. Grim).

Most: Paleček - Fleišman (46. Onyango), Knakal, Hofmann, Da Silva, Rosendo (78. Frnoch), Běloušek, Franěk, Tonev, Sigmund, Hora (86. Urban).

Rozhodčí: Adámek - Teuber, Szarowski.