Zpět na » FNLiga » Vlašim porazila Třinec, Hlučín remizoval s Opavou

FNLiga - Vlašim porazila Třinec, Hlučín remizoval s Opavou

Vlašim porazila Třinec, Hlučín remizoval s Opavou © -

5

24.10. - REVIEW V sobotu mělo třinácté kolo druhé ligy na programu pouze dva zápasy. V prvním dokázali fotbalisté Hlučína remizovat doma s Opavou 0:0 a druhý zápas nabídl souboj Vlašimi s Třincem a zápas skončil zaslouženou výhrou Vlašimi.

Hlučín - Opava 0:0

Utkání nabídlo divákům záživnou podívanou. Hrál se rychlý fotbal s řadou šancí na obou stranách, ale bohužel ani jednu nedokázali hráči proměnit a zápas tedy dospěl do nerozhodného bezbrankového výsledku. Největší šanci v prvním poločase promarnil hostující Mezlík, který trefil pouze obránce stojícího před prázdnou bránou. Druhý poločas zase nabídl jasnou šanci Hlučína, ale Dohnálek místo střely k tyči volil zakončení přímo na brankáře hostí.

Statistiky zápasu:
ŽK:
Dohnálek, Javorek, Vlček - Pospěch, Halaška. Diváci: 1650.

Sestavy: Hlučín: Kosmál - Bogdaň, Drozd (46. Dobeš), Švrček Prokeš (69. Vlček) - Javorek, Sokol, Juřátek, Dohnálek - Čelůstka, Hrtánek (81. Kovář).

Opava: Květoň - Mezlík, Uvíra, Wirth, Kolínek - Cigánek, Zapletal, Halaška, Schaffartzik (65. Nepožitek) - Partyš, Pospěch.

Rozhodčí: Možíš - Chytil, Vysloužil.

Vlašim - Třinec 2:0 (1:0)

Vlašim vlétla do utkání velice aktivně a již ve druhé minutě se mohla dostat do vedení. Schusterův centr totiž po sklepnutí Vladimíra Bálka dopadl přesně na nohy Ondřeje Průchy, jenž hledal na malém vápně Kalabišku, kterému ve výskoku na balon chybělo jen pár centimetrů. V sedmé minutě se ke střele dostal kapitán Graffinu Vladimír Pokorný, ale gólman hostí Lipčák neměl s jeho střelou potíže. Ve třinácté minutě přišla další šance domácího mužstva - na centr Ondřeje Průchy si naskočil Michal Kropík, ale hlavičkoval pouze do míst, kde operoval brankář Třince. O tři minuty později měla Vlašim trochu smůlu, jelikož po skvělém zpracování a následné otočce trefil Vladimír Bálek tyč! Už to vypadalo, že se Vlašim do konce prvního poločasu neprosadí, ovšem nakonec se tomu tak nedělo. Ve čtyřicáté čtvrté minutě totiž centroval do vápna Třince Pokorný, Bálek následně posunul míč na Lukáše Křečka, který svým druhým gólem v sezoně poslal Vlašim do vedení - 1:0.

Do druhého poločasu naskočila Vlašim úplně v jiném ražení, než do toho prvního. U balonu byli více třinečtí, kteří kombinovali mezi snaživě napadajícími vlašimskými fotbalisty. První větší šance týmu hostí v utkání přišla v sedmdesáté minutě, kdy po velkém závaru na malém vápně Vlašimi trefil Ebus Onuchukwu tyč Tomovy brány. Nutno podotknout, že v této chvíli měl Graffin velké štěstí. O tři minuty později hosté zapomněli na zadní vrátka a Jan Kalabiška se již rozebíhal na velký úprk sám na Lipčáka, ale Kuděla jej fauloval a viděl od rozhodčího červenou kartu. V osmdesáté třetí minutě si míč velice dobře zasekl Vladimír Bálek a střelou na zadní tyč rozhodl o vítězství Vlašimi - 2:0.

Branky: 44. Křeček, 83. Bálek. ŽK: Kalabiška - Chlebek, Hanus. ČK: Kuděla. Diváci: 950.

Sestavy:Vlašim: Toma - Nešpor D., Kropík, Nešpor M., Schuster - Vebr (65. Borák), Pokorný, Křeček, Průcha (J. Dvořák) - Bálek, Kalabiška (85. Brožík).

Třinec: Lipčák - Martinčík, Kuděla, Hanus (67. Stýskala), Malíř, Matůš (59. Onuchukwu), Ceplák, Chlebek, Szmek (78. Doležal), Eismann, Hrdlovič.

Rozhodčí: Ardeleánu - Peřina, Marek.