Zpět na » FNLiga » Páteční předehrávky druhé ligy: Zlín napravil zaváhání z minulého kola

FNLiga - Páteční předehrávky druhé ligy: Zlín napravil zaváhání z minulého kola

Páteční předehrávky druhé ligy: Zlín napravil zaváhání z minulého kola © -

2

23.10. - REVIEW Předehrávky třináctého kola druhé ligy nabídly celkem dva zápasy. V prvním dokázal Zlín doma přehrát Duklu 3:1 a tím napravil zaváhání z minulého kola. Druhý zápas nabídl souboj Jihlavy s Čáslaví a hosté neodjížděli zrovna potěšeni.

Zlín - Dukla 3:1 (1:0)

Úvod zápasu nabídl větší aktivitu hostí, ale postupem času se ze zápasu stal vyrovnaný souboj s minimem šancí. První vážnější šance přišla minutu před koncem poločasu. Vozábal vystřelil a Svoboda k překvapení všech míč za svá záda propustil - 1:0. Do kabin tedy odcházeli šťastněji domácí.

Druhý poločas nabídl stejný obrázek s tím, že hosté se snažili s výsledkem něco dělat, ale k vyrovnání se nedokázali protlačit přes dobře organizovanou obranu Zlína. V sedmdesáté čtvrté minutě zahrával domácí tým roh a míč se dostal až na hlavy Iva Zbožínka, který neměl problém jej poslat do sítě - 2:0. Poté jakoby domácí zaspali a o dvě minuty později Dukla zásluhou kanonýry Chigoua snížila - 2:1. To se domácím nevyplatilo nechat hosty snížit. Dramatický závěr však přinesl pouze využitý rychlý brejk Zlína, který skončil třetím gólem, jenž obstaral Kroupa - 3:1. Domácí tedy odčinili minulý zápas v Třinci, kde prohráli 3:1.

Statistiky zápasu:
Branky:
43. Vozábal, 73. Zbožínek, 90. Kroupa - 75. Chigou. ŽK: Jelínek - Kučera, Hanousek. Diváci: 312.

Sestavy: Zlín: Kořínek - Malcharek, Kroča, Zbožínek, Jelínek - Šmahaj, Görner (87. Elšík), Vozábal (60. Pazdera), Novák (33. Lukaštík) - Kroupa, Žůrek.

Dukla: Svoboda - Mikula, Kučera, Vorel, Mičic,- Malý, Gedeon, Hanousek (70. Svatonský), Berger - Chigou, Vrána.

Rozhodčí: Jílek - Kovařík, Moudrý.

Jihlava - Čáslav 5:1 (3:1)

Úvod zápasu přinesl pro domácí velký šok. Již ve čtvrté minutě poslal Zenit do vedení Kotyza - 0:1. O minutu později zahrozili hosté znovu, ale tentokrát se síť nezatřepotala. Poté však převzali otěže zápasu domácí fotbalisté. V devatenácté minutě vyrovnal Tecl a o tři minuty později poslal Vysočinu do vedení tentýž hráč - 2:1. Hosté byli rozjařeni a Jihlava si se svým protivníkem pohrávala a třetí branku přidal šest minut před koncem první půle Penc - 3:1. To bylo do poločasu vše.

Druhý poločas opět patřil domácím fotbalistům. V šedesáté páté minutě mohl završit hattrick Tecl, ale míč z jeho kopačky trefil břevno. V sedmdesáté první minutě zahrávali domácí roh, který dokázal do brány uklidit Mešanovič - 4:1. Hosté působili odevzdaně a zaslouženě inkasovali ještě jednou. V sedmdesáté osmé minutě poslal Krutý míč na hlavu Kadlece, který završil gólový účet zápasu na 5:1.

Branky: 19. a 22. Tecl, 39. Penc, 71. Kadlec, 78. Mešanovič - 4. Kotyza. ŽK: Gruber, Gába - Haniak, Dobal, Brezinský. ČK: Dobal (Čáslav). Diváci: 1450.

Sestavy: Jihlava: Štěpanovský - Tlustý, Penc (83. Gába), Kadlec, Caha - Vydra (57. Veselý), Lovětínský, Gruber, Krutý - Mešanovič (87. Korčián), Tecl.

Čáslav: Valeš - Kotrba, Brezinský, Skoupý, Klučiar - Kotyza (28. Dobal), Haniak, Brunclík, Kunášek - Okleštěk (52. Markovič), Fikejz.

Rozhodčí: Kocián - Pelikán, Dobrovolný.