Zpět na » FNLiga » Ohlédnutí za nedělními zápasy druhé ligy

FNLiga - Ohlédnutí za nedělními zápasy druhé ligy

Ohlédnutí za nedělními zápasy druhé ligy © -

1

18.10. - V neděli mělo dvanácté kolo druhé ligy na programu pouze dva zápasy. V tom prvním hostila Čáslav Hradec Králové a druhý zápas nabídl souboj nejlepšího celku druhé ligy, Ústí nad Labem a Viktorie Žižkov.

Čáslav - Hradec Králové 2:2 (0:1)

Úvod zápasu patřil hostům a ti se prosadili hned z první vážnější šance. Ve dvacáté páté minutě nacentroval Rezek na Pilaře, který poslal hosty do vedení - 0:1. Čáslav se snažila vyrovnat, ale Hradec si svůj náskok pohlídal a první poločas vyhrál 1:0.

Do druhé půle vstoupila Čáslav aktivněji, ale byli to hosté, kteří se radovali z gólu. V šedesáté druhé minutě zvýšil vedení hostí Pilař - 0:2. Netrvalo to dlouho a domácí se přeci jen dočkali. V šedesáté šesté minutě snížil Kotyza - 1:2. Čáslav ožila a v sedmdesáté druhé minutě vyrovnala zásluhou Brezinského - 2:2. V závěru měli hráči Zenitu ještě šanci a třetí gól, ale Lindr hosty podržel a ti si odvážejí remízu, která je zasloužená.

Statistiky zápasu:
Branky:
66. Kotyza, 72. Brezinský - 25. a 62. Pilař. ŽK: Brunclík, Kunášek, Markovič - Černý. Diváci: 664.

Sestavy: Čáslav: Valeš - Haniak (66. Dobal), Kotrba, Brunclík, Kunášek, Fikejz (90+1. Dubský), Brezinský, Skoupý, Klučiar, Okleštěk (64. Markovič), Kotyza.

Hradec Králové: Lindr - Němeček, Wozniak, Kasálek - Rezek (88. Přibyl), Fischer, Hochmeister (82. Janoušek), Pilař, Poděbradský - Černý, Dorotík (68. Dvořák).

Rozhodčí: Jech - Košec, Urban.

Ústí nad Labem - Žižkov 2:0 (1:0)

Úvod zápasu provázela řada nepřesností na obou stranách a na první vážnější šanci se čekalo do sedmnácté minuty. Martykán obešel dva obránce Žižkova a předložil míč na Veverku, který poslal lídra druholigové tabulky do vedení - 1.0. další výborný pas Martykána málem zužitkoval v gól Jindráček, ale brankář Žižkova svůj tým podržel. Poté se předvedli i hosté, ale střelu Vaculíka zastavila tyč. V závěru poločasu zastavil další pokus Vaculíka brankář Novák, a proto se do kabin odcházelo za stavu 1:0 pro Ústí.

Druhý poločas nezačal žádnou velkou šancí a diváci se nudili. Až v šedesáté třetí minutě je probudila šance Šmrhy, který však míč z bezprostřední blízkosti napálil do brankáře Hrušky. O tři minuty později předvedl opět svůj um Veverka a zajistil domácím uklidňující dvoubrankové vedení, které si již Ústí nenechalo vzít a zaslouženě tedy zvítězilo 2:0 a stále se drží v čele tabulky.

Branky:
17. a 66. Veverka. ŽK: Veverka, Benčík - Balík, Koukal, Culek, Procházka. Diváci: 939.

Sestavy: Ústí nad Labem:Novák - Hyčka, Zachariáš, Valenta, Dvořák (K) - Volek, Martykán, Šmrha, Benčík (75. Franc) - Veverka (83. Rudnytskyy), Jindráček (67. Karlík).

Žižkov: Hruška - Kučera, Petrů, Procházka, Balík (46. Pulkert) - Vaculík, Koukal (71. Novotný), Culek, Camara - Kalod (75. Hromek), Martan.

Rozhodčí: Makovička - Moudrý, Zlámal.

Sobotní odpolední dohrávka:

Opava - Karviná 3:0 (1:0)

Do zápasu vlétli domácí jako uragán a v první desetiminutovce si vytvořili tři gólové šance, ale ani jedna z nich neskončila za zády Kafky. Ani v patnácté minutě domácí na brankáře Karviné nevyzrály a z následného protiútoku mohli trestat hosté, ale ani jim štěstí nepřálo. Nadále platilo, že lepším týmem byla Opava, ale na gól se čekalo až do čtyřicáté třetí minuty. Po individuální akci předvedl chladnokrevné zakončení Halaška - 1:0. Do konce poločasu mohlo být ještě vyrovnáno, ale Knötigův pokus brankář Opavy schoval do svých rukavic.

Druhý poločas započal aktivitou Karviné, ale jejich slibné šance většinou ztroskotali na výborném Květoňovi, který stále držel čisté konto. V šedesáté minutě předvedl opět jeden ze svých výtečnýc zákroků a z následného protiútoku Opava udeřila podruhé. Uvíra našel Halašku, který hlavou zvýšil na 2:0. Po druhé obdržené brance hra hostí polevila a deset minut před koncem upravil skóre na konečných 3:0 Pospěch. Domácí Opava si zaslouženě připisuje tři body a hosté odjeli s prázdnou.