Zpět na » FNLiga » Vlašim otočila zápas s béčkem Sparty, Sokolov dal výprask Jihlavě

FNLiga - Vlašim otočila zápas s béčkem Sparty, Sokolov dal výprask Jihlavě

Vlašim otočila zápas s béčkem Sparty, Sokolov dal výprask Jihlavě © -

2

17.10. - Podařený obrat předvedli fotbalisté Vlašimi v zápase s béčkem Sparty. Během osmi minut otočili Blaničtí rytíři z 0:2 na 3:2 a zaslouženě si z Prahy odvezli tři body. V dalším zápase deklasoval Sokolov Jihlavu 5:1 a v posledním dopoledním sobotním zápase prohrál Zlín na půdě Třince 1:3.

Sparta B - Vlašim 2:3 (0:1)

Graffin do utkání vlétl ve velkém a již ve třetí minutě se do obrovské šance dostal obránce Daniel Nešpor, jenž ale tvrdou střelou v pokutovém území Pávka nepřekonal. Po následném rohovém kopu byl již Pávek v utkání poprvé překonán, ovšem balon do branky nezamířil, neboť jej včas odkopl obránce Süs. Hostující Vlašim byla v prvních deseti utkání rozhodně aktivnějším týmem. To nic ovšem nezměnilo na tom, že se do vedení dostala Sparta. Po faulu domácí zahrávali přímý volný kop a centrovaný balon Belaida hlavou do branky přesně umístil Lukáš Hejda - 1:0. Zhruba dvě minuty po inkasované brance se ke střele dostal vlašimský Průcha, ale mířil přesně na Pávka, který se střelou neměl problémy. V následujících minutách se dostávali do náznaků šancí jak domácí, tak i hosté, ale k nějakému vážnějšímu ohrožení jedné z branek nedošlo. Fotbalisté Graffinu se k zakončení sice dostávali, ale většinou mířili přesně na připraveného gólmana Sparty. Do velké šance se ve třicáté druhé minutě dostal Kalabiška. Ten se přes obránce Sparty dostal v pokutovém území tváří v tvář Pávkovi, ovšem k jeho smůle jej nepřekonal. Z následné dorážky byl domácí gólman v utkání již podruhé překonán, ale obránci domácího mužstva opět zachránili svůj tým. Zhruba za tři minuty se do velké šance dostal Vladimír Bálek, který využil chyby Sparty, ale balon se po jeho střele směřující do již prázdné branky zastavil na malém vápně. Ve třicáté osmé minutě přišla další obrovská šance hostující Vlašimi. Z dálky se do balonu opřel Křeček, ale jeho střela skončila na břevně Pávkovy svatyně. O minutu později se po centru dostal k zakončení Bálek, který hlavou trefil břevno a následná střela Kalabišky do prázdné branky mířila hodně nad. Vlašim se snažila co nejdříve vyrovnat, ale musela si také dávat pozor na domácí útočníky. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu podržel své mužstvo Toma, který skvěle vychytal Putze.

Deset minut po začátku druhého poločasu vyslal na branku Vlašimi střelu Petr Glaser, která skončila v jejím horním rohu - 2:0. Vlašim ale dokázala rychle snížit a následně i vyrovnat. V padesáté šesté minutě po průniku kapitána Pokorného snížil na 1:2 z pohledu Vlašimi Lukáš Křeček a o minutu později po Kalabiškově přihrávce vyrovnal Bálek - 2:2. Nejen, že Vlašim ze stavu 0:2 dokázala vyrovnat, ale dokonce se i dostala do vedení! V šedesáté třetí minutě se opět průnikem ukázal Kalabiška, jenž znovu našel v pokutovém území Vladimíra Bálka, který poslal Vlašim do vedení - 2:3. Vlašim na Strahově předvedla skvělý obrat. Další větší příležitost přišla až po delší době v osmdesáté druhé minutě, kdy se po Borákově přihrávce dostal do zakončení Vladimír Pokorný, ale Pávek jej vychytal a Vlašim svůj náskok již udržela a odváží si důležité tři body.

Statistiky zápasu:
Branky: 13. Hejda, 55. Glaser - 57., 63. Bálek, 56. Křeček. ŽK: Süs, Valíček, Třešňák - D. Nešpor. Diváci: 197.

Sestavy: Sparta B: Pávek - Valíček, Hejda, Sus, Smetana - Glaser, Sadikovič, Droppa, Belaid - Putz (70. J. Kadlec (87. Rýdl), Třešňák.

Vlašim: Toma - M. Nešpor, Kropík, Schuster, D.Nešpor - Průcha (83. Švamberg), Pokorný, Křeček, Vebr (76. Borák) - Bálek (89. Brožík), Kalabiška.

Rozhodčí: Královec - Hojsík, Štěrba.

Sokolov - Jihlava 5:1 (2:1)

Úvod zápasu patřil Sokolovu, který šel již ve čtvrté minutě do vedení zásluhou centrujícího Šmerdy a zakončujícího Petra Knakala - 1:0. Po vstřelené brance Sokolov dále hýřil aktivitou, ale postupem času se začali do zápasu dostávat i hosté. V desáté minutě utíkal sám na brankáře Sokolova Veselý, ale strážce domácí svatyně svůj tým podržel. V další šanci se ocitl domácí Nádeníček, ale míč napálil pouze do břevna. Ve dvacáté první minutě zahrávali domácí standartku a tu dokázal za záda Krajíčka prodloužit Knakal - 2:0. Baník kontroloval hru, ale hostům se stejně podařilo snížit zásluhou Tecla, který vymetl pavučinu domácí brány - 2:1. Víc hráči do konce prvního poločasu nestačili a spokojenější odcházeli do kabin domácí.

Hned v úvodu druhého dějství skóroval domácí Duchnič, ale rozhodčí viděli ofsajd a Sokolov si tedy musel na branku počkat do padesáté páté minuty, kdy přesně zakončil Vaněček, který si povodil hostující obranu - 3:1. O minutu později vyslal Vaněček do úniku Hanzlíka a ten se nemýlil - 4:1. Domácí zápas kontrolovali a hosté hrozili málo. Minutu před koncem zápasu upravil na konečných 5:1 Podrazký. Domácí tedy mohli slavit naprosto zasloužené tři body a pět gólů v soupeřově síti.

Branky:
4. a 21. Knakal, 55. Vaněček, 57. Hanzlík, 89. Podrazký - 36. Tecl. ŽK: Podrazký (Sokolov). Diváci: 1270.

Sestavy: Sokolov: Bertelman - Šmerda, Knakal, Studík, Hanzlík - Podrazký, Javorský, Pilař (79. Kura), Vaněček (89. Prchal) - Duchnič (84. Komberec), Nádeníček.

Jihlava: Krajíček - Da Silva (60. Tlustý), Kadlec, Gruber, Caha, Penc, Krutý (64. Šisler), Veselý (60. Vydra), Gába, Mešanovič, Tecl.

Rozhodčí: Paták, Jiřík, Šecová.

Třinec - Zlín 3:1 (1:0)

Domácí Třinec dominoval zápasu již od samého začátku a hosté se k ohrožení domácí brány dostávali pouze sporadicky. První vážnější ohrožení brány Zlína přišlo z kopaček Eismanna, ale jeho střelu brankář Zlína ještě zachytil. Ve dvacáté šesté minutě byl však krátký na pokus Szmeka, který výtečně zužitkoval Martinčíkův centr, který Kořínek pouze vyrazil - 1:0. Hosté však nerezignovali a bojovali dále, ale Třinec je k vyrovnání do konce poločasu nepustil.

Druhý poločas odstartoval velkou šancí Eismanna, kterému nebylo opět přáno, tentokrát trefil tyč. V padesáté třetí minutě zachránil Kořínek svůj tým, když nohama dokázal vyrazit pokus Matůše. Tescoma poté přitlačila a začala se čím dál více hnát za vyrovnáním, ale místo toho přišel gól Třince, který vstřelil Onuchukwa - 2:0. V osmdesáté třetí minutě dokonce zvýšil ten samý hráč na 3:0 a bylo po zápase. Hostujícímu celku se poté podařilo Žůrkem snížit na 3:1, ale více Zlín nestačil a Třinec si tak zaslouženě připisuje tři body.

Branky: 26.Szmek, 80. a 83. Onuchukwa - 85. Žůrek. ŽK: Martinčík, Matůš - Zbožínek. Diváci: 486.

Sestavy: Třinec: Lipčák - Martinčík, Kuděla, Chlebek, Hupka - Malíř, Hanus (75. Adaszek), Ceplák, Eismann - Matůš (66. Onuchukwa), Szmek.

Zlín: Kořínek - Malchárek, Kroča, Zbožínek (K), Jelínek - Lukaštík, Vozábal (9. Bačík), Görner, Novák (60. Pazdera) - Žůrek, Šmahaj.

Rozhodčí: Býma - Gallo, Santarius.