Zpět na » FNLiga » Předehrávky 12. kola druhé ligy: Dukla prohrála s Mostem, Vítkovice podlehly Hlučínu

FNLiga - Předehrávky 12. kola druhé ligy: Dukla prohrála s Mostem, Vítkovice podlehly Hlučínu

Předehrávky 12. kola druhé ligy: Dukla prohrála s Mostem, Vítkovice podlehly Hlučínu © -

5

16.10. - Páteční předehrávky dvanáctého kola druhé ligy nabídly zajímavý souboj posledních Vítkovic se čtrnáctým Hlučínem, zápas dopadl lépe pro Hlučín, který dokázal Vítkovice porazir rozdílem tří branek. Ve druhém zápase Dukla podlehla na domácí půdě Baníku Most.

Vítkovice - Hlučín 1:4 (0:2)

Začátek zápasu patřil domácím Vítkovicím, ale Hesek nedokázal míč usměrnit do sítě. Ovšem postupem času se lepším týmem stával Hlučín a ve dvacáté sedmé minutě to potvrdil krásně umístěnou střelou Petr Žižka - 0:1. To hostům nestačilo a nadále se tlačili do zakončení a povedlo se. Ve třicáté druhé minutě neudržel Václík míč v rukavicích a do prázdné brány jej uklidil Marek Čelůstka - 0:2. Slušný fotbal v prvním poločas tímto výsledkem i skončil.

Druhý poločas sice začal šancí Hlučína, ale ve čtyřicáté sedmé minutě snížil Motyčka - 1:2. Poté hráči Vítkovic značně oživli a snažili se ještě skóre otočit. Vyrovnat mohl Klimek, ale brankář Kosmál Hlučín podržel. Z následné akce hosté svůj náskok zvýšili. Rychlý brejk otáhl do gólového zakončení Sokol - 1:3. A bylo hotovo. Domácí byli sraženi na kolena a zápasu dominovali hosté. Tíhu porážky neunesli Sládek a Cverna, kteří byli v sedmdesáté osmé minutě vyloučeni. Tuto přesilovku dokázali hosté využít ještě v jeden gól, který vstřelil Prokeš - 1:4. A hosté zaslouženě slavili. Za to domácí si mohou zoufat, jsou totiž se čtyř bodovým ziskem stále poslední.

Statistiky zápasu:
Branky:
47. Motyčka - 27. Žižka, 32. Čelůstka, 65. Sokol, 80. Prokeš. Bez ŽK. ČK:Sládek, Cverna (oba Vítkovice). Diváci: 390.

Sestavy: Vítkovice: Vaclík - Sládek, Cverna, Jungman (34. Klimek), Švestka, Hesek (65. Hritz), Motyčka, Bednář, Reinberk, Mikulenka, Mach (87. Lokša).

Hlučín: Kosmál - Bogdaň, Drozd, Žižka (57. Dobeš), Prokeš (85. Vlček), Javorek, Sokol (76. Zelinka), Juřátek, Dohnálek, Čelůstka, Hrtánek.

Rozhodčí: Mikel - Tacina, Szarowski.

Dukla - Most 0:2 (0:1)

Most byl od začátku aktivnější a hned v páté minutě poslal Rosendo centr do vápna a nabíhající Hora jej uklidil do sítě Dukly - 0:1. I po vstřelené brance byl Most lepším týmem a domácí Dukle se nedařila kombinace. První šance Dukly přišla po dvanácti minutách hry, ale po obejití brankáře Palečka trefil Vrána pouze dobře stojícího Hoffmanna. Poté se domácí dostali do hry a soupeře dokázali přitlačit na jeho obrané polovině, ale k vyrovnání jejich tlak nevedl a první poločas tedy vyhráli hosté.

Druhý poločas nabídl něco podobného, domácí se snažili vyrovnat, ale to se nedařilo. Čím více postupoval čas, domácí otevírali obranu a jednoho takového okénka využil v sedmdesáté třetí minutě Petr Loos a zvýšil na 2:0 pro Baník Most. V závěru zápasu si hosté tento náskok pohlídali i přesto, že byl vyloučen právě střelec druhé branky a Dukla prohrála další domácí zápas, tentokrát 0:2.

Branky:
5. Hora, 73. Loos. ŽK: Vorel - Lafrance, Hoffmann. ČK: Loos (Most). Diváci: 285.

Sestavy: Dukla: Svoboda - Kučera, Pospíšil (68. Mikula), Hanousek (56. Kokoška), Vorel - Berger, Svatonský, Macháček (46. Hašek), Malý - Bayer, Vrána.

Most: Paleček - Fleišman, Knakal, Hoffman, Bělousek (87. Tonev) - Da Silva, Rosendo, Loos, Hora (90. Sigmund) - Boutasgount (46. Franěk), Lafrance.

Rozhodčí: Hrubeš - Mencl, Koval.