Zpět na » FNLiga » Ohlédnutí za nedělními zápasy druhé ligy

FNLiga - Ohlédnutí za nedělními zápasy druhé ligy

Ohlédnutí za nedělními zápasy druhé ligy © -

2

12.10. - V neděli mělo jedenácté kolo druhé fotbalové ligy na programu pět zápasů a my se k nim dnes prostřednictvím tohoto článku vrátíme.

Karviná - Žižkov 0:2 (0:0)

První půl hodina hry moc vzruchu nepřinesla, oba týmy spíše bojovali s velmi podmáčeným terénem a většinou nakopávané míče v pohodě sbírali stopeři. Poté však přišla šance Karviné, ale Pontus z dobré pozice napálil míč jen do připraveného Hrušky. Do poločasu se ještě ve dvou šancích zjevil Ficek, ale ani jednou se netrefil a do kabin se odcházelo za stavu 0:0.

Druhá půle také začala šancí domácích, ale Opic zamířil až příliš vysoko. V padesáté osmé minutě se ocitl v šanci hostující Kalod a nemýlil se - 0:1. Domácí byli opařeni a nemohli se dostat zpět do zápasu. Čtvrt hodiny před koncem poločasu dokonal dílo zkázy pro Karvinou zakončující Koukal - 0:2. Domácí se snažili, ale bohužel hostující obrana byla pozorná a zápas tedy skončil výhrou Žižkova.

Statistiky zápasu:
Branky:
58. Kalod, 75. Koukal. ŽK: Slončík, Ficek - Culek, Procházka, Kučera, Zengue, Hruška. Diváci: 2196.

Sestavy: Karviná: Kafka - Jursa, Suchý (43. Ciku), Hoffmann, Čeman (78. Milosavljev) - Ficek, Slončík, Pavlík, Knötig - Pontus (70. Mišinský), Opic.

Žižkov: Hruška - Procházka, Petrů, Kučera (86. Šťastný), Balík - Vaculík, Koukal, Culek, pubert (69. Zengue) - Kalod, Martan (90. Straka).

Rozhodčí: Bílek - Košec, Koval.

Vlašim - Ústí nad Labem 1:2 (0:2)

V úvodu zápasu se hrál vyrovnaný fotbal a výraznější šance se diváci dočkali v šesté minutě, kdy Bálek vystartoval na rozehrávajícího brankáře Nováka, který málem nahrál Bálkovi na gól. Ostrostřelci domácího celku chyběli pouze centimetry, aby dosáhl na nepřesný odkop hostujícího brankáře. Ve dvacáté minutě zahrál dle názoru sudího rukou ve vápně Kropík a Ústí kopalo penaltu, kterou zkušeně proměnil Valenta - 0:1. Vlašim se ihned snažila vyrovnat a mohlo se to podařit Bálkovi, který však trefil hlavou pouze tyč. Poté Ústí zatlačilo Vlašim na jeho polovinu a domácí se ne a ne dostat na polovinu soupeře. A ve třicáté páté minutě přišel centr Ondráčka, na který si naskočil Džuban a zvýšil náskok hostí - 0:2. Poté mohl snížit povedenou ranou Pokorný, ale Novák svůj tým podržel parádním zákrokem. Do konce první půle mohli hosté zvýšit n a3:0, ale nadějný brejk ztroskotal na Tomovi.

Druhý poločas začala Vlašim aktivněji, ale řadou nepřesností se Vebr a spol. připravovali a šance. V padesáté druhé minutě však našel Vebr Bálka, který prodloužil na Brožíka, který ovšem svou šanci neproměnil. V padesáté páté minutě se domácí přeci jen dočkali. Přímý kop zakroutil do sítě hostující brány Pokorný - 1:2. Domácí ožili, ale hosté se pozorně bránili. V šedesáté druhé minutě však hostující obraně pláchl Bálek, ale svůj samostatný nájezd nedokázal proměnit. Jak šel čas, domácí se tlačili stále více do útoku a hosté hrozili především z rychlých brejků. V sedmdesáté deváté minutě jeden brejk málem přetavil v gól Ondráček, ale Toma Vlašim podržel. V závěru zápasu trefil ještě jeden z vlašimských hráčů tyč, ale více již Vlašim nestihla a podlehla svému soupeři 1:2. Vlašim sice byla v závěru blízko vyrovnání, ale body si bohužel odvážejí hosté.

Branky: 55. Pokorný - 20. Valenta (z pen.) 35. Džuban. ŽK: Pimpara, Hyčka (oba Ústí). Diváci: 1120

Sestavy Vlašim: Toma - Nešpor M., Kropík, Nešpor D., Vebr (82. L. Dvořák) - Průcha, Pokorný, Křeček, Borák (24. J. Veselý) (70. Stejskal) - Brožík, Bálek.

Ústí n. L.: Novák - Markytán, Džuban, Valenta, Benčík, Volek (88. Franc), Šmrha, Dvořák, Jindráček (80. Rudnytskyy), Hyčka (65. Pimpara), Veverka.

Rozhodčí: Hrubeš - Mencl, Jiřík.

Hradec Králové - Opava 2:1 (0:1)

V zápase těchto dvou celků byl k vidění oboustranně útočně laděný fotbal a domácí Hradec poslal do vedení v desáté minutě Dvořák, ale rozhodčí Kovařík byl toho názoru, že branky bylo dosaženo z ofsajdového postavení a branku neuznal. Další šance se zrodila po půlhodině hry, ale hostující Pospěch bránu z malého vápna přestřelil. V poslední minutě první půle odkopl míč na roh jeden z domácích hráčů a z následného centru poslal Opavu do vedení Cigánek - 0:1.

Do druhého poločasu nevstoupili hráči Hradce vůbec dobře. Místo snahy vyrovnat se tým “votroků“ na hřišti hledal a vůbec nebyl nebezpečný. Hosté však nedokázali své šance využít a domácí se pomalu ale jistě dostávali do zápasu. V šedesáté osmé minutě dokonce padl gól. Na roh Fischera si naskočil Němeček - 1:1. V sedmdesáté čtvrté minutě byl jasně faulován Fischer a rozhodčí nařídil pokutový kop, který zkušeně proměnil Černý a dokonal parádní obrat skóre - 2:1. V závěru zápasu uviděl hostující Kiša červenou kartu a domácí si svůj náskok již pohlídali a zvítězili 2:1.

Branky:
68. Němeček, 74. Černý (z pen.) - 45. Cigánek. ŽK: Hochmeister - Nepožitek, Čáp, Wirth, Cigánek. ČK: Kiša. Diváci: 1351.

Sestavy: Hradec Králové: Lindr - Karal (19´ Němeček), Wozniak, Kasálek - Pilař, Fischer, Hochmeister, Janoušek (54´ Rezek), Poděbradský - Černý (84´ Nemček), Dvořák.

Opava: Květoň - Mezlík, Uvíra, Wirth, Čáp, Nepožitek (83. Halaška), Cigánek, Horka (86. Neubert), Kiša, Schaffarzik, Pospěch.

Rozhodčí: Hrubeš - Novák, Kovařík T.

Most - Čáslav 1:1 (0:1)

Hned v úvodu zápasu se hosté prezentovali velmi ofenzivní hrou a málem jim to přineslo ovoce již v sedmé minutě, ale Okleštěk rozvlnil pouze boční síť domácí svatyně. Na druhé straně zahrozil Hora, ale jeho pokus zablokovala hostující obrana. V patnácté minutě se dostal k míči opět hostující Okleštěk a tentokrát se nemýlil - 0:1. Domácí po inkasované hře polevili a jejich hra byla dosti nepřesná. Ovšem před poločasem mohl snížit Loos, ale hosty podržel výtečným zákrokem Valeš.

Ve druhém dějství se hra domácího celku hodně zlepšila a vyrovnání bylo blízko. Nejblíže k němu měl v padesáté minutě Hofmann, ale ten v klíčovém momentě uklouzl. O pět minut později zaskočil brankáře Mostu na brankové čáře jeden ze stoperů a pokračovalo se za stavu 0:1. Most se snažil vyrovnat, ale hosté se prezentovali výtečnou defenzivou. Již vše nasvědčovalo remíze, ale v nastavení přiťukl míč Tonev na Knakala, který vyrovnal na konečných 1:1.

Branky:
90. Knakal - 15. Okleštěk. ŽK: Andrei, Tonev, Fleišman, Hofmann - Okleštěk, Haniak, Klučiar, Kotrba. Diváci: 985.

Sestavy: Most: Paleček - Knakal, Lafrance, Běloušek (81. Tonev), Fleišman - Andrei, Hofmann, Franěk (70. Frnoch), Rosendo - Hora, Loos. Trenér: Aňon.

Čáslav: Valeš - Kotrba, Brezinský, Skoupý, Klučiar - Kotyza (78. Dobal), Brunclík, Haniak, Kunášek - Oklešťěk (86. Markovič), Fikejz. Trenér: Frťala.

Rozhodčí: Ochotnický - Zlámal, Štěrba.

Hlučín - Sokolov 0:0

Vyrovnaný zápas skončil zaslouženou remízou 0:0.