Zpět na » FNLiga » Vlašim přejela Žižkov, Vítkovice poprvé vyhrály

FNLiga - Vlašim přejela Žižkov, Vítkovice poprvé vyhrály

Vlašim přejela Žižkov, Vítkovice poprvé vyhrály © -

3

04.10. - Nedělní zápasy uzavřely desáté kolo druhé ligy. V dopoledním zápase zajížděl nováček soutěže z Vlašimi na Žižkov a domácí by raději tento zápas nehráli, protože utrpěli ostudný debakl 0:4. Velkou radost naopak mohli mít fotbalisté Vítkovic, kteří se dočkali první letošní výhry. Vítkovice vyhrály nad Jihlavou v poměru 3:2.

Žižkov - Vlašim 0:4 (0:3)

Vlašim utkání v Praze nezačala vůbec špatně. Už ve čtvrté minutě totiž po centru Vladimíra Bálka hlavou nastřelil břevno Daniel Nešpor. V prvních deseti minutách sice Viktoria Žižkov zahrávala tři rohové kopy, ovšem do nějakého většího ohrožení Tomovy branky se nedostali. Graffin se v Praze snažil být aktivní a to neslo své ovoce. Ve třinácté minutě dostal do potíží vlašimský útočník Jan Kalabiška žižkovského stopera Jiřího Petrů a následnou střelou v pádu překonal domácího gólmana Hrušku - 0:1.O deset minut později přišlo pro Žižkov další K.O., když po rychlém brejku přesně zacílil kanonýr Bálek - 0:2. O čtyři minuty později přišlo další navýšení skóre! Domácí mužstvo opět zbytečně ztratilo balon a Jaroslav Borák v pokutovém území překonal Hrušku - 0:3. Ve dvacáté deváté minutě se do zakončení dostal Ondřej Průcha, ale ani jedna z jeho střel se neujala.Tříbrankový náskok si hosté v poklidu hlídali až do přestávky.

Zpočátku druhé půle se hra Žižkova o něco zlepšila, ale postupem času v zápase opět dominovala Vlašim. Domimanci hostí umocnil gólem čtvrt hodiny před koncem Bálek - 0:4. Zhruba o minutu později se opět do šance dostali vlašimští, ale Jan Kalabiška trefil tyč Hruškovy brány. Do konce zápasu se již nic důležitého nestalo, a Vlašim na Žižkově zvítězila 4:0.

Statistiky zápasu:
Branky: 13. Kalabiška, 23., 76. Bálek, 27. Borák. ŽK: J. Novák, Pulkert - Kalabiška. Diváci: -

Sestavy: Žižkov: Hruška - Šťastný, Petrů, Procházka, Balík - Vaculík (46. Hromek), J. Novák, Pulkert, Zengue (46. Koukal) - Kalod, Martan.

Vlašim: Toma - M. Nešpor, Kropík, D. Nešpor (71. Švamberk), Vebr - Borák, Pokorný, Křeček, Průcha (84. Brožík) - Kalabiška (77. L. Dvořák), Bálek.

Rozhodčí: Benedikt - L. Novák, Teuber.

Ústí nad Labem - Hlučín 2:0 (1:0)

Favorizovanému domácímu celku se málem nevydařil vstup do zápasu. Do úniku se hnal Petr Bogdaň, obstřelil Nováka, ale trefil pouze tyč. Stoprocentní šanci měl na druhé straně domácí Karlík. Po přihrávce Benčíka zakončil jen do ležícího Kosmála a dožadoval se odpískání gólu, ale rozhodčí neviděl míč celým objemem za brankovou čarou. V sedmnácté minutě poslal hezký centr dopředu Zdeněk Volek, Martinu Jindráčkovi však scházel k zakončení jen kousek. Ve dvacáté páté minutě udeřilo Ústí. Na roh Benčíka si naskočil Jaroslav Šmrha, který si připsal svůj první ligový gól v kariéře. Poté na vápně manévroval Jan Martykán, ale prováhal vhodnou příležitost ke střele. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 1:0.

Start do druhé půle se vydařil domácím. V první šanci se zjevil Jindráček, jehož křižná střela minula bránu Kosmála. V padesáté minutě nahrál Jan Martykán nabíhajícímu Hyčkovi, ten ale ztroskotal na Kosmálovi. Poté ale Ústí přestalo hrát a přenechalo iniciativu soupeři, ten si ale nedokázal vypracovat žádnou výraznější příležitost. V závěru zápasu tedy udeřili domácí. V osmdesáté první minutě zvýšil na 2:0 Veverka a pojistil domácím tři body.

Branka: 25. Šmrha, 81. Veverka. ŽK: Karlík - Švrček, Bogdaň, Honka, Drozd. Diváci: 816.

Sestavy: Ústí n. L.: Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Dvořák (K) (67. Franc) - Volek (86. Rudnytskyy), Martykán, Šmrha, Benčík - Karlík (72. Veverka), Jindráček.

Hlučín: Kosmál - Dohnálek, Bogdaň (84. Javorek), Švrček, Drozd (K) - Žižka (46. Dzierzega), Javorek, Kovář, Dobeš - Honka (77. Vlček), Sokol.

Rozhodčí: Ardeleánu - Pospíšil, Štěrba.

Vítkovice - Jihlava 3:2 (3:1)

Vítkovice se dočkaly první podzimní výhry a to i přesto, že do zápasu vstoupili špatně. V jedenácté minutě totiž našel krásně Šisler útočníka Mešanoviče, který lehkou střelou přesně k tyči poslal Vysočinu do vedení 0:1. Po vedoucí brance se hra Vysočiny zhoršila a přišel obrat v podání Vítkovic. Nejprve vyrovnal ve dvacáté minutě Hesek - 1:1. Ve třicáté osmé minutě poslal domácí do vedení Reinbek - 2:1. Minutu před poločasovou přestávkou dokonal obrat druhým zásahem Reinbek - 3:1.

Úvod druhé půle přinesl menší nápor Jihlavy, která zásluhou Mešanoviče snížila na 3:2. Hosté tlačili spupeře i nadále, ale již bez vyložených šancí a domácí obrana odvedla dokonale svojí práci. Vítkovice se tedy dočkaly svojí první letošní výhry, ale na odpoutání ze dna tabulky to nestačí.

Branky:
20. Hesek , 38. a 45. Reinberk- 11. a 47. Mešanovic. ŽK: Reinberk, Jungman, Hesek, Motyčka - Penc, Kadlec. Diváci: 250.

Sestavy: Vítkovice: Vaško - Sládek (84. Plešek), Cverna, Jungman (90. Krása), Švestka, Hesek (73. Hritz), Motyčka, Bednář, Reinberk, Mikulenka, Mach.

Jihlava: Winter - Tlustý (46. Gabriel), Penc, Kadlec, Karlík - Veselý, Gába (56. Lovětínský), Šisler, Vydra - Mešanovic, Tecl (74. Simr).

Rozhodčí: Hájek - Chytil, Santarius.

Čáslav - Dukla 2:1 (1:1)

I přesto, že se utkání nevyvíjelo podle představ fotbalistů Čáslavi, protože od desáté minuty prohrávali gólem Kulvajta, se dokázali vzepřít a nakonec zvítězit 2:1, když se o vyrovnání zasadil Markovič. Obrat dokonal dvacet pět minut před koncem Kunášek - 2:1.