Zpět na » FNLiga » Ohlédnutí za sobotními zápasy druhé ligy

FNLiga - Ohlédnutí za sobotními zápasy druhé ligy

Ohlédnutí za sobotními zápasy druhé ligy © -

4

03.10. - Sobota nabídla hned čtyři zápasy desátého kola druhé fotbalové ligy. V nich dokázal Zlín vyloupit stadion Sokolova, Sparta B selhala doma s Karvinou, Hradec remizoval v Třinci a Most utrpěl debakl v Opavě.

Sokolov - Zlín 0:2 (0:0)

V úvodu zápasu se žádná větší šance na hřišti neurodila a hra se odehrávala spíše ve středu hřiště. Oba celky zdobila především pevná defenziva. Jako blesk z čistého nebe se zrodila šance Sokolova ve čtrnácté minutě. Čupr napřáhl z dálky, střela před Kořínkem skočila a nadělala mu obrovské problémy. Odražený míč se dostal k volnému Dejmkovi, který byl ale brankáři příliš blízko a neprostřelil jej. Zlínští poprvé výrazněji zahrozili ve dvacáté páté minutě, když parádní střela Vozábala z přímého kopu jen těsně přeletěla břevno sokolovské branky. Podobně skončila na druhé straně i střela Vaněčka, který pálil po rohovém kopu. Postupem času se domácí tlačili stále více na polovinu soupeře, ovšem bez náznaku šance. Do konce první půle se již žádná velká šance neurodila a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu.

I po změně stran se odehrávala spíše taktická bitva. Žádný tým se nechtěl dopustit chyby a bylo vidět, že se potkala velmi vyrovnaná mužstva. Diváci se dlouhou dobu nedočkali ani žádné zajímavější situace. Až šedesáté minutě se vytáhl domácí gólman Zdeněk Zacharda, který na brankové čáře výborně zasáhl proti nebezpečné hlavičce Zbožínka. Hostující brankář dlouho zasahovat nemusel, prověřil ho až v šedesáté sedmé minutě Nádeníček, ale s jeho pokusem si Kořínek poradil snadno. V sedmdesáté minutě udeřili hosté. Filip Novák po levé straně utekl obráncům, vnikl do pokutového území a předložil míč střídajícímu Lukáši Pazderovi. Pro dobře naběhnutého záložníka Zlína již nebyl problém z malého vápna překonat Zachardu - 0:1. Po inkasovaném gólu se aktivita domácího celku příliš nezvýšila a hosté přidali v osmdesáté třetí minutě druhou branku. Žůrek se prohnal kolem domácího stopera a pojistil tři body Zlína - 0:2. V závěru mohl tentýž hráč zvýšit na 3:0 pro hosty, ale tentokrát se neprosadil. Zlín si tedy odváží ze hřiště Sokolova tři body za výhru 2:0.

Statistiky zápasu:
Branky: 70. Pazdera, 83. Žůrek. ŽK: Kroupa, Šrom, Gömer, Malchárek. Diváci: 1920.

Sestavy: Sokolov: Zacharda - Šmerda, Knakal, Kura, Čupr - Podrazký (70. Habai), Čada, Pilař, Vaněček (82. Hanzlík) - Nádeníček (76. Duchnič), Dejmek.

Zlín: Kořínek - Malchárek, Kroča, Zbožínek, Jelínek - Šrom (58. Pazdera), Vozábal, Görner, Novák (89. Elšík)- Žůrek, Kroupa (82. Bačík).

Rozhodčí: Matějek - Pelikán, Peřina.

Opava - Most 4:2 (1:0)

Utkání odehrávané před prázdnými tribunami nabídlo první vážnější šanci až ve dvacáté druhé minutě. A hned z toho byl gól. Čápova tečovaná střela skončila za zády zkoprněného brankáře hostí - 1:0. Zasloužené vedení domácího celku oslavovali i jeho fanoušci, kteří stáli před stadionem. Opava mohla jít do dvoubrankového vedení, ale šance Cigánka gólem neskončila. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:0.

Druhý poločas přinesl vyrovnání v padesáté první minutě. Hosté podnikli rychlý brejk a Loos vyrovnal - 1:1. Tento stav však dlouho nevydržel. V padesáté čtvrté minutě byl faulován Halaška a nařízenou penaltu proměnil Pospěch - 2:1. To hosty mírně utlumilo a Opava měla opět převahu. Tu dokázal ve třetí branku přetavit Nepožitek - 3:1. V šedesáté šesté minutě mohl snížit Andrei, ale jeho hlavička skončila těsně nad brankou Nováka. V šedesáté osmé minutě zlomil veškerý odpor Mostu Cigánek, který upravil na 4:1. Hosté již v závěru pouze snížili zásluhou Hory - konečných 4:2.

Branky: 22.Čáp, 54.Pospěch, 61.Nepožitek, 69.Cigánek - 51. Loos, 84. Hora. ŽK: Zapletal, Uvíra, Cigánek - Lafrance, Frnoch, Paleček, Andrei, Tonev.

Sestavy: Opava: Novák - Uvíra, Cigánek, Horka, Čáp - Schaffartzik, Nepožitek (75. Kiša), Wirth, Zapletal - Halaška (89. Pomp), Pospěch (86. Neubert).

Most: Paleček - Knakal, Hofmann, Rosendo, Frnoch - Loos, Běloušek, Franěk, Sigmund - Hora, Lafrance (77. Tonev).

Rozhodčí: Mikel - Večeřa, Dobrovolný.

Sparta B - Karviná 0:3 (0:1)

Po úvodním oťukávání jako první zahrozili domácí a hned mohli jít do vedení. V šesté minutě sklepl Putz balon přesně Jiroušovi, jehož střela orazítkovala tyč hostující svatyně. V další šanci byl Folprecht, který hledal lobem nabíhajícího Putze, před kterým hostující zadáci odvrátili balon na poslední chvíli do zámezí. Z ničeho nic pak přišla branka hostí. Ve dvacáté páté minutě napřáhl z dobrých dvaceti metrů Mišinský a přesnou střelou poslal svůj tým do vedení - 0:1. Několik minut před koncem prvního poločasu mohl karvinské vedení zvýšit Opic, jehož střela jen těsně minula břevno branky Sparty. Srovnat skóre mohl v nastaveném čase první půle Putz, centr Divíška však netrefil dobře a branku vůbec neohrozil.

Ve druhém dějství se mladí sparťané snažili dostat svého soupeře pod tlak, ale hostující obrana pracovala spolehlivě a domácí hráče k ohrožení své branky pouštěla velmi málo. Dvě stovky diváků na Strahově tak i nadále sledovaly stejný obrázek. Sparťané si vytvářeli platonický tlak, do větších šancí se však nedostávali. Karviná naopak stále hrozila z brejků. Po jednom takovém skončila tečovaná Milosalvjevova střela těsně vedle branky. Tento hráč s krkolomným jménem se nakonec dočkal patnáct minut před koncem zápasu, kdy dorazil do sítě míč po rohovém kopu - 0:2. Jiskřičku naděje mohl pro své spoluhráče v osmdesáté minutě vykřesat Belaid, jeho hlavičku ale na brankové čáře zastavil Knotig. Pět minut před koncem se k zakončení dostal Putz, jeho střela ale těsně minula karvinskou branku. Sparťanský zmar dokonal v poslední minutě Pontus, jenž převzal přihrávku od střídajícího Tchami a v klidu potřetí překonal Švengera - 0:3. Sparta tedy nakonec podlehla po dobrém výkonu krutě 0:3.

Branky: 26. Mišinský, 74. Milosavljev, 90. Pontus. ŽK: Belaid, Krč, Glaser - Mišinský, Pontus. Diváci: 215.

Sestavy: Sparta B: Švenger - Smetana, Hejda, Sus, Kuncl - Divíšek (46. Glaser), Droppa, Folprecht, Belaid - Jirouš (32. Krč), Putz.

Karviná: Kafka - Hoffmann, Knotig, Čerman, Pavlík - Opic, Jursa, Mišinský, Pontus - Staš, Milosavljev (86. Tchami).

Rozhodčí: Jílek - Ubias, Urban.

Třinec - Hradec Králové 1:1 (0:1)

Úvod zápasu přinesl spíše boj o střed pole a na první šanci se čekalo do dvacáté druhé minuty. Doležal se obtočil kolem obránce, ale místo střely, která by nadělala brankáři hodně problémů, sebou plácl o zem a dožadoval se nesmyslné penalty. Poté přebrali iniciativu hosté a ve čtyřicáté druhé minutě šel Hradec do vedení. Poděbradský odcentroval přesně k Černému, který poslal hlavou z malého vápna hosty zaslouženě do vedení - 0:1. Domácí se na vyrovnání nevzmohli a poločas tedy skončil výhrou Hradce.

Ve druhém poločase přidali domácí na obrátkách, ale k vyrovnání to nespělo. Poté však aktivita Třince upadla a hosté si svůj náskok hlídali. V sedmdesáté čtvrté minutě mohl dokonce poslat hosty do dvoubrankového vedení Janoušek, ale ten posla míč nad bránu. O dvě minuty později přišel trest. Nádhernou kombinaci Třince zakončil Eismann - 1:1. Vyrovnávací gól domácí nakopl a v zápětí mohl Eismann poslat svůj tým do vedení, ale sám před brankářem Lindrem ztroskotal. Tři minuty před koncem se opět blýskl Lindr, který vyrazil vynikající pokus Ebuse. Hosté si nakonec odvezli bod a domácí mohli litovat neproměněných šancí v závěru zápasu.