Zpět na » FNLiga » Ústí letos poprvé padlo

FNLiga - Ústí letos poprvé padlo

Ústí letos poprvé padlo © -

7

27.09. - Fotbalisté Ústí nad Labem poznali v devátém kole poprvé jak chutná hořkost porážky v letošním ročníku druhé ligy. Dosavadní lídr tabulky padl na hřišti Karviné 0:2. V neděli se hráli i další dva zápasy devátého kola.

Karviná - Ústí nad Labem 2:0 (0:0)

Do duelu s lídrem tabulky vstoupila lépe Karviná a již v deváté minutě se mohl prosadit Pontus, ale gólovou radost mu překazil vynikajícím zákrokem Novák. O deset minut později se mohlo měnit skóre opět, ale hlavička Pimpary neměla patřičnou razanci. Na šance tedy 1:1, ale na góly 0:0. To se snažil změnit hostující Karlík, ale jemu chyběl krok, aby zakončil do odkryté svatyně Karviné. Domácí nechtěli zůstat po zadu a zahrozili Opicem, ale i tentokrát Ústí podržel výtečný Novák. Hra se přelévala ze stany na stranu a divákům se fotbal musel líbit, protože další gól měl na noze hostující Volek, ale ten nedokázal z hranice penalty propálit Kafku. Poté opět zahrozili domácí a Pontusův pokus zastavila tyč. První poločas tedy nabídl spoustu zajímavých situací a nikdo by se asi nedivil, kdyby na světelné tabuli svítilo 3:3, ale brankáři obou celků ukázali proč jsou ve svých týmech jedničkami.

Druhý poločas nabídl obdobný obrázek, jako poločas první. Již ve čtyřicáté sedmé minutě mohli skórovat hosté, ale tyče měl dobře postavené i Kafka. Toho mohli hosté litovat. V padesáté druhé minutě našel Hoffmann přesným centrem Opice, který poslal domácí do vedení - 1:0. Jen o sedm minut později postupoval Opic sám na Nováka, který domácímu střelci zmenšil úhel a tím znemožnil Opicovi přesné zakončení. V šedesáté první minutě mohl vyrovnat Karlík, ale ze čtyř metrů míč do sítě nedostal. Poté se hra konečně trochu zklidnila a domácí svůj náskok kontrolovali a Ústí nepouštěli do žádné šance. Čím více se blížil konec zápasu, snažilo se Ústí vrhnout vše do útoku, ale obrana Karviné působila velmi pozorně. Domácí naopak využili otevřeného okénka v obraně hostí a v nastaveném čase upravil na konečných 2:0

Statistiky zápasu:
Branky: 52. Opic, 90+1. Ficek. ŽK: Ficek - Karlík. Diváci: 2348.

Sestavy: Karviná: Kafka - Hoffmann, Čeman, Staš, Knotig - Jursa, Pavlík, Ficek, Mišinský (82. Látal)- Opic, Pontus (67. Milosavljev).

Ústí n.L.: Novák - Hyčka (72. Jindráček), Džuban, Valenta, Pimpara - Volek, Martykán, Šmrha, Franc (63. Rudnytsky) - Karlík, Veverka.

Rozhodčí: Možíš - Kordula, Dobrovolný.

Čáslav - Sokolov 0:1 (0:0)

Úvod zápasu se lépe vydařil hostujícímu celku, ale ani po sérii tří rohů se do žádného většího ohrožení branky Zenitu nedostali. Postupem času tedy iniciativu převzali domácí, ale ani ti si nedokázali vypracovat žádnou gólovou šanci. Ovšem ani domácím nevydržela aktivita moc dlouho a slušně zaplněné ochozy stadionu viděli spíše boj ve středu hřiště stále bez nějaké vážnější akce. Právě proto se snad ani nemůžeme divit, že první poločas skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas nabídl hned ve čtyřicáté deváté minutě šanci a z ní padl i gól. Po přímém kopu překonal krásnou hlavičkou brankáře Zenitu Nádeníček - 0:1. Inkasovaná branka domácí tým srazila a hosté mohli v padesáté druhé minutě vést zásluhou Dejmka, ale ten ve stoprocentní šanci zamířil bohužel pro Sokolov nad. Tato šance domácí probrala a ti začali svého soupeře tlačit, ale Zenitu scházel především větší důraz v osobních soubojích před vápnem Sokolova, který svůj hubený náskok pohlídal až do závěrečného hvizdu.

Branky:
49. Nádeníček. Bez ŽK. Diváci: 865.

Sestavy: Čáslav: Valeš - Haniak, Nitrianský, Vít, Kotrba, Brunclík, Fikejz (54. Dubský), Markovič, Dobal, Okleštěk (75. Holub), Kotyza (61. Kunášek).

Sokolov: Zachrda - Knakal, Kura, Podrazký, Kaplan, Vaněček (79. Habai), Dejmek, Nádeníček (83. Duchnič), Pilař (89. Sudík), Čupr, Javorský.

Rozhodčí: Hrubeš - Novák, Moudrý.

Hradec Králové - Sparta B 1:0 (1:0)

V zápase jasně favorizovaný Hradec mohl jít do vedení již v patnácté minutě, ale hlavičku Kasálka zastavil v cestě do sítě Pávek. O patnáct minut později zahrával Kasálek přímý kop a jeho dělový pokus jen lízl tyč branky Sparty. Velké štěstí hostů. Ve třicáté deváté minutě vyslal Poděbradský krásnou přihrávku směrem k Dvořákovi, který se své šance nezalekl a pohodlně poslal domácí zaslouženě do vedení - 1:0. Vstřelené branka domácí neodradila od další snahy, ale do konce prvního poločasu se již síť ani jedné branky nerozvlnila.

Ve čtyřicáté osmé minutě mohl vedení Hradce navýšit aktivní Poděbradský, ale jeho pokus málem rozpůlil břevno. Sparta vstoupila do druhého dějství rozpačitě a její hru poznamenávali nepřesnosti. Mezi padesátou sedmou a šedesátou první minutou pořádala obrana Sparty den otevřených dveří a jen s velkým štěstím neskončila ani jedna ze tří šancí Hradce gólem. Sparta si svou první šanci schovávala na šedesátou osmou minutu. Putzův centr směřoval na Belaida, ale před ním naštěstí míč odklidil do zámezí jeden z navrátivších se obránců. Ve zbytku zápasu si Hradec vedení vzít nenechal a nakonec zvítězil usouženě 1:0.