Zpět na » FNLiga » Zlín přestřílel Vlašim, Jihlava nedala gól a remizovala 0:0

FNLiga - Zlín přestřílel Vlašim, Jihlava nedala gól a remizovala 0:0

Zlín přestřílel Vlašim, Jihlava nedala gól a remizovala 0:0 © -

5

26.09. - Zlín dokázal v předehrávce devátého kola druhé ligy přestřílet na hřišti v Kunovicích nováčka z Vlašimi, ale vítězství Ševců se nerodilo jednoduše. V dalším zápase Jihlava nedokázala překonat brankáře Opavy Nováka a na domácí půdě pouze remizovala 0:0. V posledním pátečním zápase přejela Dukla Vítkovice 3:1.

Zlín - Vlašim 3:2 (1:1)

Úvod zápasu nabídl očekávaný scénář. Favorizovaný Zlín hýřil aktivitou a hosté se především bránili. První vážnější šance přišla v patnácté minutě, kdy Kroupa vyslal do šance Görnera, ale ten míč napálil pouze do jednoho z bránců Vašimi. To bylo pro Zlín osudné. Ve dvacáté minutě přišel blesk z čistého nebe. Pokorný poslal milimetrovým pasem do úniku Bálka a ten si vedl zkušeně a poslal Vlašim do vedení - 0:1. Domácí trenér reagoval na stav zápasu střídáním již ve dvacáté páté minutě, ale nebylo mu to nic platné. O dvě minuty později mohl totiž Graffin svůj náskok zvýšit, ale Bálek napálil míč pouze do tyče. Domácí byli zaskočeni a i další akce patřila hostům. Ve třicáté druhé minutě však Kořínkovi opět pomohla tyč. Domácí Zlín opověděl ve třicáté páté minutě. Malcharek zahrával roh a nevýše vyskočil Zbožínek, jehož střela hlavou vymetla šibenici - 1:1. Do konce prvního poločasu si ještě jednu šanci vytvořili hosté. Klabiška přihrál Borákovi, jeho centr chtěl z voleje propálit do sítě Bálek, ale jeho pokus tečovaný prosvištěl daleko od Kořínka. První poločas tedy skončil remízou 1:1.

Do druhého poločasu sice vstoupil Graffin aktivněji, ale k vážnějšímu ohrožení branky Zlína to nespělo. Za to domácí předvedli v padesáté páté minutě útok, na jehož konci byl penaltový zákrok Nešpora. Nařízenou penaltu pak proměnil s přehledem Kroupa - 2:1. O dvě minuty později se blýskl skvělým zákrokem Michal Toma. Kroupa se dostal k hlavičce a Toma jeho pokus výtečně vyrazil a udržel tak Vlašim ve hře. V šedesáté sedmé minutě však Toma nedokázal lapit pokus Žůrka, který využil zaváhání v obraně a zvýšil na 3:1. Vlašimští hráči se však nechtěli vzdát a v sedmdesáté druhé minutě snížil na rozdíl jediné branky ve vynikající formě hrající Bálek, který přetavil přihrávku od Brožíka v kontaktní gól Graffinu - 3:2. Vlašim povzbuzená kontaktním gólem se snažila vyrovnat a Zlín se pouze bránil. To se Zlínu nemuselo vplatit v sedmdesáté šesté minutě, kdy si za obranu naběhl Brožík na nějž čekala odkrytá brána, ale ve stoprocentní šanci Brožík selhal a rozvlnil pouze boční síť. Domácí se oklepali a začali také hrozit. Čtyři minuty před koncem mohl zvýšit a tím i uklidnit svůj tým Žůrek, ale skvělý zákrok předvedl Toma. Samotný závěr zápasu nepřinesl žádnou vážnější akci a Vlašim tedy prohrála ve Zlíně po dobrém výkonu 2:3.

Statistiky zápasu:
Branky: 35. Zbožínek, 55. Kroupa (z pen.), 63. Žůrek. - 20. a 72. Bálek. ŽK: Vozábal, Šmahaj - M. Nešpor, Kalabiška. Diváci: 423

Sestavy: Zlín: Kořínek - Malý, Kroupa, Zbožínek, Novák, Jelínek (81. Elšík), Gorner (25. Šrom), Šmahaj, Malchárek, Bačík (46. Žůrek), Vozábal

Vlašim: Toma - Kropík, Nešpor M. (65. Veselý), Vebr, Křeček, Průcha (72. Dvořák), Bálek, Pokorný, Kalabiška, Borák (61. Brožík), Nešpor D.

Rozhodčí: Hájek - Kubáň, Szarowski.

Jihlava - Opava 0:0

V minulém kole se Jihlava rozstřílela na půdě Viktorie Žižkov, kde vysočina vyhrála vysoko 5:1, a proto většina diváků v Jihlavě očekávala góly, ale ty bohužel nepřišly. Úvod zápasu patřil Jihlavě a do první gólovky se dostal v sedmnácté minutě Šisler, ale jeho střelu vyrazil výborný Novák k dobíhajícímu Gábovi, ale ten trestuhodně minul. Hosté odpověděli ve dvacáté minutě, ale gól z toho bohužel opět nebyl. Zapletal si naskočil na centr a jeho hlavička skončila jen pár milimetrů nad. Diváci v Jihlavě poté viděli krásný fotbal, dalo by se říci, že i s ligovými parametry. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a ani jeden tým nehrál žádného zanďoura. Na další vážnější šanci se čekalo až do čtyřicáté druhé minuty. Veselý předvedl parádní narážečku s Vydrou a střela prvně jmenovaného si to šinula přímo do sítě, ale najednou se objevil brankář Novák a konečky prstů míč vytěsnil mimo. Opavští mohli být velmi vděčná svému strážci tří tyčí.

Úvod druhé půle přinesl do hry obou celků mnoho nepřesností a pro oba celky byl najednou problém se dostat přes polovinu hřiště. Po několika minutách se nepřesnosti vytratila a domácí začali pomalu zvyšovat svou aktivitu, ale k vážnějšímu ohrožení Nováka se dostali až v sedmdesáté sedmé minutě, kdy pokus Grubera vyrazil na brankové čáře skvělý Novák. Ve druhém poločase nebyla Opava tak nebezpečná jako v prvním dějství a v osmdesáté první minutě zastavil rodící se brek Vysočiny nedovoleným zákrokem Partyš a rozhodčí neváhal ukázal červenou kartu. Ovšem v osmdesáté třetí minutě přec jen zahrozila Opava. Schaffartczik se dostal ke střele a Winter měl plné ruce práce, aby míč zkrotil. V osmdesáté třetí minutě byl již brankář hostí překonán,ale na brankové čáře jej zastoupil obránce Horka a vyhlavičkoval míč z brankové čáry do bezpečí. Další šance Jihlavy přišla tři minuty před koncem, ale ani z té gól nepadl. Simrův pokus zamířil jen pár centimetrů vedle. Když ani tuto šanci Jihlava neproměnila ukončil rozhodčí zápas za stavu 0:0. Tento stav rozhodně více vyhovoval podle průběhu zápasu Opavě. Právě Opava může být vděčná za bod brankáři Novákovi, který svými skvělými zákroky přiváděl domácí útočníky k šílenství.

ŽK:
Penc, Caha, Krutý - Pospěch, Cigánek. ČK: 81. Partyš. Diváci: 1780.

Sestavy: Jihlava: Winter - Gabriel (68. Tlustý), Penc, Kadlec, Caha - Veselý, Gába, Šisler (58. Krutý), Gruber - Vydra (79. Simr), Tecl.

Opava: Novák - Uvíra, Cigánek, Horka, Čáp - Partyš, Nepožitek, Wirth, Schaffartzik (90. Krčmařík), Zapletal (86. Kiša) - Pospěch (90. Halaška).

Rozhodčí: Ardeleánu - Hojsík, Tacina.

Dukla - Vítkovice 3:1 (2:0)

Úvod tohoto zápasu byl velmi zajímavý. Hned v první minutě zahrozil domácí Berger, ale jeho pokus se otřel o břevno. Tlak Dukly gradoval v páté minutě a mohl z toho být gól, ale dělovka Malého skončila těsně vedle. Co se domácím nepovedlo v prvních pěti minutách si vynahradili v minutě třicáté, kdy Kulvajt zkušeně přehodil Vaška a poslal Duklu do zaslouženého vedení, protože hosté se nevzmohli na nic kloudného směrem dopředu a spíše to vypadalo jako když hraje reprezentace proti San Marinu. Svou převahu Dukla vyjádřila druhou brankou ve čtyřicáté první minutě. A nebylo branka jen tak nějaká, Malý totiž překonal Vaška od rohového praporku - 2:0. První poločas tedy jednoznačně ovládla Dukla a hosté ničím domácí Duklu neohrozili.

Ani druhý poločas nepřinesl zlepšení hry hostí a v padesáté osmé minutě kopala Dukla penaltu, kterou proměnil Vrána - 3:0. Poté se hosté tak trochu probrali a z rohového kopu se prosadil Reinbek - 3:1. Gól hosty nakopl a ti začali hodně aktivně napadat a Dukla již neměla tolik ze hry a v sedmdesáté minutě mohli hosté zápas zdramatizovat, ale střelu Hecla z poza vápna vyrazil zázračně Svoboda mimo tři tyče. O pět minut později měl opět plné ruce práce Svoboda, když na dvakrát krotil pokusy Sládka. Hosté se hlavně po vstřelené brance hodně zlepšili, ale v poslední desetiminutovce se k žádnému vážnějšímu ohrožení Svobody nedostala, protože Dukla si již náskok hlídala. V závěru byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen domácí Janousek, ale i v deseti si Dukla náskok pohlídala a nakonec vyhrála zaslouženě 3:1.