Zpět na » FNLiga » Review 8. Kola druhé ligy: Jihlava zesměšnila Žižkov na jeho vlastní půdě

FNLiga - Review 8. Kola druhé ligy: Jihlava zesměšnila Žižkov na jeho vlastní půdě

Review 8. Kola druhé ligy: Jihlava zesměšnila Žižkov na jeho vlastní půdě © -

1

20.09. - V tomto článku vám přinášíme souhrn všech zápasů osmého kola druhé fotbalové ligy. V něm například nováček z Hlučína přivezl cenný bod ze hřiště Sparty B a Jihlava rozprášila Žižkov na jeho vlastním stadionu.

Žižkov - Jihlava 1:5 (0:2)

Nešťastný úvod zápasu pro Viktorku. Ve čtvrté minutě zahrávali hosté přímý kop a ten dokázal do sítě usměrnit Šisler - 0:1. Gól domácí fotbalisty zaskočil a zůstávali zatlačeni na své obrané polovině. Z tlaku Jihlavy se domácí oklepali až po zhruba patnácti minutách, kdy nebezpečně pálil Koukal a míč vyražený Winterem se dostal před Kaloda, který byl svou šancí zaskočen a nedokázal míč usměrnit správným směrem. Poté se hrálo především v režii Viktorky, ale k žádnému vážnějšímu ohrožení brankáře Jihlavy to nespělo a gól tedy dala opět Jihlava. Ve třicáté druhé minutě Michal Veselý napřáhl z uctivé vzdálenosti a jeho dělový projektil prosvištěl až za záda marně plachtícího Bartalského - 0:2. O šest minut později měl šanci na snížení Koukal, ale sám před Winterem zazmatkoval a šanci zahodil. První poločas tedy skončil výhrou Jihlavy 2:0.

Druhé dějství probíhalo v podobném duchu a v padesáté sedmé minutě se hlavou trefil Caha - 0:3. Jen co skončila radost hostí ze třetí vstřelené branky přišla další. V šedesáté první minutě dostal ve vápně dostatek prostoru Tecl a překonal bezmocného Bartalského - 0:4. A bylo po zápase. Domácí mohli ve zbytku zápasu pouze potrénovat, protože Jihlava si své vedení v pohodě kontrolovala. Další rána pro Žižkov přišla v sedmdesáté čtvrté minutě. Vydra si dokázal udělat prostor pro střelu a jeho nádherná technická rána zapadla přesně tam kam měla - do sítě - 0:5. Když už většina fanoušků Žižkova začínala v osmdesáté šesté minutě opouštět stadion přišel alespoň jeden střelecký úspěch. Z bezprostřední blízkosti se trefil domácí Kalod a upravil výsledek na konečných 1:5.

Statistiky zápasu:
Branky:
4. Šisler, 31. Veselý, 57. Caha, 61. Tecl, 74. Vydra - 86. Kalod. ŽK: Šťastný, Hromek - Caha, Vydra. Diváci: 1510.

Sestavy: Žižkov: Bartalský - Kučera (9. Šťastný), Petrů, Mareš, Camara - Hromek, Koukal, Culek, Procházka (34. Straka), Folwarczny (78. Zengue) - Kalod.

Jihlava: Winter - Tlustý, Penc, Kadlec, Caha - Veselý (61. Da Silva), Vydra (78. Cihlář), Karlík, Šisler (65. Gruber), Gába - Tecl.

Rozhodčí: Adámek - Lhoták, Moudrý.

Sparta B - Hlučín 2:2 (1:1)

Nováček z Hlučína zavítal na horkou půdy Sparty B, ale úvod zápasu patřil překvaivě hostům. Podařenou úvodní pětiminutovku dokázal využít krásným gólem z rohu vápna Prokeš - 0:1. Domácí inkasovaná branka nepoložila a hned začali sahat po vyrovnání. Nejblíže k němu měl ve třinácté minutě Jirouš, ale Folprechtův centr poslal z jasné šance hlavou pouze do připraveného Kosmála. Další šanci Sparty na vyrovnání prováhal ve dvacáté druhé minutě Košut. Hosté působili celkem neškodně a to se jim vymstilo. Ve třicáté třetí minutě poslal Belaid do vápna nadýchaný centr a ten uklidil do sítě Jirouš - 1:1. To domácím nestačilo a v zápětí mohli jít do vedení, ale Košutovu střelu, který by jistě skončila gólem zastavil obětavým zákrokem jeden z hostujících stoperů. Do konce první půle se Sparta dostala ještě do dvou příležitostí, ale ani jedna gólem neskončila a do šaten se odcházelo za stavu 1:1.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Sparta zápasu jasně dominovala, ale gólu se ne a ne dočkat. Chvílemi se Sparta nemohla ani dostat přes polovinu hřiště. Důvodem byla někdy až křečovitá rozehrávka, ze které pramenily nepřesnosti. V devadesáté minutě se přeci jen Sparta gólu dočkala. Třešnákův pokus Kosmál pouze vyrazil k volnému Putzovi a ten zavěsil - 2:1. Kdo si myslel, že skóre se již nezmění, byl na omylu. Ovšem v pozici skórujícího týmu byli hosté. V devadesáté třetí minutě se do vzduchu pověsil Javorek a vyrovnal na konečných 2:2. Hosté v podstatě přišli k bodu jako slepý k hosuslím, protože kromě prvních pěti minut zápasu jasně dominovala Sparta.

Branky: 35. Jirouš, 90. Putz - 5. Prokeš, 90+3 Javorek. ŽK: Belaid, Droppa, Smetana - Dohnálek. Diváci: 176

Sestavy: Sparta B: Švenger - Droppa, Košut, Hejda, Kuncl - Smetana, Folprecht, Belaid (70. Divíšek), Glaser - Jirouš, Došek.

Hlučín: Kosmál - Bogdaň, Žižka (66. Zelinka), Švrček, Prokeš, Javorek, Koubek (44. Sokol), Juřátek, Dohnálek, Dobeš, Hrtánek.

Rozhodčí: Benedikt - Zlámal, Mencl.

Vlašim - Karviná 2:0 (0:0)

První minuty utkání byly vyrovnané. V šesté minutě mohl jít sám na Kafku Vladimír Bálek, ale z jeho nohou mu byl míč odkopnut na rohový kop, který Vlašim nevyužila. Z rychlého brejku poté Opicovu střelu zblokoval obránce domácích Michal Kropík a následně Mišinského skvěle vychytal Michal Toma. V osmnácté minutě nalezl centrem Ondřej Průcha Jana Kalabišku, ale ten si balon špatně zpracoval a do zakončení se již nedostal. Ve dvacáté druhé minutě přišla velká šance domácí Vlašimi. Odražený míč se dostal k Ondřeji Průchovi, který vylekal gólmana Karviné Kafku, ovšem skórovat se mu nepodařilo. V následujících minutách domácí přejímali taktovku utkání a byli více u balonu. Další šance přišla o třináct minut později - Ondřej Průcha centroval a Slončík balon odklidil pouze k Vladimíru Bálkovi, kterému se ale skórovat nepodařilo. Pět minut před koncem prvního poločasu pohrozili také hosté, ale Opicův pokus kryl skvěle chytající Toma.

Krátce po zahájení druhého poločasu mohla Vlašim pohrozit díky standardní situaci po faulu na Vladimíra Pokorného, to se jí ovšem nepovedlo. V šedesáté čtvrté minutě se Vlašim radovala z první branky. Ondřej Průcha z levé strany našel svým nadýchaným centrem Vladimíra Bálka, který poslal Vlašim do vedení. O pět minut později mohli vyrovnat hosté, ovšem včasným obranným zákrokem tomu zabránil Michal Kropík. V následujících minutách se snažili hosté vyrovnat, to se jim ale nedařilo a to především hlavně díky pozorné obraně Graffinu. Konečná tečka v utkání přišla v 88. minutě, kdy se po ose Bálek - Pokorný - Borák balon dostal zpět k Bálkovi, který definitivně rozhodl o vítězství Vlašimi svou druhou brankou v utkání.

Branky: 64. a 88. Bálek. ŽK: Pavlík, Jursa. Diváci: 1020

Sestavy:Vlašim: Toma - Nešpor, Kropík, Nešpor, Stejskal (46. Křeček), Vebr, Borák, Pokorný, Průcha (79. Švamberg), Kalabiška (72. Dvořák), Bálek.

Karviná: Kafka - Knotig, Čerman, Pavlík, Slončík (63. Tchami), Opic, Jursa, Ficek, Mišinský (68. Pontus), Staš, Novák (52. Reichl).

Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Moláček.

Opava - Dukla 1:0 (0:0)

Pro hráče Opavy to byl již třetí zápas během týdne a na hráčích to bylo určitě znát. Samotný začátek zápasu nabídl opatrný fotbal, kdy se hrálo především ve středu hřiště a ani jeden tým nechtěl chybovat. První vážnější šanci se tedy čekalo do třicáté druhé minuty. Halaška poslal do vápna Dukly nebezpečný centr, který naštěstí odvrátil jeden ze stoperů Dukly těsně před dotírajícím Nepožitkem. Další šance přišla ve čtyřicáté páté minutě, ale Kiša nedokázal míč uklidit ve skluzu do odkryté svatyně.
Do druh=ho dějství vstoupili daleko aktivněji hosté a hned z toho byla šance. Pospíšilovu střelu z vápna však lapil vynikajícím zákrokem Novák. Poté však začala otěže hry přebírat Opava a hosté hrozili pouze z rychlých brejků, které však skončili ještě dříve, než začaly. Domácí udeřili v sedmdesáté šesté minutě. Do samostatného nájezdu se dostal Halaška a zkušeně poslal míč do sítě podél padajícího brankáře Dukly - 1:0. Domácím to nestačilo a v osmdesáté první minutě mohl opět skórovat Halaška, ale jeho tečovanou střelu Svoboda zlikvidoval. Po zbytek zápasu Opava kontrolovala hru a připsala si tři body.
Branky: 76. Halaška. ŽK: Wirth, Nepožitek, Zapletal - Macháček, Gedeon.

Sestavy: Opava: Novák - Kiša, Cigánek, Horka, Čáp (70. Schaffartzik) - Partyš, Nepožitek, Uvíra, Zapletal - Půda (30. Halaška), Wirth.

Dukla: Svoboda - Pospíšil, Vorel, Berger (83. Hanousek) , Vrána - Gedeon, Šiml, Macháček, Malý - Mičic (83. Kokoška) , Chigou.

Rozhodčí: Makovička - Slavík, Santarius.

Vítkovice - Most 0:1 (0:1)

První desetiminutovka nabídla několik nadějných útočných akcí obou celků, ale když už se někdo ocitl s míčem před pokutovým územím, tak jej odevzdal soupeři nepřesnou přihrávkou. Diváci ve Vítkovicích se dočkali až ve dvacáté sedmé minutě. Hosté zahrávali přímý kop Hofmanem, jehož centr našel hlavu Lafrance a hosté se mohli radovat - 0:1. Hostům tento náskok nestačil a do poločasu ještě chtěli svůj náskok zvýšit, ale šance Hory a Hofmana gólem neskončily.

Zpočátku druhého dějství uzamkli domácí fotbalisté Most v jeho vlastní šestnáctce, ale ani jeden ze čtveřice rohů neskončil vážnějším ohrožením brány hostí. Poté se ve Vítkovicích spíše žlutilo. V rozmezí od šedesáté šesté minuty do sedmdesáté třetí rozdal sudí celkem čtyři žluté karty. V samotném závěru zápasu domácí hru otevřeli a hned z toho byl brejk Mostu. Franěk však akci zakončil nepřesnou přihrávkou, ale i přes to slavili hosté tři body a domácí zůstávají na posledním místě.

Branky: 27. Lafrance. ŽK: Švestka, Bednář, Cverna - Štumpf, Franěk. Diváci: 260

Sestavy: Vítkovice: Vaclík - Klimek (62. Plešek), Sládek (62. Hritz), Cverna, Jungman, Švestka, Hesek, Bednář,Reinberk, Mikulenka, Mach (83. Lokša).

Most: Paleček - Knakal, Hofmann, Rosendo (90. Červenka), Frnoch, Onyango (71. Franěk), Tonev, Štumpf, Sigmund, Hora (87. Surville), Lafrance.

Rozhodčí: Zelinka - Vysloužil, Pelikán.

Sokolov - Hradec Králové 1:2 (0:0)

První desetiminutovka nabídla řadu nepřesností, ale řekl bych, že více ze hry měli hosté, kteří do zápasu vstupovali jako mírný favorit. V šestnácté minutě se to snažil potvrdit Hochmeister, ale jeho pokus na zadní tyč skončil jen pár centimetrů vedle. Poté se diváci v Sokolově trochu nudili, sledovali nepříliš pohledný fotbal, ale přeci jen se málem hosté gólu dočkali v poslední minutě první půle. Černý hlavičkoval a prozvonil tyč.

Druhá půle již nabrala na otáčkách a oba týmy se snažili o vstřelení branky. V padesáté šesté minutě se to povedlo Sokolovu. Čupr poslal centr do vápna, kde byl připraven Dejmek a poslal domácí do vedení - 1:0. tato branka zřejmě domácí až moc uspokojila a během deseti minut bylo všechno jinak. Nejprve v šedesáté první minutě vyrovnal Fischer a v šedesáté šesté minutě dokonal obrat hostující Pilař - 1:2. Hostům to nestačila a po lobu Černého to mohlo být 1:3, ale míč naštěstí pro Zachardu skončil za bránou. V poslední minutě zápasu mohli domácí ještě vyrovnat, ale Kura z malého vápna nedokázal skórovat! Hosté si tedy odvážejí ze Sokolova tři body.

Branky:
56. Dejmek - 61. Fischer, 66. Pilař. ŽK: Šmerda - Fischer. Diváci: 1960

Sestavy: Sokolov: Zacharda - Šmerda (K), Knakal, Kura, Čupr - Podrazký (75. Habai), Čada (78. Javorský), Pilař, Vaněček - Duchnič (67. Nádeníček), Dejmek.

Hradec Králové: Lindr - Poděbradský, Wozniak (K), Chleboun (56. Karal), Kasálek - Fischer, Janoušek, Hochmeister, Rezek (66. Přibyl) - Pilař (86. Dvořák), Černý.

Rozhodčí: Jílek - Filípek, Koval.

Třinec - Čáslav 1:1 (0:1)

Třinečtí fotbalisté hrající v plné síle znovu pustili protivníka do vedení, čímž si zkomplikovali celou situaci. V osmnácté minutě se z hranice vápna trefil přesně k tyči Okleštěk. Poté se už domácí dostali do tempa a vypracovali si několik slibných příležitostí, ale hosty podržel brankář Valeš.
Domácí fotbalisté pokračovali v tlaku i ve druhém poločase. Za svou snahu byli brzy odměněni gólem - Onuchukwu uklidil ideální Stýskalův centr k pravé tyči. Po úniku a faulu na stejného hráče se kopala penalta, navíc faulující Ricka dostal přímo červenou kartu. Eismann však z pokutového kopu trefil jen tyč. Převahu jednoho hráče v poli domácí tým nevyužil. Z8pas tedy skončil remízou 1:1.

Branky: 56. Onuchukwu - 18. Okleštěk, ŽK: Stýskala, Kuděla, Hrdlovič - Kotyza, Dobal. ČK: Ricka. Diváci: 1500

Sestavy: Třinec: Lipčák - Bednarek, Kuděla, Chlebek, Lisický - Stýskala, Hupka (40. Hrdlovič), Eissman (69.Malíř), Joukl - Szek, Onuchukwu (81. Matůš).

Čáslav: Valeš - Vít, Kotrba, Nitrianský, Fikejz (76. Markovič), Haniak, Dobal, Ricka, Okleštěk (63.Kunášek), Kotyza, Vlasko, Dubský (56.Brunclík).

Rozhodčí: Mikel - Chytil, Peřina.