Zpět na » FNLiga » Hradec porazil Vítkovice a přišpendlil je ke dnu tabulky

FNLiga - Hradec porazil Vítkovice a přišpendlil je ke dnu tabulky

Hradec porazil Vítkovice a přišpendlil je ke dnu tabulky © -

0

13.09. - Nedělní duely Hradce Králové s Vítkovicemi a Čáslavi s Opavou uzavřeli sedmé kolo letošního ročníku druhé nejvyšší fotbalové soutěže.

Hradec Králové - Vítkovice 1:0 (0:0)

První poločas se odehrával plně v režii domácích, ale góly se nedostavili. Vítkovice byly zakopány na vlastní polovině hřiště a bránili bezbrankový stav. Na útočný výlet se hosté odhodlali pouze občasně. Největší šance domácího celku přišli ve třetí minutě, ale Fischer z hranice vána střílel mimo. O deset minut později mohl zakončit Černý, ale ten trefil pouze brankáře Vítkovic. Ani další šance domácího celku góly neskončili a do šaten se tedy odcházelo za stavu 0:0.

Druhý poločas začali nečekaně aktivněji hosté. V čtyřicáté deváté minutě se dokonce ocitl v zakončení Krása, ale jeho pokus domácí Lindr lapil. V šedesáté páté minutě opět Vítkovičtí zahrozili nepříjemnou střelou Heseka a i tentokrát se Lindr vytáhl s dobrým zákrokem. Ihned z protiútoku pálil Hochmeister do náruče hostujícího Vaclíka. V sedmdesáté sedmé minutě se však skóre již měnilo. Pilař předvedl individuální akci Pilař a zakončil jeho pokus Václík stačil ještě vyrazit, ale na dorážku Hocheistera nedosáhl - 1:0. I po vstřelené brance se domácí tlačili do zakončení a hosté byli v podstatě až do konce zápasu pod tlakem. Jen čtyři minuty před koncem domácím opravdu zatrnulo, hosté totiž trefili tyč. Hradec tedy odčinil zaváhání z minulého kola ve Vlašimi.

Statistiky zápasu:
Branky: 77: Hochmeister. ŽK: Dvořák - Mikulenka. Diváků 1740

Sestavy: Hradec Králové - Lindr - Kasálek, Chleboun, Karal - Poděbradský (86. Přibyl), Pilař, Hochmeister, Fischer, Rezek - Černý (50. Dvořák),Dorotík (71. Janoušek).

Vítkovice - Vaclík - Krása (82. Sládek), Klimek (73. Jungmann), Krejčíř, Cverna, Čvestka, Motyčka, Hritz (60. Hesek),Reinberk,Mikulenka,Mach.

Rozhodčí: Kovařík - Čecháček, Peřina.

Čáslav - Opava 2:1 (0:1)

V úvodu zápasu zahrozili domácí, ale Kunášek minul prázdnou branku. To hosté potrestali ve čtrnácté minutě byl faulován ve vápně Přecechtěl a nařízenou penaltu hostující Půda proměnil - 0:1. Čáslav inkasovaná branka nepoložila a snažila se o vyrovnání. Ovšem čím více se domácí soustředili na ofenzívu tím více se do rychlých brejků dostávali hosté. Jeden takový předvedl ve dvacáté páté minutě Partyš, jehož střela skončila těsně nad. O sedm minut později upláchl domácí obraně Půda, ale ten nechal vyniknout brankáře Zenitu. Koncem poločasu se aktivita domácích vytratila a hosté svůj náskok kontrolovali. Do kabin tedy odešli spokojenější hráči Opavy.

Do druhé půle vstoupil Zenit s jasným cílem - otočit stav zápasu. A to se domácím také podařilo. Nejprve zahodil tutovku Okleštěk, ale v šedesáté první minutě vyrovnal z penalty Markovič - 1:1. O čtyři minuty později dokonal obrat hlavou Fikejz - 2:1. Výhodu domácí dostali od Zapletala, který se nechal po druhé žluté kartě vyloučit a bylo zřejmé, že domácí si zápas v poklidu pohlídají. Ovšem sedm minut před koncem zápasu měli domácí na mále. Trestuhodnou chybu domácího Ricka nepotrestal Neubert, který měl jasnou šanci na vyrovnání. Zenit si tedy nakonec připsal tři body za výhru 2:1.

Branky: 61. Markovič, 65. Fikejz - 14. Půda. ŽK: Ricka, Kotrba, Fikejz - Zapletal, Čáp. ČK: Zapletal. Diváci: 533

Sestavy:Čáslav: Valeš - Vít, Kotrba, Kunášek (46. Nitrianský), Fikejz, Holub (60. Markovič), Dobal, Ricka, Okleštěk, Kotyza, Vlasko (76. Brunclík).

Opava: Novák - Uvíra, Kiša, Čáp, Cigánek - Nepožitek, Partyš, Zapletal, Wirth (78. Halaška) - Přecechtěl (77. Neubert), Půda (56.Schaffartzik).

Rozhodčí: Franěk - Moláček, Koval.