Zpět na » FNLiga » Ústí poprvé ztratilo body, Most se raduje z první výhry!

FNLiga - Ústí poprvé ztratilo body, Most se raduje z první výhry!

Ústí poprvé ztratilo body, Most se raduje z první výhry! © Martin Kovařík - Radost hráčů Ústí po zápase se Slováckem.

0

12.09. - Až v sedmém kole ztratili fotbalisté Ústí nad Labem první body. Dosavadního lídra tabulky dokázal o dva body připravit Třinec, který vyrovnal čtyři minuty před koncem zápasu. Sobotní duely nabídly další dva souboje. V tom prvním se radovali fotbalisté Mostu z prvního vítězství v letošní sezoně a druhý zápas nabídl nováčkovské derby.

Fotbal Třinec - FK Ústí nad Labem 1:1 (0:1)

Úvod zápasu jasně nastínil, kdo že vlastně bude favoritem zápasu. Již v osmé minutě se mohli hosté radovat. Martykánova střela se odrazila od tyče k zcela volnému Karlíkovi, který však poslal míč trestuhodně vedle branky. O pár minut to ještě zkoušel z úhlu Benčík, ale trefil pouze boční síť. Ve dvacáté druhé minutě si domácí obrana až příliš v rukavičkách počínala s hostujícím Francem, který se rázem ocitl sám před Lipčákem a právě brankář Třince musel udělat tomuto nebezpečí konec a svůj tým vynikajícím zákrokem podržel. Domácí se odvážili k vážnější šanci až ve třicáté páté minutě, kdy hostům utekl Hanůš a řítil se sám na Nováka, který však střelu domácího hráče reflexivně vyrazil na roh a zachránil tak čisté konto hostujícímu celku. Právě této promarněné šance Třinec litoval ve třicáté páté minutě, Benčík zahrál přímý kop a k hlavičce se na malém vápně dostal Karlík, který uklidil míč do sítě - 0:1.
Domácí se nesložili a hned po rozehrávce mohli vyrovnat. Joukl však v samostatném úniku na bránu ze strany rozvlnil pouze boční síť. Hosté se tedy po prvních čtyřiceti pěti minutách mohli radovat z vedení 1:0.

Své vedení mohli hosté navýšit po kombinaci Veverky s Benčíkem, ale druhý jmenovaný přestřelil. I další šance měli hosté. Opět u toho byl Veverka, tentokrát trefil pouze Lipčáka. Poté hosté poněkud polevili a domácí se začali tlačit do útoku. První šanci na vyrovnání měl v šedesáté čtvrté minutě domácí Matůš, ale jeho střelu Novák vyrazil. Nebezpečí však neskončilo, pro míč si došel Joukl a napálil jej na bránu a hostující brankář tuto střelu očima vytěsnil mimo. V sedmdesáté šesté minutě se řítil na Nováka sám Onuchukwu, ale hostující brankář měl svůj den a i tuto gólovou šanci hostí zlikvidoval. Sedm minutu před koncem se tato akce opakovala i se stejnými účastníky a opět dopadla lépe pro hosty. Poté mohli hosté hru uklidnit druhým gólem, ale Veverka selhal v zakončení. A to bylo hostům osudové. Čtyři minuty před koncem zápasu našel Eismann Onuchukwu a ten zavěsil - 1:1. Hosté se v závěru dostali ještě Benčíkem do zakončení, ale vedoucí branka nepadla a zápas tedy po právu skončil nerozhodným výsledkem, protože v první půli byli o mnoho lepší hosté a ve druhé zejména od šedesáté minuty hráli prim domácí fotbalisté.

Statistiky zápasu:
Branky: 86. Onuchukwu - 40. Karlík. ŽK: Franc Diváci: 1438

Sestavy: Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednarek - Malíř (56. Eismann), Hanus (46. Ceplák), Hupka, Joukl - Szmek, Matůš (68. Onuchukwu).

Ústí n. L.: Novák - Pimpara, Džuban, Valenta, Dvořák - Franc, Martykán, Zachariáš, Benčík - Jindráček (46. Veverka), Karlík.

Rozhodčí: Kocián - Marek, Kubáň.

FK Baník Most - AC Sparta Praha B 4:0 (2:0)

První minuta zápasu a hned obrovský šok pro domácí. Brankáře Palečka přeskočil míč a už se řítil do opuštěné branky, ale domácí strážce tří tyčí se stihl včas vrátit a nebezpečí zažehnat. O další nebezpečnou situaci se rovněž postarali hostující fotbalisté. Folprechtova dělovka však našla pouze připraveného Palečka, který tentokrát míč našel ve svých rukavicích. Baník se z velké počáteční aktivity oklepal a v devatenácté minutě udeřil. Boutasgount napřáhl z více než dvaceti metrů a jeho povedený pokus zaplul do branky překvapeného Švegera - 1:0 Hra pokračovala i po gólu ve stejném tempu, tedy svižně a ofenzivně což se muselo nezaujatému divákovi líbit. Ve třicáté čtvrté minutě mohli hosté tuto krásnou podívanou okořenit další brankou, ale Švenger Spartu podržel. V závěru první půle si však domácí zlepšili poločasovou přestávku gólem do šatny. V nastaveném čase poslal střelec prvního gólu Boutasgount do úniku Horu, který se nemýlil - 2:0.

Sparťané do druhé půle posílili hlavně ofenzivu a rozhodně chtěli s výsledkem něco udělat. To se Spartě vyplatilo, protože se najednou usadila na polovině Mostu, který se musel bránit. Spartě se však tento styl moc nevyplatil. Sice držela Most na jeho polovině, ale v zadu zůstala otevřená “vrátka“, kterých využil v padesáté osmé minutě Oboya - 3:0. V dalším úniku byl o chvíli později Hora, ale ten nezakončil přesně. Hosté se přeci jen mohli dočkat gólové radosti, ale tu nakonec překazil Běloušek, který hlavičkoval míč z brankové čáry. Most zápas v pohodě kontroloval a i snaha Sparty postupem času ochabla úplně. Další šancí na snížení pohrdli hosté v osmdesáté minutě, ale Paleček udržel čisté konto i v tomto momentě. Z následného protiútoku se radovali domácí. Franěk našel centrem Boutasgounta, který jakožto nejlepší hráč na hřišti dal výsledku konečnou podobu - 4:0. Domácí fotbalisté si tedy za potlesku tribun užívali zaslouženou první výhru v letošní sezoně.

Branky: 19. a 81. Boutasgount, 45. Hora a 58. Oboya. ŽK: Frnoch. Diváci: 920

Sestavy: Most: Paleček - Knakal, Běloušek, Lafrance, Sigmund - Frnoch (78. Štumpf), Hofmann, Boutasgount, Rosendo - Hora (87. Surville), Oboya (63. Franěk).

Sparta B: Švenger - Valíček (46. Putz), Hejda, Kušút (70. Belaid), Krob - Glaser, Folprecht, Droppa, Divíšek - J. Kadlec, Třešňák.

Rozhodčí: Hrubeš K. - Moudrý, Urban.

FC Hlučín - FC Graffin Vlašim 0:0 (0:0)

Nováčkovský souboj nabídl v úvodu spíše opatrný fotbal. První náznak šance měl hostující celek, ale Bálek prováhal ideální možnost přihrávky na Kalabišku, který by eventuelně mohl zajistit Vlašimi vedení. To však bylo jediné vzrušení v prvním poločase. Dále se totiž hrál podprůměrný rozkouskovaný fotbal s minimem zajímavých akcí a s vůbec žádnými šancemi.

Druhý poločas začal dosti ostrým zákrokem na Boráka, který musel být odnesen na nosítkách.
Po chvíli se diváci dočkali i rozvlněné sítě. Domácí hráči dokázali do sítě místo míče protlačit brankáře Tomu. Ovšem nutno podotknout, že začátek druhé půle vyšel lépe Hlučínu, který hrozil hlavně centrovanými míči ze stran. V padesáté šesté minutě se jeden z centrů snesl až k Hronkovy, který jej ze značky penalty poslal trestuhodně nad. O minutu později se blýskl skvělým zákrokem Toma, který reflexivně vyrazil nebezpečnou hlavičku domácího Koubka. A do třetice domácí! Tomu dokázal obstřelit Sokol, ale míč se zatočil těsně vedle levé tyče. Domácí i nadále mačkali Vlašim a Prokeš prozvonil tyč! Vlašim působila hodně neškodně a zbytečně ztrácela míče a právě z toho pramenili další akce Hlučína. Hostující trenér se vše snažil řešit střídáním Průchy. Možná toto střídání hru Vlašimi uklidnilo a ta se dostala i do útoku. Ovšem centr Pokorného nenalezl správného adresáta. V další šanci Graffinu byl Bálek, ale místo gólu poslal míč nad. Dalších příležitostí se diváci nedočkali a podprůměrný zápas skončil remízou. Nutno ovšem podotknout, že domácí Hlučín byl ve druhé půli blizoučko gólu a mol vyhrát. Při Graffinu stálo štěstí a výborný Toma.

ŽK: Hrtánek, Zelinka, Koubek. Diváci: 682

Sestavy: Hlučín: Kosmál - Žižka (82.Štýbar) , Švrček, Prokeš, Javorek - Sokol (74. Zelinka) , Juřátek, Dohnálek, Čelůstka - Honka (46. Koubek), Hrtánek.

Vlašim: Toma - Nešpor M., Kropík, Křeček, Průcha (67. Švamberg), - D. Nešpor, Pokorný, Kalabiška, Vebr - Borák, Bálek.

Rozhodčí: Makovička - Tacina, Santarius.